Mizeria po warszawsku. Wszystko zmienia jeden składnik

pysznosci.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Ocet winny - Pyszności; Foto Canva.com


Sezon letni to czas, w którym najpopularniejszym dodatkiem do obiadu jest mizeria. Co ważne, można przygotować ją na kilka ciekawych sposobów. Jedną z opcji jest mizeria po warszawsku, w przypadku której, najważniejsze jest zastosowanie jednego ważnego składnika. To właśnie on ma decydujące znaczenie w kwestii smaku, którym zachwycają się nie tylko mieszkańcy Warszawy. Jak przygotować taką „surówkę” do obiadu? To naprawdę proste!

Kotlet schabowy, młode ziemniaki i mizeria – to zestaw na niedzielny obiad, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem właśnie teraz. Połączenie wszystkich tych produktów gwarantuje najlepsze doznania smakowe. najważniejsze jest tu przede wszystkim przygotowanie mizerii. To ona świetnie łączy się z ziemniakami i kotletem, dzięki czemu taki obiad tak bardzo smakuje całej rodzinie. Jak dobrze wiesz, mizerię można przygotować na wiele sposobów. A co dokładnie kryje się pod nazwą mizeria po warszawsku? Postanowiliśmy sprawdzić.

Mizeria po warszawsku — popularny dodatek do obiadu nie tylko w stolicy

Zanim poznasz przepis na mizerię po warszawsku, dobrze jest nieco lepiej jej się przyjrzeć, by dowiedzieć się, w czym tkwi jej wyjątkowość. Istnieje wiele różnych przepisów na doskonałą mizerię, a każdy region w Polsce ma swój unikalny smak, który kojarzy się z tradycyjną kuchnią babci. Podobnie jest w okolicach Warszawy. Mizeria po warszawsku ma swoje charakterystyczne cechy — oprócz tradycyjnych składników, takich jak ogórki, śmietana i koperek, dodaje się tu także ocet i cukier.

Ocet winny – Pyszności; Foto Canva.com

Przeczytaj: Doskonałą mizerię zrobisz nie tylko z ogórków. Gospodynie stawiają na inne warzywo

Jednak ilości tych składników są tak minimalne, iż doskonale komponują się z resztą, dodając interesującego aromatu. Nie dominują one nad pozostałymi smakami. Taki właśnie smak mizerii jest dobrze znany wszystkim Warszawiakom.

Mizeria po warszawsku przepis — jak ją przygotować?

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, różnica tkwi w pewnych dodatkach. Tak połączone produkty tworzą idealną całość, która zachwyca mieszkańców stolicy i całej Polski. Zaskocz swoją rodzinę i na niedzielny obiad przygotuj taką wersję mizerii.

Składniki:

  • łyżeczka cukru
  • 4 ogórki
  • 1-2 łyżeczki octu winnego
  • pół łyżeczki soli
  • 150 ml śmietany 18 proc.
  • pieprz.

Mizeria – Pyszności – Fot. Adobe Stock

Sprawdź: Karol Okrasa wie, jak zrobić najlepszą mizerię. Ten smak jest nie do podrobienia

Sposób przygotowania:

  1. Obierz ogórki, pokrój na cienkie plasterki, posól i odstaw na chwilę, by puściły wodę.
  2. Dokładnie je odciśnij.
  3. Przygotuj sos śmietanowy. Wymieszaj w szklance ocet, śmietanę, cukier i pieprz.
  4. Dodaj sos śmietanowy do ogórków i dokładnie wymieszaj mizerię. Smacznego!
Idź do oryginalnego materiału