Śniadanie króla Karola jest obłędnie zdrowe. Jednak rozbawia synów do łez, bo jest "dla ptaków"

pysznosci.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Pyszności - Fot. Adobe Stock


Koronacja króla Karola III to doskonała okazja do ujawnienia licznych ciekawostek z życia monarchy. Okazuje się, iż choć jest on jedną z najbaczniej obserwowanych osób na świecie, wiele jeszcze o nim nie wiemy. Kontrowersje wzbudza choćby dodatek do śniadania, bez którego król nie może się obejść. I choć jest on wyśmiewany przez synów, dietetycy zdecydowanie lubią to.

Tina Browns w swojej nowej książce pod tytułem „The Palace Papers” ujawniła wiele nieznanych dotąd faktów o królu Karolu III. Wśród ciekawostek znalazły się również mniej ważne, choć równie zaskakujące. Doskonałym przykładem jest ujawnienie sekretnego składnika, bez którego członek rodziny królewskiej nie wyobraża sobie śniadania. Dlaczego to tak bardzo bawi synów Karola III?

Śniadanie króla Karola jest obłędnie zdrowe. Ale synowie je wyśmiewają

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zdaniem dietetyków powinno być urozmaicone i zawierać produkty z każdego piętra piramidy żywieniowej. Król Karol III, jak dowiadujemy się z książki „The Palace Papers” Tiny Browns, nie wyobraża sobie tego posiłku bez jednego dodatku. Mowa tu o siemieniu lnianym.

Synowie nie podzielają jednak entuzjazmu ojca i twierdzą, iż śniadanie taty jest „jedzeniem dla ptaków”.

Podczas śniadania w Highgrove, Fry oglądał bufet i podniósł wazę, w której było lubiane przez Karola siemię lniane. Książę William powiedział: O nie, nie zbliżaj się do jedzenia dla ptaków, Stephen, to tylko dla taty

– czytamy w „The Palace Papers”.

Pyszności – Fot. Adobe Stock

Siemię lniane – adekwatności zdrowotne

Siemię lniane może zaskoczyć swoimi adekwatnościami. I to tak bardzo, iż nie będziemy wahać się, by tak jak Karol III, dodawać je do swojego posiłku. Siemię lniane jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które pozytywnie wpływają na wzrok, włosy oraz pracę mózgu. Ponadto działają przeciwzapalnie, zmniejszają stężenie złego cholesterolu oraz usprawniają pracę serca i krążenia krwi. Spożywanie siemienia lnianego redukuje również ryzyko wystąpienia schorzeń nowotworowych.

Jak jeść i pić siemię lniane? To proste

Dorosły człowiek powinien spożywać dziennie 1-2 łyżki siemienia lnianego. Można dostarczać je organizmowi na różne sposoby. Najpopularniejszym z nich jest sporządzenie kisielu z ziaren. Łyżkę lub dwie należy zalać szklanką ciepłej, zagotowanej wody, a następnie odstawić na około godzinę. Po tym czasie odcedzamy wodę. Możemy potraktować tak przygotowane siemię lniane jako dodatek do jogurtu naturalnego lub owsianki bądź wymieszać z łyżką miodu i zjeść.

Wypróbuj przepis na fantastyczną przekąskę do filmu:

Idź do oryginalnego materiału