Sklejone pierogi nie będą już problemem. Wystarczy dodać do wody jeden składnik

g.pl 3 dni temu
Zdjęcie: Fot. istockphoto.com/Pawel Kacperek


Jak prawidłowo gotować pierogi? Choć ta część przygotowywania tego dnia wydaje się najprostsza, to wcale tak nie jest i łatwo popełnić tu błąd. Czas, jaki powinny spędzić w wodzie, zależy od tego, czy są mrożone, czy surowe. Oprócz tego często pojawia się problem zlepiania się ich w jedną bryłę. Wyjaśniamy więc, co zrobić, żeby pierogi się nie skleiły. Ten prosty trik trzeba znać.
Pierogi z kapustą i grzybami to jedna z najczęściej pojawiających się potraw na polskich stołach w okresie świąt Bożego Narodzenia. Ich przygotowanie jest czasochłonne. Wiele uwagi musimy poświecić na przyrządzenie farszu, następnie dobrać odpowiednie proporcje składników do ciasta, aby się nie rwało i doskonale lepiło. Największą sztuką jest jednak wykrajanie, a następnie lepienie pierogów. Często tę mączną potrawę przygotuje niemalże cała rodzina. Nic w tym dziwnego. To nie tylko doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu, ale także znaczne przyspieszenie pracy, która jednej osobie zajęłaby wiele godzin. Niestety czasem na samym końcu możemy się rozczarować naszą potrawą, a ma to związek z długością gotowania pierogów. Ile zatem powinny bulgotać się w garnku?


REKLAMA


Zobacz wideo Co jest numerem jeden w polskiej kuchni? [SONDA]


Ile gotować pierogi po wypłynięciu? Przestrzegaj tego czasu, a już nigdy się nie rozgotują
Kto choć raz podjął się mozolnej, jednak bardzo satysfakcjonującej pracy, jaką jest lepienie pierogów, ten wie, iż potrzeba do tego nie lada skupienia oraz precyzji. Bez tego wyroby nie będą prezentować się idealnie. Nasz działania nie kończą się wraz ze zlepieniem ostatniego pieroga. Gotowanie tych przysmaków może także przysporzyć wiele problemów. Nieodpowiednie wyliczenie czasu, którego potrzebują pierogi, aby się ugotować, może skończyć się kompletną klapą kulinarną. Ile zatem powinny "pływać" w wodzie te surowe, świeżo przygotowane, a ile mrożone? Lepiej to sprawdź, nim wrzucisz je do garnka.
Jak długo gotować mrożone pierogi. Nie tylko czas jest ważny. Pamiętaj o odpowiednich proporcjach
Podczas gotowania pierogów może pojawić się w naszej głowie wiele pytań. Jednym z nich jest: do jakiej wody wrzucić pierogi. Największym błędem będzie włożenie ich do zimnej, wówczas na pewno będą rozgotowane. Musimy umieścić je ostrożnie we wrzątku. Pamiętaj także o wyborze dużego garnka. W małym woda może gwałtownie wykipieć. Na każde 200 gramów pierogów powinniśmy mieć litr wody, jeżeli jest ich więcej, dodajemy odpowiednio powiększoną ilość wody. Lepiej także gotować je partiami, a nie wrzucać wszystkie na raz. W ten sposób zapobiegniemy zlepianiu się ich w jedną całość.


Ile gotować mrożone pierogi z kapustą i grzybami? Trzymaj się tych zasad, a będą idealne
Przed wrzuceniem pierogów należy lekko posolić wodę. A ile powinny się gotować? Najpierw czekamy, aż nasze wigilijne przysmaki wypłyną na powierzchnie, od tego czasu zwykle potrzebują pogotować się jeszcze około 3-5 minut. Czas ten powinien być jednak dłuższy przy mrożonych wyrobach, wówczas po wypłynięciu muszą się gotować jeszcze od 5 do 7 minut. Nie wolno również zapomnieć o delikatnym mieszkaniu pierogów co jakiś czas podczas gotowania. Najlepiej robić to drewnianą łyżką lub szpatułką, ewentualnie nieostrymi sztućcami. jeżeli będziesz trzymać się tych zasad, ciasto nie będzie surowe po wyciągnięciu, ani rozgotowane. Mamy dla ciebie jeszcze jeden trik, który sprawi, iż pierogi nie skleją się ze sobą podczas gotowania. Co trzeba zrobić?
Zobacz też: Przepis na wigilijną kapustę z grzybami. Ten składnik podkręci smak świątecznego dania


Sklejone pierogi nie będą już problemem. Wystarczy dodać jeden składnik
Podczas gotowania pierogów naszymi największymi zmartwieniami jest to, aby nie były rozgotowane, nie rozkleiły się i nie zlepiły w jedną bryłę. Na szczęście jest jeden trik, który sprawi, iż już nigdy więcej nie pojawi się ten kłopot. Wystarczy, iż przed wrzuceniem ich do garnka dodamy jedną łyżkę oleju lub oliwy z oliwek. Zapobiegnie to także ich przywieraniu do naczynia. Teraz już wiesz wszystko na temat gotowania pierogów. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a każdy pochwali twoje przepyszne wigilijne danie.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału