Sto razy lepsze od ogórków małosolnych. Sekret smaku to jeden nietypowy dodatek

pysznosci.pl 1 rok temu

Ogórki małosolne to wspaniały przysmak, na który czekamy cały rok. Okazuje się jednak, iż jest coś jeszcze lepszego. Mowa tu o ogórkach watykańskich. Sekretem ich smaku jest jeden nietypowy dodatek. Jak je przygotować, by smakowały obłędnie? Gwarantujemy, iż przepis na ogórki watykańskie zrobi furorę wśród twoich bliskich.

Ci, którzy kochają ogórki w każdej postaci, zdecydowanie powinni spróbować ogórków watykańskich. To wyjątkowy przysmak, który bije na głowę ogórki małosolne, ale też kiszone i konserwowe. Ich przygotowanie nie jest trudne, a lista składników krótka. Jeden składnik może cię zaskoczyć. Gwarantujemy jednak, iż pozytywnie wpływa na smak.

Lepsze od małosolnych. W czym tkwi ich sekret?

Ogórki watykańskie nazywane są również ogórkami papieskimi. Receptura jest bardzo podobna do konserwowych, jednak ich sekret tkwi w jednym dodatku. Mowa tu o rodzynkach. Nadają nutę słodyczy, która świetnie komponuje się ze smakiem ogórków.

Składniki:

  • 5 kg ogórków,
  • 3 łyżki soli,
  • 400 ml wody,
  • 0,5 l octu,
  • 600 g cukru,
  • 1 garść rodzynek,
  • 15-20 ziarenek pieprzu,
  • 5-6 ząbków czosnku,
  • koper.

Sprawdź również: Wiele osób tego nie robi. Czy trzeba myć maliny przed jedzeniem?

Ogórki watykańskie – przepis. Sposób przygotowania krok po kroku

Przepis na ogórki watykańskie jest bardzo prosty. Pyszne, chrupiące ogórki o słodkim smaku robi się wręcz błyskawicznie. Oto sposób przygotowania krok po kroku.

Sposób przygotowania:

  1. Ogórki dokładnie myjemy, a następnie kroimy na ćwiartki. Posypujemy je solą, mieszamy i odstawiamy na około dwie godziny.
  2. Myjemy pięć litrowych słoików, a następnie wyparzamy je i suszymy.
  3. Odlewamy wodę z posolonych ogórków.
  4. W garnku zagotowujemy wodę z cukrem i octem.
  5. Pokrojone ogórki z solą wkładamy ciasno do słoików. Do każdego z nich wkładamy łyżkę rodzynek, ząbek czosnku, 3-4 ziarenka pieprzu i nasiona kopru.
  6. Do słoików z przygotowaną zawartością wlewamy przygotowaną zalewę. Należy pamiętać, by zrobić to, gdy będzie jeszcze gorąca. Następnie mocno zakręcamy słoiki i pasteryzujemy przez około 5 minut. Smacznego!
Idź do oryginalnego materiału