Nowości w polskim uzdrowisku. Majówka zapowiada się gorąco. Nie tylko od słońca

gazeta.pl 5 dni temu
Zdjęcie: Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl


Czy warto jechać do Krynicy-Zdroju? To idealne miejsce na weekend lub wakacje. Górska "perła polskich uzdrowisk" niedługo poszerzy swoją ofertę atrakcji skierowanych zarówno dla starszych, jak i młodszych turystów.
Malowniczo położona w południowej części powiatu nowosądeckiego, u stóp pasma Jaworzyny Krynickiej we wschodnim Beskidzie Sądeckim. Krynica-Zdrój to jeden z najważniejszych polskich ośrodków sportów zimowych. Miejsce cieszy się szczególną popularnością wśród polskich turystów, przyciągając możliwością skorzystania z leczniczych wód bogatych w minerały i witaminy, zabytkową zabudową oraz licznymi obiektami wypoczynkowymi. Już niebawem, bo za niecały miesiąc, lista atrakcji dostępnych w tej miejscowości się wydłuży.


REKLAMA


Zobacz wideo Manowska o lekcjach z "Sanatorium miłości". "Nie ma rzeczy, które nie przystoją!"


Z czego słynie Krynica-Zdrój? Nowe atrakcje dla przyjezdnych
W okolicach Góry Parkowej (ok. 20 minut od centrum), czyli jednego z głównych terenów rekreacyjnych Krynicy-Zdroju, powstały nowe atrakcje idealne dla rodzin z dziećmi. Burmistrz Piotr Ryba poinformował na facebookowym profilu, iż już w majówkę zostanie oficjalnie otwarty wodny plac zabaw ze zjeżdżalnią i chatką na kurzych łapkach, a także ścianka wspinaczkowa (od 1 maja 2025 roku).


Skorzystać z basenu będzie można tuż przed wakacjami. Na miejscu będą do dyspozycji gości: toalety, szatnie oraz kawiarnia. Dojazd ułatwi nowa zatoka parkingowa przeznaczona dla 100 samochodów.


Z euforią informuję, iż budowa wodnego placu została zakończona! [...] Już niedługo będzie można korzystać z nowej atrakcji, która z pewnością zapewni mnóstwo euforii i zabawy naszym milusińskim


- czytamy w poście.


Czy warto jechać do Krynicy-Zdroju? Uzdrowiskowa perła Beskidu Sądeckiego
Krynica (założona w 1547 roku) stale rozwijała się od końca XVIII w. To wszystko za sprawą badań prof. Baltazara Hacqueta i inwestycjom austriackiego rządu. Największy rozkwit miejscowości przypadł na okres po 1856 roku. Zaczęto budować domy zdrojowe, pensjonaty, a miasto zyskało prawa miejskie w 1911 roku. Krynica przyciągała elity. Gościła m.in. Juliana Ursyna Niemcewicza, Hugona Kołłątaja, Jana Kiepura, Józefa Piłsudskiego i Henryka Sienkiewicza. Do dziś pozostaje ważnym ośrodkiem leczenia uzdrowiskowego.


Co sądzisz o nowych atrakcjach w Krynicy-Zdroju? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Idź do oryginalnego materiału