W zimowej ofercie owocowej jest jeden, który pozostał niezauważony - kaki, inaczej persymona. Jest drzewem, które pierwotnie rośnie w górskich rejonach Chin i Japonii. W Europie jest uprawiane także w rejonie basenu Morza Śródziemnego. Wygląda jak skrzyżowanie pomidora i pomarańczowej papryki i są pełne składników odżywczych. Oferuje również wiele korzyści zdrowotnych, które warto wykorzystać w rutynie pielęgnacyjnej skóry. Pamiętaj, aby przed nałożeniem maseczki na twarz wykonać test płatkowy na fragmencie skóry.
REKLAMA
Zainteresuje cię też: od dzisiaj "600 plus na dentystę". Świadczenie ułatwi leczenie. NFZ zapłaci też za drogi zabieg
Zobacz wideo Majka Jeżowska schudła 7 kg. "Wszystko ze mnie leci. -10 cm w biodrach, pasie, biuście" [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]
W czym pomaga maseczka na twarz? Domowa maseczka z owocu kaki
Kaki to istna bomba witaminowa, która kryje w sobie wiele cennych witamin oraz minerałów. Nie bez przyczyny więc ekstrakt z tego owocu jest regularnie używany w kosmetyce szczególnie ze względu na umiejętności hamowania glikacji (procesu degradacji włókien skóry). Tym samym chroni więc skórę przed starzeniem, poprawia jej jędrność i elastyczność. Oto niektóre z najważniejszych korzyści, o których musisz wiedzieć:
Są bogate w przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, C i E, a także beta-karoten. Te przeciwutleniacze pomagają zwalczać wolne rodniki, chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV i wspomagają produkcję kolagenu, co prowadzi do młodzieńczej i jędrnej skóry.
Dzięki wysokiej zawartości wody, owoce te zapewniają skórze niezbędne nawilżenie, utrzymując ją jędrną, nawilżoną i elastyczną.
Kaki zawiera związki przeciwzapalne, które łagodzą podrażnienia skóry, zmniejszają zaczerwienienia i łagodzą takie schorzenia jak trądzik, egzema i trądzik różowaty.
Witamina C zawarta w kaki pomaga rozjaśnić cerę, rozjaśnić ciemne plamy i przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry.
Kaki Fot. Archiwum prywatne
Jak gwałtownie zlikwidować zmarszczki? Wystarczy, iż nałożysz na oczyszczoną skórę twarzy
Oprócz włączenia kaki do diety możesz również stosować ją bezpośrednio na skórę. Aby w pełni wykorzystać jej adekwatności, warto przygotować domową maseczkę. Oto lista potrzebnych składników:
1 dojrzałe kaki, rozgniecione,
1 łyżka jogurtu naturalnego,
1 łyżeczka miodu.
Rozgniecione kaki, jogurt i miód połącz i mieszaj, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę i pozostaw ją na 15 - 20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu całość spłucz letnią wodą, aby uzyskać gładką, nawilżoną i promienną skórę.