W wiadomości do księdza kobieta zdradza, iż nie otrzymała rozgrzeszenia w czasie spowiedzi. To dlatego, iż ona i jej mąż mają tylko ślub cywilny. Spowiednik stwierdził, iż nie da jej rozgrzeszenia, gdyż "żyje w grzechu". Kobieta zaznaczyła jednak wyraźnie, iż w jej przypadku przeszkodą okazały się kwestie finansowe. "Nie każdego stać na ślub kościelny" - napisała.
REKLAMA
Zobacz wideo Ewa Kasprzyk o ślubie: Ksiądz jest afrykanistą
Nie stać jej na ślub kościelny. Co na to ksiądz Sebastian Picur?
Ksiądz Sebastian Picur w ramach odpowiedzi na wiadomość widzki nagrał krótki film. "Jeśli to pieniądze są problemem, to pobłogosławię Wasz związek za darmo" - zadeklarował popularny w mediach społecznościowych kapłan.
Ile kosztuje ślub kościelny? Nie zawsze jest tanio. "Mnie kopara opadła"
Co istotne, kościoły nie mają ujednoliconych cenników za swoje usługi. Dlatego też w jednej parafii za ślub przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej, niż w innej. Zdarza się też, iż ofiarowanie pieniędzy za ślub jest dobrowolne. Jednak jak wynika z relacji niektórych osób, nie zdarza się to często.
"Były już proboszcz, jak ja brałam ślub, powiedział nam wprost: 'co łaska, ale nie mniej niż 800 zł'. Serio. Mnie kopara opadła", "U narzeczonej w parafii 2500 zł", "U koleżanki ksiądz powiedział, iż 'co łaska' zaczyna się od 900 zł" - czytamy w sekcji komentarzy pod jednym z nagrań ten temat, na TikToku księdza Sebastiana Picura. Co sądzicie o opłatach za śluby kościelne? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.