Najlepszy termos z zaparzaczem – ranking 2024 [TOP6]

zestawienie.pl 3 miesięcy temu

Termos z zaparzaczem to produkt wielofunkcyjny. Dzięki specjalnemu sitku możemy zaparzać herbatę lub zioła bezpośrednio w takim naczyniu, a następnie spożywać klarowny napar bez fusów prosto z pojemnika termicznego. Warto wspomnieć przy tym, iż pod określeniem „termos” może kryć się również kubek termiczny czy butelka termiczna, ponieważ wszystkie te naczynia pełnią taką samą funkcję – mają utrzymywać zadaną temperaturę. Co istotne, produkty z tej kategorii nie są przeznaczone jedynie do serwowania napojów ciepłych, ale również do przygotowywania napojów na zimno.

Termos z zaparzaczem ranking:

1 miejsce

Zwilling Thermo

9.5/10 Recenzja

Recenzja
Sprawdź cenę

2 miejsce

Alogy 5905601810711

9.0/10 Recenzja

Recenzja
Sprawdź cenę

3 miejsce

KAMILLE KM-9021

9.0/10 Recenzja

Recenzja
Sprawdź cenę

4 miejsce

Altom Design 0103003323

8.5/10 Recenzja

Recenzja
Sprawdź cenę

5 miejsce

Hofu Japan Design

8.5/10 Recenzja

Recenzja
Sprawdź cenę

6 miejsce

BANQUET DOBLO

8.0/10 Recenzja

Recenzja
Sprawdź cenę

1 miejsce

Zwilling Thermo

ocena eksperta 9.5/10

nie przecieka
bardzo dobrze trzyma ciepło – dłużej niż deklaruje producent
można myć go w zmywarce
ma ładny design
ma dosyć wysoką cenę

Zwilling Thermo to kubek-termos o pojemności 420 ml z zaparzeczem herbaty. Produkt posiada specjalne sitko, które zatrzymuje liście herbaty czy dodatki owocowe. Jest łatwy w czyszczeniu i bardzo dobrze utrzymuje temperaturę za sprawą podwójnych ścianek.

Kubek zachowuje ciepło do 7 godzin, a chłód do 10 godzin. Nadaje się do mycia w zmywarce. Posiada praktyczną antypoślizgową podstawę. Jest dostępny w kolorze białym i czarnym do wyboru.

Pojemność:420 ml
Średnica:6,5 cm
Czas utrzymywania ciepła/zimna:7 h / 10 h
Obejrzyj zdjęcia w sklepie
Sprawdź cenę
Zobacz produkt w:

2 miejsce

Alogy 5905601810711

ocena eksperta 9.0/10

ma dobry stosunek jakości do ceny
długo trzyma ciepło
jest łatwy w czyszczeniu
ma uniwersalny design

Alogy 5905601810711 to termos o pojemności 1 litra, wykonany ze stali nierdzewnej i plastiku. Produkt utrzymuje ciepło do 12 godzin, a zimno do 24 godzin. Jest wyposażony w sitko, które zatrzymuje fusy i osady. Posiada zakrętkę izolowaną silikonem oraz smycz dla wygodnego trzymania.

Szerokość naczynia wynosi 7,5 cm. Dzięki dodatkowej warstwie miedzi termos dobrze utrzymuje zadane temperatury. W produkcie zastosowano także izolację próżniową. Atutem prezentowanego modelu jest szeroki otwór (6 cm), który ułatwia czyszczenie i nalewanie wody.

Pojemność:1000 ml
Średnica:7,5 cm
Czas utrzymywania ciepła/zimna:12 h / 24 h
Obejrzyj zdjęcia w sklepie
Sprawdź cenę
Zobacz produkt w:

3 miejsce

KAMILLE KM-9021

ocena eksperta 9.0/10

ładnie się prezentuje
jest niedroga
jest solidnie wykonana
według części użytkowników jest dosyć ciężka

KAMILLE KM-9021 to butelka termiczna z zaparzaczem o pojemności 450 ml. Produkt został wykonany ze szkła boro-krzemowego. Posiada podwójne ścianki. Nadaje się do podawania napojów gorących i zimnych.

Naczynie wyposażono w stalową nakrętkę i zaparzacz zatrzymujący fusy. Butelkę można myć w zmywarce, poza elementami metalowymi.

Pojemność:450 ml
Średnica:brak informacji
Czas utrzymywania ciepła/zimna:brak informacji
Obejrzyj zdjęcia w sklepie
Sprawdź cenę
Zobacz produkt w:

4 miejsce

Altom Design 0103003323

ocena eksperta 8.5/10

ładnie się prezentuje
ma niewygórowaną cenę
jest solidnie wykonana
jest bardzo wąska, co utrudnia czyszczenie
słabo trzyma ciepło

Altom Design 0103003323 to butelka termiczna o pojemności 400 ml. Produkt został wykonany ze szkła boro-krzemowego i stali nierdzewnej. Jego wymiary wynoszą 24,8 x 7,5 cm.

Naczynie nadaje się do transportowania gorących i zimnych napojów. Posiada podwójne ścianki i stalową pokrywkę oraz sito. Szklaną część produktu można myć w zmywarce.

Pojemność:400 ml
Średnica:7,5 cm
Czas utrzymywania ciepła/zimna:brak informacji
Obejrzyj zdjęcia w sklepie
Sprawdź cenę
Zobacz produkt w:

5 miejsce

Hofu Japan Design

ocena eksperta 8.5/10

ma designerski wygląd
jest poręczny
ma niewygórowaną cenę
ma niewielką pojemność
producent nie informuje, jak długo trzyma ciepło/zimno

Hofu Japan Design to poręczny termos o pojemności 350 ml ze szklanym pojemniczkiem (służy także jako szklanka) i zaparzaczem. Produkt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Nadaje się do serwowania napojów ciepłych i zimnych.

Naczynie ma ergonomiczny kształt, za pomocą którego dobrze leży w dłoni. Jego atutem jest też designerski wygląd i antypoślizgowa podstawa. Produkt ma wymiary 6,5 x 20,5 cm.

Pojemność:350 ml
Średnica:6,5 cm
Czas utrzymywania ciepła/zimna:brak informacji
Obejrzyj zdjęcia w sklepie
Sprawdź cenę
Zobacz produkt w:

6 miejsce

BANQUET DOBLO

ocena eksperta 8.0/10

ma designerski wygląd
jest szczelna pod warunkiem prawidłowego zakręcenia (uwaga na uszczelkę)
ma niewygórowaną cenę
dosyć krótko trzyma temperaturę
jest delikatna - trzeba zachować ostrożność podczas jej mycia

BANQUET DOBLO to butelka termiczna z podwójną ścianką, o pojemności 500 ml. Produkt został wyposażony w wyjmowany stalowy zaparzacz i stalową zakrętkę. Sprawdza się do parzenia herbaty oraz ziół.

Wymiary produktu wynoszą 7 x 26 cm. Butelkę zaleca się myć manualnie. Naczynie zostało wykonane ze szkła boro-krzemowego.

Pojemność:500 ml
Średnica:7 cm
Czas utrzymywania ciepła/zimna:brak informacji
Obejrzyj zdjęcia w sklepie
Sprawdź cenę
Zobacz produkt w:

Sprawdź podobne rankingi:

  • ranking kawiarek
  • ranking kubków termicznych
  • ranking termosów
  • ranking zaparzaczy do herbaty i ziół
  • ranking zaparzaczy do kawy

Czy warto kupić termos z zaparzaczem do herbaty i ziół?

Termos z zaparzaczem do herbaty jest produktem dwa w jednym. Łączy w sobie funkcjonalność zaparzacza z funkcją utrzymywania temperatury – wysokiej lub niskiej. Naczynie tego typu doskonale sprawdza się w podróży oraz na biwaku czy kempingu. Wiele osób termiczne kubki i butelki wykorzystuje jednak również w domu. Rozwiązanie to ma kilka zalet. Po pierwsze, termos utrzymuje ciepło lub zimno dłużej, pozwalając nam delektować się ulubionym naparem w tej samej temperaturze choćby przez kilka, kilkanaście godzin. Po drugie, dzięki zaparzaczowi taki gadżet daje możliwość przygotowania napoju bezpośrednio w naczyniu, czyli bez konieczności brudzenia kolejnych akcesoriów czy przelewania naparu przez sitko.

Termos ze szkła lub stali nierdzewnej z zaparzaczem będzie więc przydatnym produktem dla osób, które:

  • często sięgają po herbatę liściastą lub napary ziołowe,
  • dużo podróżują,
  • spędzają wolny czas na łonie natury,
  • chcą mieć przy sobie ulubiony napój parzony z liści lub suszu przez cały dzień w takiej samej (lub przynajmniej zbliżonej temperaturze).

Termos szklany czy ze stali nierdzewnej?

Termosy i kubki termiczne ze stali nierdzewnej dobrze utrzymują pożądaną temperaturę. Są też lekkie i odporne na uszkodzenia. Doskonale sprawdzają się podczas aktywności outdoorowych. Nie powinny ulec zniszczeniu podczas mycia, a choćby w przypadku upadku na twardą powierzchnię.

Termosy szklane mają dobre adekwatności izolacyjne, ale są dosyć ciężkie i przede wszystkim – podatne na uszkodzenia. Trzeba uważać, aby nie upuścić ich podczas mycia i użytkowania. Chociaż wiele naczyń szklanych nadaje się do mycia w zmywarce, zwykle lepiej jest robić to manualnie.

Jak wybrać dobry termos?

Dobry termos to przede wszystkim naczynie, które jest szczelne i długo utrzymuje zadaną temperaturę. Charakterystyczną cechą wszystkich termosów jest ich specjalna budowa – podwójne ścianki i oddzielająca je od siebie próżnia. Dzięki takiej konstrukcji napój wewnątrz naczynia jest dobrze izolowany od otoczenia.

Na utrzymywanie ciepła przez taki produkt wpływa:

  • materiał wykonania,
  • pojemność,
  • rodzaj zastosowanego korka.

Najlepsze adekwatności termiczne mają termosy ze szklanym wkładem, jednak ich ogromną wadą jest podatność na uszkodzenia. Z tego względu większą popularnością cieszą się modele metalowe o równie dobrych adekwatnościach praktycznych. Metalowe naczynie jest też lżejsze i bardziej wytrzymałe.

Pojemność produktu również wpływa na utrzymywanie ciepła lub zimna. Im jest większa, tym dłużej napój zachowuje temperaturę. Aby przedłużyć ten czas, możemy jednak odpowiednio przygotować swoje naczynie do przechowywania w nim zimnej lub gorącej herbaty. Wystarczy napełnić termos wrzątkiem lub umieścić go wcześniej w zamrażalniku/lodówce – zależnie od potrzeb.

Korek takiego gadżetu także okazuje się mieć znaczenie w kontekście utrzymywania temperatury płynu. Wyróżniamy korki z gwintem oraz automatyczne, typu one click. Pierwsza opcja jest niezawodna, ale warto pamiętać, iż usuwając takie zamknięcie, przyczyniamy się do szybszej utraty temperatury całej zawartości naczynia. Wariant automatyczny ma mniejszy otwór do nalewania, co ogranicza wydostawanie się ciepła na zewnątrz. Ponieważ jest przy tym bardziej skomplikowany w budowie, łatwiej ulega jednak uszkodzeniom.

Co jest lepsze kubek termiczny czy termos?

Kubek termiczny termos z zaparzaczem – takie określenie bardzo często przypisuje się zarówno kubkom, jak i termosom. Co różni te produkty? Ich rola jest taka sama – naczynia mają utrzymywać ciepło. Podobna jest też budowa obu rodzajów produktów, bazująca na zastosowaniu podwójnych ścianek i próżni. Główna różnica może dotyczyć zatem wielkości oraz sposobu korzystania z naczynia.

Kubki są zwykle mniejsze i bardziej poręczne, mają od około 300 do około 500 ml pojemności. Posiadają także ustnik, dzięki czemu można pić z nich dowolny napój bez odkręcania, co – jak już wspominaliśmy – pozwala na dłużej zachować temperaturę naparu.

Termosy mają zwykle pojemność choćby kilku szklanek – od około 500 ml do choćby 1900 ml. Pozwalają zatem przygotować napój na cały dzień lub dla kilku osób, co sprawdza się podczas wycieczek i pikników. Termos jest jednak mniej poręczny i zwykle nie pozwala użytkownikowi pić napoju bezpośrednio z naczynia – trzeba przelać go do kubeczka (najczęściej jest to jednocześnie zakrętka).

Czy można parzyć herbatę na zimno?

Termosy nadają się do serwowania herbaty i ziół w wersji na ciepło i na zimno. Czy trzeba parzyć je wcześniej i czekać aż napar ostygnie przed schłodzeniem go w lodówce? Okazuje się, iż nie, gdyż herbata zaparza się także na zimno. Zajmuje to jednak nieco więcej czasu. Czarną herbatę można przygotować bez wrzątku w około 3 godziny, a zieloną w zaledwie jedną godzinę. Efektem będzie uzyskanie naparu słodszego i delikatniejszego niż zazwyczaj.

Do przygotowania herbaty parzonej na zimno nie potrzebujemy przegotowanej wody – najlepsza będzie jednak ta przefiltrowana. Na każde 250 ml płynu należy użyć około 2 łyżeczek suszu. Herbatę można zalać wodą w temperaturze pokojowej lub schłodzoną. Następnie napój trzeba umieścić w lodówce (nie jest to jednak konieczne dla zaparzenia liści). Uzyskana w ten sposób herbata dobrze gasi pragnienie i działa jak napój izotoniczny.

Termos z zaparzeczem: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

Idź do oryginalnego materiału