Nowe mieszkania w Warszawie do 800 tys. zł – deweloperzy, dzielnice, metraże i koszty

homebroker.pl 1 dzień temu

Oferty nowych mieszkań w cenie do 800 tys. zł w Warszawie (i okolicach) realizują przede wszystkim duzi deweloperzy. Wśród nich PROFBUD (Grupa Profbud sp. z o.o.) jest właścicielem inwestycji Mocha Tower (Warszawa, Praga-Południe) oraz Murano (Warszawa, Śródmieście) i Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich (Mysiadło k. Warszawy). Pozostałe firmy (LC Corp, ROBYG, Atal, etc.) też mają oferty poniżej 800 tys., ale poza zakresem tego opracowania.

PROFBUD formalnie istnieje od 2021 roku (KRS 0000936955, siedziba Warszawa); marka PROFBUD działa od ok. 2010 (jako PROFBUD Group). Na oficjalnej stronie PROFBUD prezentowane są m.in. inwestycje Mocha Tower, Murano i MPM Olimpijskich, łącznie ponad kilkaset mieszkań w ofercie.

Które nowe mieszkania w Warszawie do 800 tys. zł są dostępne i gdzie ich szukać?

Deweloperzy oferujący mieszkania do 800 tys. zł

Oferty nowych mieszkań w cenie do 800 tys. zł w Warszawie (i okolicach) realizują przede wszystkim duzi deweloperzy. Wśród nich PROFBUD (Grupa Profbud sp. z o.o.) jest właścicielem inwestycji Mocha Tower (Warszawa, Praga-Południe) oraz Murano (Warszawa, Śródmieście) i Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich (Mysiadło k. Warszawy). Pozostałe firmy (LC Corp, ROBYG, Atal, etc.) też mają oferty poniżej 800 tys., ale poza zakresem tego opracowania. PROFBUD formalnie istnieje od 2021 roku (KRS 0000936955, siedziba Warszawa); marka PROFBUD działa od ok. 2010 (jako PROFBUD Group). Na oficjalnej stronie PROFBUD prezentowane są m.in. inwestycje Mocha Tower, Murano i MPM Olimpijskich, łącznie ponad kilkaset mieszkań w ofercie.

Dzielnice Warszawy, w których można znaleźć mieszkanie do 800 tys. zł

Wybrane inwestycje PROFBUD mieszczą się w następujących lokalizacjach:

  • Mocha Tower: ul. Ostrobramska 65-67, Warszawa – dzielnica Praga-Południe.
  • Murano: ul. M. Anielewicza 15A, Warszawa – dzielnica Śródmieście (Muranów).
  • Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich: ul. Olimpijska 4, Mysiadło (gm. Lesznowola, tuż za granicą Warszawy).

Ceny mieszkań podlegają dużym różnicom według lokalizacji. Na Pradze (Mocha Tower) za ok. 699 000  tys. zł można nabyć 2-pokojowe mieszkanie ~40-42 m² (co daje ok. 17-19 tys. zł/m²). W Mysiadle (MP Olimpijskich) w tej kwocie są dostępne zarówno małe 1-pok. ~29-30 m² (ok. 17-18,5 tys. zł/m²) jak i 2-pok. ~36 m² (16 469,44 zł/m²). Śródmieście (Murano) to zwykle wyższe ceny – w projektach premium jak Murano cena może zaczynać się od ~29500 zł/m² (ok. 1 179 115 zł za mieszkanie ~40 m²). Dlatego przy budżecie do 800 tys. łatwiej trafić na ofertę w inwestycji poza centrum lub na Pradze niż w prestiżowej lokalizacji.

Oferta PROFBUD do 800 tys. zł

Na dzień 30.09.2026 w ofercie PROFBUD znaleziono łącznie kilkanaście mieszkań w cenie ≤ 800 000 zł (status „Wolny” lub „Rezerwacja”), głównie w inwestycjach Mocha Tower i Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich. Wybrane przykładowe oferty to*:

  • Mocha Tower (Warszawa, Praga-Południe): 2-pok., 41,75 m², cena 709 750 zł, co daje 17 000 zł/m².
  • Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich (Mysiadło): 2-pok., 35,86 m², cena 656 238 zł (ok. 18 300 zł/m²); 2-pok., 35,86 m², cena 590 614 zł (ok. 16 470 zł/m²). Ponadto dostępne są 1-pok. ok. 29-33 m² w cenach ~508-549 tys. zł. Mediana ceny w tym zbiorze ofert wyniosła około 590 614 zł. Powyższe dane pozyskano manualnie z katalogu mieszkań na profbud.pl (filtr cena≤800k) oraz weryfikacją ofert na portalach.

*Podane ceny zostały zweryfikowane na dzień 30.09.2026 r. i mają charakter orientacyjny – mogą ulec zmianie w zależności od aktualnej oferty.

Jakie mieszkanie można kupić w Warszawie za maksymalnie 800 tys. zł?

Metraż mieszkań w budżecie do 800 tys. zł

W analizowanych ofertach PROFBUD metraże w budżecie ≤800 tys. były następujące:

  • Mocha Tower: dostępne są głównie mieszkania 2-pokojowe o powierzchni ok. 38-42 m².
  • Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich (Mysiadło): oferty 1-pok. mają ~29-33 m² (np. 29,48 m² za ~514-521 tys. zł), a 2-pok. ~35,86 m².

Zależność: większy metraż łączy się z lokalizacją – w Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich można kupić większe lokale (do ~36 m²) taniej niż w Śródmieściu Warszawy. Różnice cen za m²: w MPMO przy okazji budowy 2 wynosiły ok. 17-18,5 tys. zł/m², w Mocha Tower – około 17-19 tys. zł/m².

Mieszkania 2- i 3-pokojowe do 800 tys. zł

W projektach PROFBUD dostępnych do 800 tys. przeważają małe układy:

  • 2-pokojowe: obie inwestycje oferują 2-pok. lokale. W Mocha Tower wszystkie oferty do 800k to 2-pok. (ok. 38-42 m², cena 709-760 tys. zł). W Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich 2-pok. są dostępne w ok. 35,86 m² (590-656 tys. zł).
  • 3-pokojowe: praktycznie nie występują w tej grupie cenowej. W analizowanym zbiorze nie było oferty 3-pok. ≤800k. Liczba pokoi wpływa więc znacząco na cenę: 2-pok. są dostępne przy 800 tys. zł, natomiast większe układy wymagają wyższego budżetu. Warto więc porównać metraż i układ z ceną za m².
  • Murano – apartamenty premium: inwestycja Murano stanowi odrębną kategorię ze względu na swój segment, standard oraz charakter projektu. Oferta obejmuje apartamenty o powierzchni od ~30 m² do ~121 m². Murano wyróżnia również rozbudowany ekosystem udogodnień obejmujący m.in. całodobową recepcję z usługami concierge, strefy relaksu i sportu, zielone przestrzenie, sauny. Inwestycja jest zlokalizowana na Muranowie, w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Ogrodu Krasińskich i Muzeum POLIN.

Jak porównać oferty nowych mieszkań od deweloperów w Warszawie?

Porównanie cen mieszkań nowych deweloperów

Przy porównywaniu ofert należy zwrócić uwagę zarówno na cenę całkowitą, jak i na cenę za m² (względem metrażu). Dla podobnych metraży duże znaczenie ma lokalizacja – np. w Mocha Tower (Praga Południe) cena 2-pok. ~41,8 m² to 709 750 zł (~17 000 zł/m²), podczas gdy w Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich za 36 m² płaci się 656 238 zł (~18 300 zł/m²). Można więc przeliczać oferty na zł/m², by sprawdzić, która jest korzystniejsza.

Sama cena za m² nie powinna być jednak jedynym kryterium oceny oferty. Porównywalne mieszkania powinny mieć możliwie zbliżony układ funkcjonalny, przede wszystkim podobną liczbę pokoi, zbliżony metraż oraz porównywalne piętro. Znaczenie może mieć również ekspozycja mieszkania, dostęp do balkonu, tarasu lub ogródka, a także widok z lokalu. Dwa mieszkania o identycznej powierzchni mogą mieć zupełnie inną wartość użytkową, jeżeli różnią się rozkładem pomieszczeń, piętrem czy dodatkowymi przestrzeniami.

Istotnym elementem jest również standard inwestycji i zakres oferowanych udogodnień. Przy porównywaniu mieszkań warto sprawdzić m.in. standard części wspólnych, rozwiązania zastosowane w budynku, dostępne miejsca parkingowe i komórki lokatorskie, a także dodatkowe elementy wpływające na komfort użytkowania. W przypadku inwestycji z segmentu premium kryteria te mogą mieć szczególnie duże znaczenie i sprawiać, iż sama cena za m² nie będzie wystarczającą podstawą do oceny oferty. Dlatego ranking ofert warto budować na podstawie kilku kryteriów jednocześnie: ceny całkowitej, ceny za m², metrażu, liczby pokoi, układu funkcjonalnego, piętra, ekspozycji, dodatkowej powierzchni (np. balkonu lub tarasu), standardu oraz lokalizacji. Takie podejście pozwala uniknąć sytuacji, w której mieszkanie zostaje uznane za atrakcyjniejsze wyłącznie ze względu na niższą cenę za m², mimo iż oferuje mniejszy metraż, mniej funkcjonalny układ lub niższy standard.

Porównanie ofert deweloperów w budżecie do 800 tys. zł

W tabeli poniżej zestawiono główne parametry tych ofert (orientacyjne wartości):

Kryterium Mocha Tower (Ostrobramska, Praga-Pd) Murano (Anielewicza, Śródmieście) Miasto PM Olimpijskich (Olimpijska, Mysiadło)
Cena całkowita do ~794 960 zł (2-pok., ~41.84 m²) brak ofert ≤800 tys. (oferty premium) do ~849 109 zł (2-pok., ~48.94 m²)
Cena za m² ok. ~17-~23 tys. zł/m² oferowane w strefie premium (~29500 tys. zł/m²) ok. ~14-~17,4 tys. zł/m²
Metraż ~35-~49 m² (2-pok.) – (szerszy zakres 1-4 pok., ale droższe) ~35-~49 m² (2 pok.)
Pokoje 1-2 pok. (zarówno 1-pok. jak 2-pok.) – 1-2 pok. (zarówno 1-pok. jak 2-pok.)
Lokalizacja ul. Ostrobramska 65-67, Praga-Południe (Wawer/Gocław) ul. Anielewicza 15A, Śródmieście (Muranów) ul. Olimpijska 4, Mysiadło (Lesznowola)
Standard deweloperski (nowoczesny wieżowiec z klimatyzacją) wysoki / premium (ściany licówkowe, ekosystem) deweloperski (zamknięte osiedle)

Zamiast subiektywnego stwierdzenia „najlepsza oferta”, zaleca się porównanie wg konkretnych kryteriów (ceny, metrażu, układu, lokalizacji, standardu itp.), bo „opłacalność” zależy od indywidualnych priorytetów.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania od dewelopera?

Wybór dewelopera

Przy wyborze dewelopera warto sprawdzić jego wiarygodność i dotychczasowe realizacje. Grupa PROFBUD (Kapitał zakładowy 5 000 zł) funkcjonuje od 2021 r. jako spółka z o.o., ale dysponuje doświadczeniem i zasobami innej spółki budowlanej. Firma reklamuje się jako „spółka holdingowa Infinity S.A.” (z domieszką spółki MALBUD1). Przed podpisaniem umowy deweloperskiej trzeba dokładnie przejrzeć warunki (forma własności, harmonogram płatności, gwarancje). Korzystne mogą być opinie i referencje – PROFBUD ma wysoką ocenę w Google (4,7/5 na ok. 590 opinii).

Ważne jest też upewnienie się, iż mieszkanie będzie oddane „na czas” i spełnia deklarowany standard (np. czy jest klimatyzacja, wyposażenie osiedla itp.). Należy porównać także koszty dodatkowe do różnych ofert – np. standard garażu, możliwości wykończenia pod klucz.

Dodatkowe koszty zakupu mieszkania

Poza ceną mieszkania trzeba uwzględnić podatki i opłaty: w przypadku zakupu na rynku pierwotnym często obowiązuje 8% VAT (nowe mieszkania), a w drugiej ręce trzeba liczyć 2% PCC (podatku od czynności cywilnoprawnych). Do tego dochodzą koszty notarialne (nieco ponad 1% wartości mieszkania), prowizja pośrednika (jeśli korzystamy z agenta) oraz zwykłe opłaty transakcyjne. Ponadto warto uwzględnić: ewentualne wykończenie mieszkania (jeśli nie jest „pod klucz”), wydatki na miejsce postojowe lub komórkę lokatorską (ok. 30-80 tys. zł za garaż), a także miesięczne opłaty za media (prąd, gaz, woda, Internet). Te koszty mogą zmniejszyć faktycznie dostępny budżet 800 tys. zł. Na wszelki wypadek dobrze zostawić w budżecie rezerwę ok. 10% ceny lokalu na nieprzewidziane wydatki związane z zakupem.

Idź do oryginalnego materiału