Szubińskie Towarzystwo Kulturalne wraz z partnerem Muzeum Ziemi Szubińskiej serdecznie zapraszają na spacer nordic walking z Szubina na Folusz i powrót do Szubina. Spacer odbędzie 11 lipca, godz. 10.00, sobota. S. Temat: ,,Oddech wśród pałuckich łąk”. Zbiórka – park na placu Wolności w Szubinie. Przewodnikiem po łakach będzie dr Ewa Krasicka-Korczyńska. Obowiązują zapisy tel. 523842475. Zaplanowano „zieloną” przekąskę. Informujemy uczestników z poza Szubina, iż obok miejsca zbiórki – placu Wolności dostępny jest bezpłatny parking, na którym można zostawić samochód i wyruszyć w trasę. projektu realizowanego przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne pt. Aktywny turysta na pałuckich szlakach. Projekt pt. Aktywny turysta na pałuckich szlakach dofinansowany został przez Powiat Nakielski w ramach otwartego konkursu ofert. Stałym uczestnikom przypominamy o zabraniu „paszportu projektowego”, by uzyskać kolejną pieczątkę.
Kalendarz dalszych działań przedstawia się następująco:
22 sierpnia, godz. 10.00, sobota. Spacer nordic walking: Szubin – Pińsko – Szubin. Temat: ,,Tam gdzie
park otula pałac”. Zbiórka – teren przy zatoczce obok Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Zaplanowano drobny poczęstunek inspirowany kuchnią szlachecką. Obowiązują zapisy tel. 523842475.
13 września, godz. 15.00, niedziela. Spacer historyczny po Szubinie – ,,Sędziwój z Szubina”.
Zbiórka – Muzeum Ziemi Szubińskiej.
Wszystkie działania zaplanowano na dni wolne od pracy – soboty lub niedziele, by mieszkańcy i turyści mogli wziąć w nich udział. Partnerem projektu stowarzyszenia jest Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Gmina Szubin – w tym sołectwo w Grzecznej Pannie i Pińsku. Koordynatorem i autorem projektu jest wiceprezes organizacji Kamila Czechowska, a stroną finansową zajmuje się księgowa stowarzyszenia Patrycja Banasiak. W projekcie obok aspektu związanego z ruchem na świeżym powietrzu przewidziano poznanie dziedzictwa historyczno-przyrodniczego Pałuk. Przewidziano także akcję zdobywania pieczątek w paszporcie projektowym, która przewiduje nagrody za uczestnictwo. Podczas realizowanych działań nie zabraknie poczęstunku inspirowanego przyrodą i tradycją szlachecką. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zachęcamy do uczestnictwa i obserwowania strony muzeum oraz mediów społecznościowych. Projekt dofinansowany został przez Powiat Nakielski.
Zapraszamy!
Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, Kustosz Kamila Czechowska







![Krakowianie zaczną walczyć z otyłością? „Ten temat okazał się hitem” [ZDJĘCIA]](https://krknews.pl/wp-content/uploads/2026/06/731093926_1339069124216036_4640208933934401464_n-603x576.jpg)





