"Nadmorska Sahara" to raj dla fotografów i fanów natury. Trudno uwierzyć, iż znajduje się w Polsce

kobieta.gazeta.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: wikipedia commons, autor: Henryk Bielamowicz


Co warto zobaczyć nad Bałtykiem? O tym miejscu mało kto wie, a niesłusznie, bo zachwyca o każdej porze roku. Jest piękne i unikatowe, a widoki zapierają dech. To świetny kierunek dla amatorów fotografii i dzikiej przyrody.
Wydma Czołpińska jest polem wydmowym w Słowińskim Parku Narodowym. Położona między jeziorami Łebsko i Gardno, niedaleko miejscowości Czołpino. Osiąga około 30-40 metrów n.p.m., ale jej wysokość jest uzależniona od pogody i przemieszczania się piasku. To idealne miejsce dla osób szukających odpoczynku bez tłumu turystów.


REKLAMA


Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]


To perła polskiego wybrzeża. Idealne miejsce dla fanów pięknych widoków i miłośników natury
To wydma ruchowa, co oznacza, iż "wędruje" i pod wpływem wiatru stale zmienia swój kształt. Wydma Czołpińska jest niezwykle ciekawym miejscem, ponieważ pozbawiona jest wpływu człowieka. Można ją zobaczyć w naturalnej odsłonie w otoczeniu lasu sosnowego. Nie znajdziesz tutaj platform widokowych, ławek ani kładek.


Wydma Czołpińska wikipedia commons, autor: Henryk Bielamowicz -


Na wydmę najlepiej dotrzeć z parkingu w Czołpinie. Z tego miejsca prowadzi około 2,5-kilometrowa ścieżka przez las, a po jej przejściu dochodzi się do wydm, a dalej do Morza Bałtyckiego. Razem cała trasa wynosi 5 kilometrów w jedną stronę.


Zachwycające miejsca nad Bałtykiem. Widoki lepsze niż na Saharze
Wydma Czołpińska to unikatowe miejsce na mapie Polski, a z najwyższego jej punktu rozpościera się widok na Bałtyk, Jezioro Łebsko i okoliczne lasy. Gdzie jeszcze można spotkać ruchowe wydmy? Warte zobaczenia są też wydmy na Mierzei Wiślanej. Oddzielają one Zatokę Gdańską od Zalewu Wiślanego i rozciągają się równolegle do wybrzeża, przez co tworzą pasmo piaszczystych wzgórz. Planujesz urlop w tym roku? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału