W Chinach obowiązującą walutą jest renminbi, co oznacza "walutę ludową", ale powszechnie nazywana jest juanem. 1 juan w przeliczeniu na złotówki to 0,51 groszy. Wybierając się na wycieczkę, wiele osób wymienia pieniądze, ale warto mieć na uwadze, iż w kraju dominują płatności bezgotówkowe. Najpopularniejsze aplikacje to WeChat Pay oraz Alipay, które służą nie tylko do płacenia za zakupy, ale także do przelewania pieniędzy.
REKLAMA
Zobacz wideo Chińskie zoo przemalowało psy chow-chow na tygrysy
Pokazała ceny w Chinach. "Najbardziej kocham targi"
Tiktokerka publikująca pod pseudonimem Inez_soltys mieszka w Państwie Środka i pracuje jako modelka. Na jednym z filmów postanowiła opowiedzieć o cenach w tym kraju. - To, co najbardziej kocham w Chinach, to są targi - powiedziała.
Wybrała się na targ i zajrzała do kilku mniejszych sklepów. Do torby wrzuciła między innymi dwie marchewki, banana, dwa pomidory, jabłko, krojonego melona, cztery bataty, brokuła, cztery ogórki i mango. Za wszystko zapłaciła 15 zł.
Jedna z internautek zauważyła w komentarzu, iż podobne zakupy w Polsce wyszłyby znacznie drożej.
W Polsce paragon wskazywałby jakieś 40 zł.
Czy w Chinach jest drogo? Oto przykładowe ceny
Jak podaje portal iroamly.com, cena za wynajem kawalerki w centrum większego miasta np. Pekinie czy Szanghaju w przeliczeniu na polską walutę, to koszt od 1530 do 4000 zł. W mniejszych miastach mieszkanie jednopokojowe można wynająć już od 512 zł. Za posiłek w restauracji średniej klasy trzeba zapłacić od 40 do 76 zł.
A jak prezentują się ceny za zakupy spożywcze? Litr mleka kosztuje 6,20 zł, kilogram ryżu można kupić za 3 zł, a kilogram piersi z kurczaka za 12,80 zł. Zwykle zakupy na lokalnych targowiskach są tańsze, niż w dużych marketach. Co sądzisz o cenach w Chinach? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.