Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak wygląda? Przebieg, cena i skutki uboczne

estetico.pl 8 miesięcy temu
Zdjęcie: Powiększanie ust kwasem hialuronowym


Ile kwasu wstrzyknąć, by nie przesadzić? Gdzie wykonać zabieg – u lekarza medycyny estetycznej czy kosmetyczki? Jak dokładnie przebiega modelowanie ust kwasem hialuronowym? Te i inne pytania mogą być przeszkodą w skorzystaniu z tej metody powiększania ust. W tym artykule znajdziesz na nie odpowiedzi!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Wypełnianie ust to bardzo popularny zabieg. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w ludzkim ciele substancją wiążącą wodę, a więc – odpowiadającą za nawilżenie skóry. Zastanawiasz się pewnie, czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpiecznym zabiegiem? Kwas hialuronowy, zwłaszcza na tle innych substancji, jest bezpieczny. Bez problemu można więc stosować go jako wypełniacz, który zapewnia nie tylko spektakularny efekt wizualny, ale także mocne nawilżenie i miękkość warg. Podczas zabiegu w usta pacjenta wstrzykuje się niewielką dawkę kwasu. Efekty są widoczne od razu po zabiegu. Wiele kobiet ceni sobie powiększanie ust kwasem hialuronowym i jest bardzo zadowolonych z efektów tego zabiegu.

Powiększanie ust – dla kogo?

Dla kogo wypełnienie ust to dobry pomysł? Wskazaniem do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym mogą być:

  • asymetria lub wąskie wargi;
  • niezadowolenie z postępującego procesu starzenia tkanek;
  • utrata naturalnej objętości ust;
  • kontur trudny do pomalowania pomadką;
  • zbyt płaskie usta;
  • opadanie kącików ust i zmarszczki wokół ust;
  • niezadowolenie z wielkości, jędrności i kształtu warg.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Choć zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest bezpieczny, nie każdy może mu się poddać. Podstawowe przeciwwskazania do wypełnienia ust to:

  • stany zapalne jamy ustnej i ust, takie jak afty czy opryszczka. Zabieg można przeprowadzić na ok. 2 tygodnie po zniknięciu zmian;
  • leczenie stomatologiczne – ze względu na duże nasilenie bólu najlepiej wykonać zabieg po wyleczeniu zębów;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • leczenie onkologiczne;
  • leczenie antybiotykami;
  • nieuregulowana cukrzyca.

Powiększanie ust – przed i po. Usta po kwasie hialuronowym

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest bardzo popularny. Jakie rezultaty da powiększanie ust 1 ml kwasu hialuronowego? Efekt po takiej ilości będzie widoczny na pierwszy rzut oka. Usta staną się pełniejsze i bardziej uniesione. W przypadku objętości 0,5 ml efekty będą bardziej naturalne – zyskamy lekko uniesione i uwypuklone, nawilżone wargi. Kwas hialuronowy daje możliwość kształtowania pięknych i pełnych ust.

Kiedy efekty zaczynają być widoczne? Jeśli wykonasz powiększanie ust kwasem hialuronowym, od razu po zabiegu możesz zauważyć mocne nawilżenie ust i zaróżowienie czerwieni wargowej. Widać już powiększone usta, jednak są one też mocno spuchnięte – na efekt ostateczny należy poczekać ok. 2 tygodnie, gdy obrzęk zejdzie, a kwas rozejdzie się naturalnie wewnątrz warg. Po tym okresie z pewnością będziesz zadowolona z wypełniania ust.

Jak długo utrzymują się efekty?

W większości przypadków wypełnienie ust jest widoczne od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie warto je powtórzyć. Można też umawiać się na bieżące uzupełnianie preparatu, np. co 3-4 miesiące. Musisz pamiętać, iż wypełnianie ust kwasem hialuronowym trzeba powtarzać, bo kwas się wchłania.

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym – jak przebiega zabieg?

Czego można spodziewać się przed i w trakcie zabiegu? Poprzedza go konsultacja lekarska, w trakcie której określa się stan zdrowia pacjenta i preferowany efekt wypełnienia ust.

Bezpośrednio przed wizytą należy unikać aspiryny i leków zmniejszających krzepliwość krwi. U pacjentów narażonych na częste występowanie opryszczki, zaleca się na kilka dni przed zabiegiem profilaktycznie rozpocząć stosowanie leków zapobiegających rozwojowi zmian.

Na początku na usta pacjenta aplikuje się krem powodujący znieczulenie. Po kilkunastu minutach resztki preparatu usuwane są z ust, a same wargi poddane zostają dokładnej dezynfekcji. Następnie lekarz wprowadza preparat do ust, posługując się cienką kaniulą. Kwas hialuronowy aplikuje się równomiernie w oznaczone wcześniej miejsca – pacjent musi spodziewać się kilku–, kilkunastu nakłuć.

Po zabiegu lekarz informuje o wskazaniach i prawidłowym postępowaniu po zabiegu. W razie rozbicia zabiegu na kilka wizyt umawiany jest następny termin. W trakcie wizyty na życzenie pacjenta wykonuje się też zdjęcia przed i po. Cały zabieg trwa około 45 minut.

Powiększanie ust kwasem – 1 ml, mniej, a może więcej?

Ile ml kwasu hialuronowego wstrzyknąć, by uzyskać wymarzony efekt? Choć najczęściej, w kontekście powiększania ust mówimy o 1 ml preparatu, wartość zależy od wielkości naszych naturalnych warg i preferowanych efektów. U osób z bardzo wąskimi wargami już 0,5 ml wystarczy, by uzyskać widoczny rezultat. Taką samą ilość preparatu wstrzykuje się kobietom, które mają pełne usta, ale chcą uzyskać bardzo subtelny efekt. 1 ml u posiadaczek wyraźnie zarysowanych ust da najbardziej zauważalny efekt. U osób z wąskimi wargami będzie to z kolei za dużo.

Co ze wstrzykiwaniem większej ilości kwasu? Część profesjonalnych klinik medycyny estetycznej odmawia wstrzykiwania powyżej 1-1,5 ml – taka objętość kwasu gwarantuje u większości osób przerysowany efekt, którego specjaliści nie aprobują. Warto udać się do gabinetu lekarskiego właśnie dlatego, iż wykwalifikowany specjalista ostrzeże nas przed zbyt dużą ilością kwasu i uchroni przed niesławnym „kaczym dzióbkiem”.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

W większości klinik zabieg kosztuje od 800 do choćby 2 tys. zł. Cena ostateczna zależy od ilości użytego kwasu, miejscowości i renomy miejsca.

Zdecydowanie powinniśmy unikać promocyjnych ofert. Cena pokroju 350 zł wydaje się wręcz nierealna. Cena preparatu, czynszu, narzędzi i lekarskiej wiedzy przekracza znacznie tę kwotę – a przecież nikt nie będzie dopłacał do swojej pracy. Tak niskie ceny wiążą się z zabiegiem wykonywanym w niepewnych warunkach, przez osobę bez wykształcenia medycznego. Zdecydowanie warto dopłacić. Chodzi nie tylko o piękny efekt, ale także o bezpieczeństwo i zdrowie.

W przypadku modelowania wąskich i asymetrycznych ust konieczne może być wykonanie dwóch zabiegów, co wiąże się z wyższą ceną. Podczas pierwszego z nich wstrzykuje się niewielką ilość preparatu, czekając, aż ten rozłoży się równomiernie w ustach. W czasie drugiego wstrzykuje się pozostałą część kwasu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

U większości osób tuż po zabiegu występują naturalne skutki uboczne w postaci obrzęku i zasinienia. Bez obaw – powinny niedługo ustąpić. Zaobserwowano przy tym, iż obrzęk może utrzymywać się dłużej u kobiet przed miesiączką.

Które skutki uboczne stanowią podstawę do natychmiastowej interwencji lekarskiej? Przede wszystkim – zaburzenia czucia. Świadczą o nieprawidłowym wykonaniu zabiegu. W przypadku wystąpienia takich objawów należy niezwłocznie udać się na ostry dyżur i poddać się działaniu preparatów rozpuszczających kwas. W innym wypadku możemy całkowicie stracić czucie w danym obszarze twarzy.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – kosmetyczka czy lekarz?

W jakie miejsce udać się na wykonanie zabiegu? Modelowanie ust kwasem hialuronowym, zaliczane jest do zabiegów medycyny estetycznej, a więc powinno być wykonywane wyłącznie przez specjalistów z wykształceniem lekarskim. Gabinety kosmetologiczne wykonują w Polsce zabiegi wypełniania ust kwasem hialuronowym, korzystając z luki prawnej. W większości państw zabieg wykonywany jest wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy.

Jeśli marzysz o pięknych ustach, ale nie chcesz decydować się na inwazyjną operację, powiększanie ust kwasem hialuronowym to najlepszy wybór!

Najczęściej zadawane pytania

Ile utrzymuje się powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Pamiętaj, iż zabieg ten musi być powtarzany, ponieważ kwas hialuronowy się wchłania. W większości przypadków efekty wypełnienia ust są widoczne od 6 do 12 miesięcy.

Czego nie wolno robić po powiększaniu ust?

Kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z basenów ani sauny. Należy też zrezygnować z opalania i unikać promieni słonecznych. Przez około tydzień po powiększaniu ust nie wolno pić alkoholu ani palić papierosów. Należy też wstrzymać się ze wszelkimi aktywnościami fizycznymi.

Jak długo goją się usta po kwasie?

Naturalnymi skutkami ubocznymi zabiegu są obrzęk, zasinienie i krótkotrwała bolesność dotykowa. Wszystkie te niedogodności powinny zniknąć w ciągu tygodnia od zabiegu. U większości pacjentek całkowite zagojenie zajmuje około dwóch tygodni i właśnie po tym czasie można zauważyć efekty.

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Ceny za zabieg różnią się w zależności od lokalizacji i renomy gabinetu kosmetycznego, ale w większości miejsc oscylują w przedziale od 800 do choćby 2 tys. złotych. Przy wyborze takiego zabiegu warto zdecydować się na sprawdzony salon z profesjonalnym sprzętem i doświadczonymi specjalistami.

Idź do oryginalnego materiału