Dziś w Łęczycy mimo 40 stopniowego upału odbył się VI Piknik Motocyklowy.
Stowarzyszenie Motocykliści Łęczyca, pod przewodnictwem prezes Anety Nawrockiej jak co roku przygotowali atrakcje na placu Tadeusza Kościuszki. Od 11 do 15 przyjeżdżali motocykliści z całej Polski. Były pojazdy militarne i piękne limuzyny. Uczestnicy mogli bawić się przy dźwiękach zespołów rockowych. Jedną z atrakcji zafundowała dyrektor muzeum, które mieści się w Zamku w Łęczycy. Wszyscy motocykliści mieli szansę całkiem za darmo zwiedzić zamek i z wieży zamkowej podziwiać panoramę Łęczycy i okolic. W strefie gastronomicznej serwowana była prawdziwa, wojskowa grochówka, przepyszny bigos, do wyboru były też kiełbasa i kaszanka oraz kurczak prosto z grilla. A dla ochłody, organizatorzy serwowali super orzeźwiającą lemoniadę, która przy dzisiejszym upale, robiła robotę.
Tekst, fot., wideo: Robert Banasiak





















