Petarda prosto z apteki. Smaruj nim twarz, pięty i blizny. Działa jak luksusowy eliksir młodości

kobieta.gazeta.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Na co jest dobra maść z żyworódki? Fot. Archiwum prywatne


Zapomniana maść prosto z apteki to prawdziwy skarb w codziennej pielęgnacji. Nawilży ją, nada jej sprężystości, wygładzi zmarszczki i pozwoli uporać się z wieloma problemami. Na co jest dobra maść z żyworódki i jak ją stosować?
Żyworódki, czyli kalanchoe, to dobrze znane rośliny, które często uprawiane są w domach. Dotyczy to także żyworódki pierzastej, pochodzącej ze słonecznego Madagaskaru. Niepozorny sukulent w swoich liściach kryje prawdziwy skarb dla naszej skóry.


REKLAMA


Zobacz wideo Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja krok po kroku?


To prawdziwy skarb. Ile kosztuje maść z żyworódki w aptece?
Liście żyworódki zawierają mnóstwo cennych dla naszej cery składników, takich jak:


cynk,
krzem,
potas,
witamina C,
mangan,
glin,
selen,
krzem.


Z żyworódki produkowana jest maść, którą nie bez powodu nazywa się "eliksirem dla skóry" i "złotem Madagaskaru". W zależności od apteki, producenta, pojemności i dodatków w składzie maść może kosztować od 17 zł do 25 zł. Zwykle jest ona wzbogacona ekstraktem z aloesu, choć są także produkty łączące żyworódkę z olejem z konopi albo nagietkiem.


Maść z żyworódki istock/@Shidlovski


Na co jest dobra maść z żyworódki? Sprawdź, czy maścią z żyworódki można smarować twarz
Sprawdza się idealnie w przypadku cery suchej i wrażliwej, atopowej, zmian skórnych, w tym trądziku, a także drobnych stanów zapalnych, z powodzeniem zastąpi więc wiele kosmetyków. Możesz nią smarować popękane dłonie, suche pięty, blizny, przebarwienia, wypryski i trądzik, skórę pod oczami. Maść przyspiesza proces odnowy naskórka i poprawia nawilżenie. Skóra staje się sprężysta i gładka. Świetnie sprawdzi się też jako przeciwzmarszczkowy krem na noc, choć uważać powinny osoby ze skłonnością do zapychania porów.


OSTRZEŻENIE! Przed zastosowaniem maści z żyworódki zawsze wykonaj próbę uczuleniową w niewidocznym miejscu, np. za uchem. Jak każdy produkt ze składnikami naturalnymi może wywoływać reakcje skórne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału