Karp na wigilijnym stole. W takich wariantach można go podawać
Karp nieodłącznie kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Rybę można podawać w różnych formach podczas wigilijnej kolacji. Prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych wariantów jest karp smażony – smakuje wprost doskonale w towarzystwie kapusty z grzybami lub surówki z białej kapusty. Ryba doskonale sprawdzi się także w wersji pieczonej – wówczas należy pamiętać o dodaniu odpowiednich ziół i przypraw takich jak tymianek czy biały pieprz.
Karpia można również przygotować w zalewie octowej z dodatkiem cebuli. Taki sposób podania jest dość powszechny, a to z uwagi na to, iż ocet pomaga zmiękczyć ości, które nierzadko przeszkadzają nam w konsumpcji tego wigilijnego przysmaku.
Przeczytaj też: Jest znacznie smaczniejsza od karpia. Mało kto słyszał o tej rybie, a jest bardzo zdrowa
Jak pozbyć się ości z karpia? Sprawdź pewien popularny sposób
Ości są prawdopodobnie największą wadą karpia. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z przygotowania owej ryby. Okazuje się jednak, iż istnieje pewien sposób, który może pomóc w pozbyciu się niechcianych ości. Wykorzystuje się go wówczas, gdy sami sprawiamy kupionego wcześniej całego karpia, a filety z ryby mamy zamiar usmażyć.
Po wypatroszeniu i filetowaniu karpia trzeba dzięki pęsety wyciągnąć większe ości z uzyskanych filetów. Nie należy spieszyć się podczas tego procesu, a skrupulatnie i precyzyjnie usuwać niechciane elementy.
Filety kładziemy skórą do dołu, a następnie dzięki ostrego noża nacinamy rybę co 1 cm na głębokość około 0,3 cm uważając przy tym, by nie przeciąć skóry. Ten sposób sprawi, iż podczas smażenia drobne ości powinny się rozpuścić. Karpia należy przyrządzać na oleju rzepakowym z uwagi na to, iż ów tłuszcz ma dość wysoki punkt dymienia.
Zobacz też:
Nie tylko anginka. Ta roślina z domowego parapetu również działa na ból gardła
Cięta choinka też może stać w domu wiele tygodni. Wystarczy, iż zrobisz to
Dosyp do porannej kawy te 2 przyprawy. Rozgrzeje cię, a metabolizm ruszy z kopyta