Ten olejek to najlepszy przyjaciel pań po 60. Wygładza zmarszczki i włosy, jak czarodziejska różdżka

kobieta.gazeta.pl 1 tydzień temu
Ten popularny olejek ma bardzo szerokie zastosowanie, a jego adekwatności są niemal kultowe. Dlaczego warto go stosować? Często spotykamy się z opinią, iż jest to największy hit w kosmetyce. Dowiedz się o nim, jak najwięcej!
Olejek rycynowy na twarz? Czy to możliwe? Czym jest olejek rycynowy?
Olejek rycynowy na twarz to zaledwie jedna z wielu możliwości, jakie daje ten tajemniczy specyfik. Jest produkowany z nasion rącznika pospolitego i składa się przede wszystkim z glicerydów: kwasu rycynolowego, palmitynowego, oleinowego, stearynowego i linolowego.
REKLAMA


Istotne jest też to, by nie mylić oleju rycynowego z rycyną, która jest białkiem występującym w rączniku pospolitym. Rycyna jest toksyczna i to zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Dlatego też olej rycynowy jest jej pozbawiany w procesie produkcji.
Warto także zwrócić uwagę, iż określenia "olej" i "olejek" nie są synonimami, choć niestety dość często są tak używane. Olej oznacza bowiem, iż jest to czysty olej roślinny. Olejek z kolei jest mieszanką różnych składników, w skład których wchodzić może olej rycynowy. Dlatego przed zakupem konkretnego produktu, dobrze jest przeczytać skład.


Olejek rycynowy - zastosowanie
Powstaje więc pytanie, do czego może się przydać olejek rycynowy? Zastosowanie jest bowiem dużo szersze, niż może się wydawać. Jednym z najbardziej powszechnych jest używanie go w kosmetyce. Zbawiennie wpływa on bowiem na:


skórę - redukuje zmarszczki, nawilża oraz odbudowuje płaszcz lipidowy, może wspomagać niwelowanie rozstępów;
rzęsy i brwi - zmienia kolor włosów przyciemniając je, może wspomagać wzrost nowych włosków;
włosy - wygładza łuski włosa, odżywia cebulki, nadaje im gładki wygląd, działa wspomagająco na wzrost nowych.


Poza tym olejek rycynowy bywa także używany w leczeniu schorzeń układu pokarmowego. Poleca się go przy zaparciach. Działa także wspomagająco na pracę układu odpornościowego. Przed użyciem tego specyfiku należy jednak skonsultować to najpierw z lekarzem prowadzącym.


Zobacz wideo Olejek rycynowy ma wiele przydatnych zastosowań. Wybraliśmy 3 z nich


Olejek rycynowy na włosy - piękne, gładkie i lśniące włosy
Pamiętajmy, iż olejek rycynowy na włosy może w składzie zawierać również inne oleje. W zależności od tego zatem, jakiego efektu szukamy i jaki produkt jest nam potrzebny, może się okazać, iż trafniejszym wyborem będzie użycie oleju rycynowego. Dlaczego polecany jest na włosy? Przede wszystkim substancja ta działa wzmacniająco, wygładza włosy i stymuluje ich wzrost. Dlatego też wydają się one bardziej gęste, lśniące i sprężyste. Nic jednak dziwnego, bo w składzie takiego oleju znajdują się: witamina E, kwas rycynolowy, nienasycone kwasy tłuszczowe. Olej rycynowy hamuje także przetłuszczanie się skóry głowy, co również znacząco poprawia wygląd i jakość włosów.
Olejek rycynowy, czyli w wersji, gdy połączony jest z innymi olejami, jest świetnym produktem do olejowania włosów. Może być nakładany na włosy w formie odżywki na ok. 30 minut, ale można także pozostawić go na całą noc. Wówczas zaleca się spanie w czepku, by nie zniszczyć pościeli. Można także dodatkowo ją zabezpieczyć. Zmycie oleju nie jest łatwe. Dlatego robi się to najpierw szamponem, który nie będzie zawierał w sobie SLS, a następnie odżywką bez silikonów.
Przy stosowaniu olejku rycynowego na porost włosów, zaleca się także masowanie skóry głowy. Niezależnie jednak od tego, czy stosujemy go na porost, czy dla poprawienia kondycji włosów, trzeba pamiętać, iż przyciemnia włosy, co nie zawsze musi być pożądanym efektem.
Olejek rycynowy na rzęsy - jak stosować i nakładać?
Olej rycynowy posiada adekwatności, które zwłaszcza osobom mającym jasną oprawę oczu, mogą się podobać. Przyciemnia bowiem włosy. Jak nakładać olejek rycynowy na rzęsy? Można do tego wykorzystać kilka narzędzi:


szczoteczka do rozczesywania lub malowania rzęs i brwi - często znajduje się w zestawach pędzli, ale można też kupić niezależnie;
patyczek higieniczny - popularnie używany do czyszczenia uszu i usuwaniu makijażu wokół oczu;
pędzelek - również może znajdować się w zestawie pędzli do makijażu.


Przyrządy wielorazowego użytku trzeba oczyścić po nałożeniu olejku, który także i w tym przypadku stymuluje wzrost włosków, zmienia ich odcień, wygładza łuskę, wzmacnia, wspomaga mikrokrążenie, dzięki czemu cebulki są lepiej odżywione. Olejek najlepiej nakładać na noc.


Olejek rycynowy na brwi - wskazówki, jak go stosować
Brwi to oprawa oczu. W ostatnim czasie pojawia się zdecydowany trend w kierunku tego, by były one gęste i zadbane. Olejek rycynowy na brwi będzie zatem bardzo dobrym pomysłem. Pomoże bowiem je odżywić, poprawi ich jakość, a także wspomoże wzrost. Brwi to bowiem włosy, a zatem jego działanie jest analogiczne jak w przypadku włosów skóry głowy czy rzęs. Także i w tym przypadku do nakładania można wykorzystać patyczki kosmetyczne, czy szczoteczki do czesania i malowania brwi.
Zobacz też: Po dekadach ukrywania stają się ultramodne. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o siwych włosach
Idź do oryginalnego materiału