Polacy ją pokochali. Teraz została "najlepszą turystyczną wyspą świata". Już po raz dziesiąty

kobieta.gazeta.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Fot. www.istockphoto.com/Aleh Varanishcha


Madera po raz kolejny odniosła wielki sukces i została laureatką w konkursie World Travel Awards. To już kolejny rok z rzędu, kiedy zdobywa tytuł "najlepszej wyspy turystycznej". Co sprawia, iż ten klejnot na Oceanie Atlantyckim od lat pozostawia konkurencję w tyle?
Stało się. Madera po raz dziesiąty z rzędu zdobyła prestiżowy tytuł "Najlepszej Wyspiarskiej Destynacji Świata" podczas 31. edycji World Travel Awards. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce w hotelu Savoy Palace w Funchal. To niejedyne wyróżnienie. Wyspa została także uhonorowana tytułem "Najlepiej Rozwijającej się Destynacji Golfowej na Świecie" podczas Światowych Nagród Golfowych.


REKLAMA


Zobacz wideo Michał Wrzosek o "weekendowych dietetykach". "Nazwy niektórych diet musiałem googlować" [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]


Ile czasu leci się z Polski na Maderę? Tyle zajmuje podróż na tę zachwycającą wyspę
Madera to wyspiarski skarb położony na Oceanie Atlantyckim na południowy zachód od kontynentalnej Portugalii. Zachwyca wiecznie zielonymi krajobrazami i łagodnym klimatem, właśnie dlatego określana jest mianem "wyspy wiecznej wiosny". Średnie temperatury w ciągu dnia utrzymują się na przyjemnym poziomie od 18 do 25°C, w zależności od pory roku. Podróż z Polski na Maderę uzależniona jest m.in. od miejsca wylotu i ewentualnych przesiadek. Najczęściej wybieraną trasą jest połączenie Warszawa -Funchal. W tym przypadku średni czas lotu wynosi około 5 godzin i 20 minut.
Zainteresuje cię też: Używasz emoji? Jesteś inteligentna emocjonalnie. "To nie jest po prostu uśmiechnięta buźka"


trasa widokowa na Maderze (zdj. ilustracyjne) istock/Solovyova


Gdzie najpiękniej na Maderze? Wyspa przyciąga klimatem, spektakularnymi krajobrazami i bogatą kulturą
Wulkaniczna wyspa ostatnio zaczęła przyciągać znacznie więcej turystów, również z Polski. Wody wokół archipelagu wysp Madery tętnią życiem, a spotkanie z delfinami nie należy do rzadkich. Popularne są również plaże pokryte czarnym piaskiem. To niejedyne atrakcje, jakie czekają na odwiedzających.


Madera ma jeden z najniebezpieczniejszych pasów startowych na świecie. Lotnisko w Funchal mimo częściowej modernizacji przez cały czas pozostaje wyzwaniem dla pilotów, szczególnie w wietrznych warunkach.
Madera słynie z sieci kanałów nawadniających, zwanych "lewadami". w tej chwili wiele z nich służy jako trasy spacerowe prowadzące przez dziewicze lasy i malownicze krajobrazy.


Wodospady na Maderze ronstik / Getty Images/iStockphoto


Madera produkuje unikalne banany, mniejsze i słodsze od typowych odmian, które znamy. Co ciekawe, mają one choćby status chroniony w Unii Europejskiej jako produkt regionalny.
Na Maderze znajduje się Laurisilva, czyli las wawrzynowy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jeden z ostatnich na świecie fragmentów lasu pierwotnego tego typu, a niegdyś pokrywał dużą część Europy.
Madera słynie z wyjątkowego wina, które produkowane jest z winogron rosnących na wulkanicznych glebach.
Na Maderze panuje rozmaity mikroklimat. Można w ciągu jednego dnia doświadczyć deszczu, mgły i pełnego słońca, odwiedzając różne części wyspy.
Na miłośników sportu czeka prawdziwa gratka, muzeum poświęcone Cristiano Ronaldo. Piłkarz jest tam postrzegany jako duma wyspy, ponieważ urodził się i wychował na jej terenie.


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału