Otwarcie kładki w Czerwonaku coraz bliżej…

powiat.poznan.pl 2 godzin temu

Zbliża się otwarcie nowej przeprawy przez rzekę Wartę. To niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców Metropolii Poznań. Będzie gotowa już w wakacje. Kładka umiejscowiona jest przy przystani Akwen Marina w Czerwonaku. Po drugiej stronie rzeki, zejście znajduje się na wysokości Umultowa, blisko Leśniczówki Naramowice i ul. Nadwarciańskiej. Po jej otwarciu znacznie skróci się droga do Puszczy Zielonki i w okolice Dziewiczej Góry.

– Od lat podkreślamy rolę powiatu poznańskiego i Metropolii Poznań w scalaniu współpracy między samorządami. Budowanie partnerstwa ponad granicami administracyjnymi przynosi efekty, a nowa kładka jest tego kolejnym, bardzo dobrym przykładem – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański. To kolejna droga przez Wartę, która połączy gminę Czerwonak z Poznaniem. W połowie 2023 roku otwarto kładkę w Owińskach. Umożliwiła ona dostęp m.in. do kąpieliska Akwen Tropicana, unikatowego Parku Orientacji Przestrzennej i Biblioteki Zapachów czy zabudowań pocysterskich. Nowa przeprawa może stać się równie wyjątkową atrakcją turystyczną. niedługo łatwiej i szybciej będzie można dojechać do wieży na Dziewiczej Górze, Uroczyska Maruszka czy Arboretum Leśnego w Zielonce. Koszt budowy wyniósł 14,2 mln zł. Większość, bo blisko 10 mln zł, pochodzi z dofinansowania unijnego. Brakującą kwotę po połowie wyłożyły Poznań i Czerwonak (po około 2,16 mln zł).

Idź do oryginalnego materiału