Polak łapał kieszonkowców w Rzymie. Ochroniarze mają związane ręce. "To bardzo duży problem"

gazeta.pl 5 godzin temu
Marzą ci się wakacje w Rzymie? To piękne włoskie miasto jest świetnym kierunkiem zarówno na krótki urlop, jak i dłuższy pobyt. Pamiętaj jednak, by spacerując ulicami, mieć się na baczności, bo kieszonkowcy nie śpią.
Oskar Wojtalik prowadzi na YouTube kanał o nazwie Oskar_podróże. Na ostatnim z filmów wspólnie z Pierrem, który specjalizuje się w demaskowaniu kieszonkowców, pokazał, jak wielu złodziei można spotkać w rzymskim metrze. Ostrzegał też turystów przed zagrożeniem. Oto, na co zwrócić uwagę i jak ustrzec się przed kradzieżą na wakacjach.

REKLAMA







Zobacz wideo Chciał ukraść, ale wpadł przez monitoring. Złodziej samochodów złapany



Kieszonkowcy "to bardzo duży problem w Rzymie". Gdzie jest ich najwięcej?
Stolica Włoch słynie z wielu zabytków, pięknych widoków i niesamowitego klimatu. Każdego roku przyciąga wielu turystów, a ci często padają ofiarą kieszonkowców. - To bardzo duży problem w Rzymie. [...] Codziennie można zobaczyć dziewczyny i chłopaków na stacjach metra, w autobusach, pociągach - powiedział Pierre. Najwięcej złodziei działa w typowo turystycznych miejscach jak Koloseum, Fontanna di Trevi i w Watykanie.





Po peronach przechadza się ochrona, ale Pierre wyjaśnił, iż złodzieje nie boją się strażników. - Wiedzą, kim oni są, ale nie mogą ich złapać ani dotknąć. Ochrona czuje się słaba, ponieważ nic nie mogą zrobić - powiedział.
Na jednej ze stacji Oskar i Pierre spotkali 5-6 złodziei. Włoch wytłumaczył, iż przestępcy często działają w grupach lub próbują uśpić czujność turystów. - Zakładają sztuczne brzuchy, a kiedy ktoś je złapie, mówią, by ich nie dotykać, bo są w ciąży - skomentował.


Jak nie dać się okraść na wakacjach? Pamiętaj o kilku rzeczach
Głównym grzechem turystów jest odprężenie, przez które tracą czujność. Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wakacji.




Uważaj na tłoczne i bardzo oblegane miejsca, ponieważ to raj dla kieszonkowców. Mogą udać, iż na ciebie wpadną, a gwałtownie opróżnią twoje kieszenie.
Wartościowe przedmioty zabezpiecz np. w saszetce antykradzieżowej.
Rozdziel gotówkę i nie noś wszystkich pieniędzy przy sobie.
Uważaj na ludzi, którzy chcą ci coś sprzedać. Odwracają twoją uwagę, a ich współpracownicy zabiorą ci najcenniejsze rzeczy.

Padłeś/aś kiedyś ofiarą kieszonkowca? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Idź do oryginalnego materiału