Większość Polaków jeździ nad Morze Bałtyckie latem, aby spędzać całe dnie na leżakowaniu w pełnym słońcu. Choć wiosną pogoda aż tak nie dopisuje, to jednak warto wybrać się na północ również o tej porze roku. Początek kwietnia to bowiem czas, w którym istnieje duża szansa na spotkanie fok. Młode przychodzą na świat wczesną wiosną i choć większość czasu spędzają w wodzie, to od czasu do czasu wychodzą na brzeg, by odpocząć i nabrać sił na dalsze pływanie. W mediach społecznościowych opublikowano niedawno zdjęcia i filmy z udziałem tych uroczych zwierząt.
REKLAMA
Zobacz wideo Dlaczego Bałtyk umiera?
Gdzie można spotkać foki w Polsce? Opublikowano urocze nagranie
Na Mierzeję to popularny profil na Facebooku, na którym regularnie pojawiają się zdjęcia i filmy znad Morza Bałtyckiego. Niedawno większość z nich dotyczyła bursztynów, które gęsto pokrywały plaże wczesną wiosną, a teraz przyszedł sezon na foki. Kilka dni temu internauci opublikowali film, na którym widać młodą fokę beztrosko wypoczywającą w pobliżu zejścia na plażę w Jantarze.
Ale spotkanie na plaży w Jantarze. Wiosną każdy lubi się zdrzemnąć na ciepłym piaseczku, szczególnie jeżeli ma wyznaczona prywatną strefę VIP. Pamiętajcie, iż foki to nie domowe pupile i kiedy wychodzą na plażę, to po prostu potrzebują spokoju i chwili odpoczynku
- czytamy w opisie.
Zobacz też: Odcięli miasto od jeziora. Jest apel władz. "Konieczna będzie ofensywa"
Co należy zrobić, jeżeli zobaczysz fokę? Nie podchodź do zwierzęcia
Internautom bardzo spodobało się to nagranie. Swój zachwyt wyrazili w komentarzach.
Foczka się zdrzemnęła, nie budzić, trafi do wody
Zmęczyła się tą drogą na plażę w Jantarze, najdłuższa i najbardziej męcząca, jaką znam
Wspaniała i niech sobie odpoczywa, piękne nagranie
- czytamy pod postem. Niektórzy jednak zmartwili się losem zwierzęcia. Wiele osób zastanawiało się, czy foka na pewno tylko odpoczywa i czy nie trzeba wezwać pomocy specjalistów. Autorzy profilu Na Mierzeję uspokoili jednak internautów, mówiąc, iż patrol WWF otrzymał informację o obecności ssaka i zainteresował się jego sytuacją. Nie stwierdzono jednak żadnych oznak choroby, więc wszystko wskazuje na to, iż foka rzeczywiście tylko urządziła sobie porządną drzemkę.
Warto pamiętać, iż choć widok odpoczywających fok jest rozczulający, to jednak nie powinniśmy podchodzić do tych zwierząt. To ich czas na regenerację, dlatego nie można im przeszkadzać ani rozpraszać jedzeniem. jeżeli mamy wątpliwości, czy zwierzę na pewno jest w dobrym stanie, należy skontaktować się z Błękitnym Patrolem WWF lub Stacją Morską w Helu.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.