Czwartki i niedziele – te dwa dni tygodnia mogą już teraz zapisać sobie w kalendarzu wszyscy, którzy z Krakowa chcą gwałtownie i wygodnie dostać się do Genewy. Wczoraj, podczas branżowego forum Routes Europe 2025 w Sevilli, ogłoszono, iż easyJet uruchamia nowe – a adekwatnie reaktywowane – połączenie między stolicą Małopolski a jednym z najważniejszych miast Szwajcarii. Pierwszy rejs zaplanowano na 4 września.
– Otwarcie nowej trasy do Genewy to odpowiedź na rosnące zainteresowanie kierunkami biznesowymi. A ten kierunek jest szczególnie ważny, ponieważ już teraz, pomimo braku bezpośredniego połączenia pomiędzy Krakowem a Genewą podróżuje ok. 20 tysięcy pasażerów rocznie, korzystając z oferty przesiadkowej. Tym bardziej cieszymy się, iż możemy zaoferować naszym pasażerom kolejne, dogodne połączenie, które wzmacnia pozycję Kraków Airport jako ważnego portu lotniczego w tej części Europy – powiedział Łukasz Strutyński, prezes zarządu Kraków Airport.
EasyJet wraca na trasę do Genewy po pięcioletniej przerwie. Przewoźnik obsługiwał to połączenie w latach 2016–2020, oferując loty 2–3 razy w tygodniu. Korzystało z nich wówczas około 37 tysięcy pasażerów rocznie. Zdaniem przedstawicieli lotniska, obecne zainteresowanie podróżami lotniczymi pozwala sądzić, iż nowa odsłona trasy będzie się cieszyć jeszcze większą popularnością.
Genewa to jedno z najważniejszych miast o randze międzynarodowej – siedziba wielu kluczowych instytucji globalnych, takich jak ONZ, WHO czy Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Malowniczo położona nad Jeziorem Genewskim, u stóp Alp, przyciąga zarówno dyplomatów i przedstawicieli świata biznesu, jak i turystów szukających elegancji, wysokiego standardu usług i zapierających dech w piersiach widoków. w okresie zimowym to również atrakcyjny kierunek dla narciarzy.
Ogłoszenie nowego połączenia miało miejsce podczas Routes Europe 2025 – prestiżowego forum branży lotniczej, które w tym roku odbywa się w Sevilli. Wydarzenie gromadzi przedstawicieli linii lotniczych, portów lotniczych i interesariuszy z całego świata. To przestrzeń do dyskusji o rozwoju siatek połączeń i roli lotnictwa w globalnej gospodarce, a także miejsce ekskluzywnych, wcześniej zaplanowanych spotkań z przewoźnikami – takich jak to, które zaowocowało powrotem easyJet na trasę Kraków–Genewa.