Restauracja Pieno we Wrocławiu – wnętrza w duchu „dolce vita”

plndesign.pl 8 miesięcy temu

Wrocław, podobnie jak większość polskich miast, rozwija się gastronomicznie głównie w centrum. Na obrzeżach, tam, gdzie powstają nowe osiedla i miasto się rozrasta, łatwo zauważyć głosy mieszkańców, spragnionych możliwości wspólnego delektowania się rozmowami i dobrą kuchnią. Pieno to nie tylko restauracja, zapowiadająca się na kolejny znaczący punkt w kulinarnym krajobrazie Wrocławia, ale przede wszystkim miejsce, do którego chętnie wpadają sąsiedzi, żeby uciąć sobie pogawędkę przy kieliszku wina i wybornych cannelloni. Projekt wnętrz właściciele powierzyli pracowni Znamy się.

Restauracja Pieno we Wrocławiu

Restauracje nie tylko zaspokajają nasze podniebienia, ale potrafią pełnić funkcję społecznego centrum, gdzie ludzie łączą się przy jedzeniu, rozmowach i wspólnych doświadczeniach. Na zachodnich obrzeżach Wrocławia można znaleźć Pieno. Lokal, który zaprojektowano tak, aby maksymalnie ułatwić integrację lokalnej społeczności. Wszystko to oczywiście w duchu „dolce vita”.

Nieodłącznym elementem włoskiego stylu życia są zżyci sąsiedzi, cieszący się wspólnym pachnącym jedzeniem. Ten nostalgiczny kadr stał się punktem wyjścia dla projektu restauracji sąsiedzkiej Pieno. To miejsce, które natychmiast przywołuje ciepłe wspólne wieczory przy włoskich przysmakach. Pomysł na restaurację oparty został na istocie włoskiej pizzy, czyli oryginalnych, jakościowych składnikach.

Tę samą zasadę pracownia Znamy się postanowiła wprowadzić we wnętrzu, projektując je z dobrze skomponowanych, jakościowych elementów, utrzymanych we włoskim klimacie vintage. Menu Pieno jest równie ciekawe, jak jej wnętrze. Tradycyjne włoskie przepisy, przekazywane z pokolenia na pokolenie, tworzą dania, które wędrują nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie, zapewniając podróż kulinarną przez bogatą historię włoskiej kuchni.

Regał zamiast baru

Już na pierwszy rzut oka restauracja rzuca się w oczy dzięki swojemu nietypowemu wystrojowi. Zamiast tradycyjnego baru, goście są witani przez imponujący regał, który ciągnie się przez całą długość lokalu. Ten monumentalny mebel, pełen starannie ustawionych butelek genialnej włoskiej oliwy, wina i książek kucharskich, stanowi zarówno serce restauracji, jak i punkt zaczepienia do rozmów i interakcji. Dzięki temu każdy czuje się tutaj jak u siebie w domu, przychodząc wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Samą przestrzeń konsumpcyjną podzielono na trzy strefy. Pierwsza z nich to główna strefa sąsiedzka z dużymi stołami. Druga jest mniejsza i kameralna, z możliwością wydzielenia. Ostatnia to przestrzeń degustacyjna, przy której można przysiąść na kawę i kieliszek prosecco.

„Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie goście nie tylko zjedzą wyśmienite dania, ale także odczują autentyczną atmosferę włoskiego stylu życia i wartości, jakie niesie za sobą dobrze zintegrowana sąsiedzka społeczność. Nasz regał, pełen smakowitych propozycji, jest dla mieszkańców osiedla jak otwarta księga kulinarnych przygód” – mówią autorzy projektu i założyciele pracowni Znamy się – Bogna Kawa-Nowak, Aleksandra Majdzik i Wojciech Nowak.

Włoski vintage

Wspomniany wcześniej długi regał wykonano z drewna w miedzianym odcieniu z akcentami w retro kolorach takich jak bordo, ciemny turkus i czerń. W lokalu znajdują się detale ze starych włoskich knajpek; przeszklone witryny i mosiężne uchwyty, skórzane siedziska, czy biało-czarne wzory na posadzce, które nawiązują do włoskich patternów i zabawy światłem. W połączeniu z zapachem pizzy na zakwasie i gwarem rozmów, wrocławska pracownia Znamy się stworzyła idealny przepis na prawdopodobnie najlepszą sąsiedzką restaurację w mieście.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Kliknij i obserwuj nas w Wiadomościach Google (po wejściu na stronę – kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu).

Projekt: Znamy Się | znamysie.com
Zdjęcia: Migdał Studio | migdalstudio.com

Idź do oryginalnego materiału