Wiele kobiet rezygnuje ze stosowania botoksu z powodu zbyt zauważalnych efektów. Osocze bogatopłytkowe pozwala z kolei na uzyskanie dobrych rezultatów, które równie dobrze wyglądają! Tak zwany wampirzy lifting musi być wykonywany przez lekarza, jednak jest zabiegiem niechirurgicznym. Zobacz, do czego jeszcze poza spłyceniem zmarszczek, może przydać ci się ta technika oraz poznaj metody na wprowadzenie osocza w głąb skóry.
Choć wampirzy lifting to proces wymagający udziału technologii, nie da się ukryć, iż jest przy tym stosunkowo naturalny. W końcu wykorzystywany preparat jest tworzony na bazie krwi pacjenta, co sprzyja odpowiedniemu działaniu.
Osocze – istotny element krwi
Co to jest osocze? To około 55% objętości krwi. Zawieszone są w nim wszystkie inne składniki. Można je uzyskać poprzez proces wirowania, o ile wcześniej zabezpieczy się krew przed krzepnięciem.
Osocze składa się przede wszystkim z wody, ale nie tylko. 7% jego objętości stanowią różne białka, a z kolei 3% to związki, zarówno organiczne, jak i nieorganiczne. Nie da się ukryć, iż jest tym elementem ludzkiego organizmu, który jest konieczny do przeżycia.
To właśnie dzięki osoczu krew jest płynna i może transportować tlen oraz inne elementy do wszystkich organów żywych organizmów. Co ciekawe, wyzbywając się składników powodujących krzepnięcie, uzyskuje się z niego surowicę, mającą zwykle półprzezroczystą barwę.
Bogatopłytkowe osocze – co to?
Naturalnie w osoczu znajdują się zawieszone m.in. płytki krwi. Ale co to osocze bogatopłytkowe? Substancja wykorzystywana w zabiegu posiada płytki w większej, skoncentrowanej ilości. Dzięki temu we wzmocniony sposób uwalnia siedem podstawowych czynników wzrostu, w tym TGF-β2 oraz VEGF.
Dodatkowo, osocze bogatopłytkowe zawiera zwiększoną ilość białek, odpowiadających za adhezję komórkową, czyli łączenie poszczególnych elementów. Dzięki temu wykazuje ono adekwatności odmładzające, co zaś z kolei może być doskonale wykorzystywane w medycynie estetycznej. Z jego pomocą można wykorzystać ludzki potencjał do tworzenia się tkanek łącznych.
Wampirzy lifting – jak wyglądają i działają płytki krwi?
Płytki krwi są komórkami w kształcie dysku, bez jądra. Codziennie w ludzkim organizmie powstaje ich aż ok. 1×1011! Potrafią syntezować białka oraz wytwarzać nowe komórki. Są też kluczowe, jeżeli chodzi o proces krzepnięcia krwi. Osoby, które mają z tym problem, zwykle mają je w zdecydowanie mniejszej ilości.
Te niewielkie, ale niezbędne dla człowieka komórki pomagają też uszczelniać oraz zachować integralność ściany naczyniowej. Biorą udział w transporcie związków, np. tlenu. Nie da się ukryć, iż to one sprawiają, iż krew ma tak ważne dla organizmu adekwatności!
Osocze bogatopłytkowe – sposób na jego stworzenie
Aby stworzyć osocze bogatopłytkowe, lekarz musi pobrać od pacjenta ok. 7 ml krwi z żyły. Następnie poddaje je odwirowywaniu, dzięki czemu oddziela osocze. W dalszych procesach tworzony jest preparat krwiopochodny.
Osocze bogatopłytkowe może zawierać od 2 do 9 razy większą liczbę płytek niż krew. Jego pobranie wygląda jak zwykłe pobranie krwi żylnej. W wielu przypadkach wampirzy lifting jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż korzystanie z innych substancji, ponieważ praktycznie wyklucza ryzyko pojawienia się alergii.
Ostrzykiwanie osoczem, czyli sposób podawania
Jak już było wspominane, zabieg związany z podawaniem tego preparatu krwiopochodnego nie jest chirurgiczny. Ostrzykiwanie osoczem może być wykonane w miejscu, w którym chcesz dokonać liftingu. Przebiega na przykład w formie mezoterapii, która polega na wbiciu w skórę adekwatną bardzo drobnych igiełek. To zapewnia najlepsze możliwe efekty przy minimalnym uszkodzeniu skóry. Należy jednak pamiętać, iż i tak po tego typu zabiegu mogą pojawić się opuchlizna oraz siniaki. Wiele zależy od miejsca poddanego nakłuciom.
Podawanie osocza bogatopłytkowego można przeprowadzić również dzięki wolumetrii.
Lifting wampirzy – dla kogo się sprawdzi?
Lifting wampirzy polecany jest osobom, które są szczególnie wrażliwe na botoks, a co za tym idzie, nie mogą lub nie powinny go wykorzystywać. Przede wszystkim wykorzystuje się go oczywiście do spłycenia zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe stymuluje tkanki do regeneracji, a co za tym idzie – spłyca zmiany. Doskonale sprawdza się do redukcji tzw. kurzych łapek, poprawy wyglądu czoła, policzków, nosa czy ust.
Oczywiście, zabieg może być również wykorzystany na inne części ciała, takie jak dłonie, czy dekolt. Wiele zależy więc tak naprawdę od potrzeb samego pacjenta.
Osocze bogatopłytkowe nie tylko na zmarszczki
Z powodu swoich zdolności regeneracyjnych osocze bogatopłytkowe może być wykorzystywane nie tylko jako substancja spłycająca zmarszczki. Jest polecane mężczyznom, którzy chcą zagęścić swoje włosy np. z powodu popularnego w ich przypadku łysienia. Stymuluje cebulki do pracy i sprawia, iż często proces ten jest przynajmniej częściowo odwracalny.
Osocze bogatopłytkowe używane jest także w medycynie, w przypadku problemów ze stawami oraz ścięgnami. Oczywiście, pomaga także w odzyskaniu jędrności i blasku skóry, która stopniowo zaczyna się starzeć. Ta technologia, wykorzystana po raz pierwszy w 1987 roku, wciąż jest badana, a co za tym idzie, odkrywane są coraz to nowsze obszary, w których może być pomocna człowiekowi.
Czy to bezpieczny zabieg dla pacjenta?
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem, który poleca się szczególnie osobom o wrażliwej skórze czy alergikom. Jego naturalne pochodzenie sprawia, iż organizm niemal zawsze reaguje na nie pozytywne, a ryzyko wystąpienia alergii jest naprawdę minimalne. Sprawia to, iż zabieg z jego wykorzystaniem jest jednym z najmniej inwazyjnych i cechuje się przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa.
To także dobra alternatywa dla osób, których organizm nie toleruje kwasu hialuronowego czy botoksu. Nie musisz się więc obawiać o to powikłania i reakcje alergiczne w trakcie wstrzykiwania preparatu.
Osocze bogatopłytkowe – kiedy lepiej go unikać?
Mimo swoich niezwykłych możliwości, osocze bogatopłytkowe nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Istnieje kilka przeciwwskazań do jego użycia. Jednymi z nich są występowanie stanów zapalnych skóry oraz trwająca infekcja wirusowa. Nie stosuje się go także w przypadku osób, które cierpią na choroby autoimmunologiczne, np. toczeń.
Jeśli masz problem z krzepliwością krwi, również nie powinieneś wykonywać zabiegu tego typu, niezależnie od tego, czy chodzi o twój własny problem zdrowotny, czy problematyczne są stosowane przez ciebie leki. Oczywiście, także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny unikać zabiegu w trakcie trwania tych procesów.
Wykluczają cię też choroby krwi!
Aby przejść zabieg z wykorzystaniem osocza, twoja krew musi być przede wszystkim zdrowa. Dlatego nie mogą poddawać się mu te osoby, które cierpią na choroby krwi. Wykluczające mogą okazać się również nowotwory.
Z tego powodu, nim zdecydujesz się na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, porozmawiaj ze swoim lekarzem i skonsultuj z nim swoje wyniki badań. W ten sposób dowiesz się, czy istnieje możliwość bezpiecznego podania preparatu, który pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie. Nie rezygnuj z rozmów ze specjalistami i zawsze mów im prawdę, niezależnie od tego, czy chodzi o stan chorobowy, czy twoje samopoczucie.
Osocze bogatopłytkowe – efekty mogą cię zaskoczyć!
Efekty osocze bogatopłytkowe pozwala uzyskać naprawdę zaskakująco liczne! To nie tylko wypełnienie zmarszczek, ale również:
- usunięcie zmarszczki palacza;
- polepszenie jakości oraz grubości włosów;
- poprawa sprężystości skóry;
- pozbycie się tzw. lwiej zmarszczki;
- zmniejszenie blizn występujących np. po oparzeniach;
- nawodnienie oraz odżywienie skóry.
Co ważne dla wielu osób, stosowanie tego preparatu może również zwiększyć odporność skóry na promieniowanie UV. Dzięki czemu dłużej zachowa ona młody i zdrowy wygląd. Nie da się ukryć, iż tego typu zabieg to adekwatnie same zalety.
Powikłania nie muszą wynikać z wykorzystania osocza
Poprawnie wykonany zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie jest groźny dla organizmu pacjenta. Problem może jednak pojawić się wtedy, gdy jest wykonany niepoprawnie, w niesprawdzonym salonie. Dlatego wybierz odpowiednie miejsce. Skup się przede wszystkim na wysokim poziomie higieny. Pamiętaj, iż np. mezoterapia wymaga wykorzystywania w pełni sterylnych narzędzi. jeżeli masz co do tego wątpliwości, zrezygnuj z usług konkretnego lokalu. W innym przypadku możesz zarazić się groźną dla zdrowia chorobą lub też może dojść do zakażenia i innych niebezpiecznych powikłań.
Osocze bogatopłytkowe – cena wykonania zabiegu
Jeśli chodzi o wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego, cena waha się w przedziale 800-2500 zł. Zabieg ten nie zalicza się do najtańszych. Zwykle jego efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, dlatego należy pamiętać o tym, iż być może po jakimś czasie będziesz musiał go powtórzyć. Dotyczy to jednak adekwatnie wszystkich podobnych zabiegów oraz terapii, ponieważ o skórę należy dbać regularnie, jeżeli ma zachować piękny i zdrowy wygląd. jeżeli wybierasz się do salonu, powinieneś zostać poinformowany również o czasie wykonywania zabiegu. Zwykle jest to ok. 60-90 minut.
Pamiętaj, aby na co dzień dbać o swoją skórę!
Osocze bogatopłytkowe może pomóc twojej skórze doraźnie, jednak nie możesz zapominać o tym, iż powinieneś dbać o siebie przede wszystkim w domu! Pamiętaj o codziennym oczyszczaniu twarzy, a następnie o jej odpowiednim nawilżeniu. Tylko w ten sposób sprawisz, iż drogie zabiegi medycyny estetycznej przyniosą naprawdę dobre efekty. Kompleksowa troska o swoje ciało to podstawa, gdy zależy ci na tym, aby przez długi czas czuć się oraz wyglądać zdrowo.