Placki z twarogiem

kardamonowy.pl 1 rok temu

Do tego przepisu zabierałam się już od dłuższego czasu. Miałam zapisanych parę wersji placków z twarogiem, postanowiłam się w końcu z nimi zmierzyć. Wybrałam jeden z nich, ten bez mleka. Konsystencja wyszła przedziwna, nie dało się adekwatnie z nią nic zrobić. I żeby niczego nie wyrzucać, postanowiłam ciasto rozcieńczyć mlekiem. Całość dało się uratować. Ostatecznie jak przestudiowałam inne przepisy (te z mlekiem oczywiście), okazało się, iż jeden z nich adekwatnie pokrywa się z tym moim, do którego dolałam mleka. Jedyne z czego zrezygnowałam to cukier wanilinowy, którego nie używam w kuchni z wiadomych względów. A waniliowego nie mam już w domu od dawna, więc go pominęłam. Przepis na placki twarogowe jest z bloga Obiad dla taty.
Czemu akurat teraz był odpowiedni czas na zrobienie placków z twarogiem? Chore dziecko, które siedzi w tej chwili ze mną w domu. Tola jak każde dziecko jest wielkim miłośnikiem placków. Najlepiej też wchodzą oczywiście naleśniki, omlety biszkoptowe i racuchy z jabłkami. Pierwszy raz postanowiłam jej podać placki z twarogiem. No zaskoczyło, zdecydowanie. Za jednym posiedzeniem zjadła jakieś 8 sztuk. I nie, nie były to normalnej wielkości placki, specjalnie zrobiłam je mniejsze niż zwykle. Były poręczniejsze, no wiecie, do dziecięcej rąsi (ręki znaczy) jak znalazł.
Chodzi za mną przekonanie, iż placki z twarogiem będą jeszcze smaczniejsze z owocami. Marzą mi się jagody, maliny, coś w ten deseń. w okresie na pewno spróbuję zrobić taką wersję. A może zacznę od klasycznych z jabłkami? Gruszki? Muszę sobie to zapisać. Ale te jagody… i odrobina śmietany lub jogurtu… Zrobię to.
No nic, dziś póki co wersja bez niczego. Wersja niczego sobie. Przepyszna. Tola była nimi zachwycona.
Zróbcie koniecznie.


Miary objętości na blogu:
szklanka 250 ml, łyżeczka 5 ml, łyżka 15 ml.
Składniki:
250 g półtłustego twarogu
150 g mąki pszennej (ja użyłam tortowej)
2 jajka (osobno białka i żółtka)
pół szklanki mleka
2 łyżki cukru
olej
cukier puder do posypania
(przepis na 20 małych sztuk)

Ser rozdrabniamy widelcem w misce. Dodajemy do niego mleko, żółtka i cukier, wszystko dokładnie łączymy, następnie dodajemy mąkę, znowu mieszamy. W drugiej misce ubijamy białka na sztywno. Dodajemy do ciasta, delikatnie mieszamy aż do połączenia składników.
Na rozgrzany olej nakładamy ciasto łyżką. Smażymy na wolnym ogniu z obu stron do zrumienienia. Przed podaniem placki posypujemy cukrem pudrem.

Podobne przepisy:
Racuchy z jabłkami
Racuchy z tartymi jabłkami
Racuchy z kaszy manny
Racuchy dyniowe z jabłkami
Racuchy pełnoziarniste z jabłkami
Racuchy z gruszkami

Idź do oryginalnego materiału