Te triki mają już ponad 100 lat! Są skuteczne do dziś, choć stosowały je nasze babcie

genialne.pl 1 rok temu

W dawnych czasach ludzie też mieli swoje domowe sposoby na pewne kłopotliwe sytuacje dnia codziennego. Ich pomysłowość była naprawdę imponująca. Radzili sobie, jak mogli, aby życie było prostsze. Czy te patenty można wykorzystać również dzisiaj? Sam oceń!

Teraz możemy znaleźć odpowiedź na niemal każde pytanie w sieci i to głównie tą drogą przekazujemy sobie różne porady. 100 lat temu nie było takiej możliwości. Te triki to sekrety naszych prababć i pradziadków, którymi dzielili się jedynie z nielicznymi. Choć stosowano je tak dawno, niektóre z nich wcale nie straciły na skuteczności. Pomimo tego, iż postęp cywilizacyjny przyniósł nam szereg nowoczesnych urządzeń, nie wszystkie radzą sobie tak dobrze, jak sprawdzone, starodawne, domowe sposoby!

Babciny patent na plamy z atramentu

Dawniej, kiedy nie było jeszcze długopisów, w szkołach korzystano jedynie z atramentu i gęsich piór. To sprawiało, iż dzieci często wracały do domu z granatowymi plamami na ubraniu. Jak sobie z tym radzono? Zaplamione ciuchy lądowały w… mleku! Kilkugodzinne moczenie pozwalało usunąć cały atrament z materiału. Dziś możesz wypróbować bardziej nowoczesny patent!

Starodawne patenty naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Jak sprawdzić, czy w łóżku jest wilgoć?

Rozwiązanie jest prostsze, niż Ci się wydaje. Wystarczy, iż pod kołdrę włożysz lusterko. Odczekaj kilka minut i wyciągnij je oraz przyjrzyj się dokładnie, czy zaparowało. jeżeli tak – to gwarancja wilgoci!

Starodawne patenty naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Babciny patent na popękane jajka

Jeśli na skorupce surowego jajka widzisz pęknięcia, przez cały czas możesz je ugotować i to bez ryzyka, iż rozleje się ono po całym naczyniu! Po prostu razem z wodą wlej do garnka odrobinę octu – to uratuje sytuację!

Starodawne patenty naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Chcesz sprawdzić, czy masło jest świeże oraz czy to w ogóle naprawdę jest masło?

W pobliżu kostki poddanej testowi zapal kartkę papieru. Rozpoznasz, czy masło jest świeże i pełnowartościowe, jeżeli unoszący się zapach będzie przyjemny. jeżeli zaś poczujesz ziemistą woń – masz do czynienia z margaryną lub zjełczałym tłuszczem!

Starodawne patenty naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Starodawne triki radzą sobie z choćby tak kłopotliwą sytuacją, jak zassane szklanki!

To zdarza się najczęściej wtedy, kiedy wkładamy brudne naczynia do zlewu lub przeciwnie – gdy po umyciu układamy je w szafce. jeżeli jedna szklanka włożona jest w drugą, czasem ich rozdzielenie wydaje się być absolutnie niemożliwe. Co wtedy robić? Absolutnie nie oddzielaj ich na siłę! To najgorsze wyjście – grozi poważnym niebezpieczeństwem. Tak potraktowane szklanki mogą pęknąć Ci w dłoniach!

Starodawne patenty naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Zamiast tego nalej gorącej wody do miski i włóż tam zakleszczone szklanki. Następnie do tej, która jest na górze, powoli wlewaj bardzo zimną wodę. Kłopot powinien rozwiązać się sam!

Jak zapalić zapałkę, kiedy wieje wiatr?

To mocno irytujące! Zamiast bezskutecznie próbować odpalać kolejne zapałki, natnij jedną w kilku miejscach tuż przy główce. Tylko tak utrzymasz ogień.

Starodawne patenty naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Jak łatwo pokroić świeżo upieczony chleb?

Choć wystygł, przez cały czas może być kłopotliwy w pokrojeniu. Lepi się i nie poddaje działaniu ostrza? Nie próbuj niedbale ukroić jakkolwiek prostej i cienkiej kromki – to i tak skazane jest na niepowodzenie. Zamiast tego nalej wrzątku do kubka lub wysokiego naczynia i zanurz w nim nóż na parę sekund. Krój nim chleb dopiero wtedy, kiedy nabierze temperatury. Ten trik totalnie odmieni Twoje życie!

Starodawne domowe sposoby naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Babciny patent na ocalenie ozdobnych wazonów

Jeśli na Twoim regale stoją okazałe i cenne wazony, na pewno martwisz się, aby ktoś z gości lub domowników nie strącił ich przypadkowo na ziemię. To byłaby wielka strata. Aby je ustabilizować, nasyp do nich trochę piasku – dzięki temu będą cięższe i nie przewrócą się tak łatwo. jeżeli zaś ozdoby są wykonane z przeźroczystego szkła – piasek w środku nie wyglądałby zbyt estetycznie. Wtedy zamień go na zdobne kamyczki.

Starodawne domowe sposoby naszych prababć i pradziadków. Fot. Gallaher

Choć używamy tych przedmiotów codziennie, większość ludzi przez cały czas robi to źle. Przestań popełniać te błędy!

Idź do oryginalnego materiału