Czy tymczasowe lokum może zachwycać dopracowanym designem? Przekonaj się, odwiedzając 56-metrowe mieszkanie w podwarszawskim Pruszkowie. To właśnie tam, po przeprowadzce ze stolicy, swoją przystań znalazła Renata – specjalistka od marketingu online i początkująca cukierniczka. Chociaż z założenia miała być to przejściowa przestrzeń, właścicielka i Piotr Pamięta z pracowni p:am, stworzyłi funkcjonalne i estetyczne wnętrze, idealne dla konceptu „dwa plus jeden”. Minimalistyczną aranżację, w której w tej chwili zamieszkuje tylko właścicielka z czworonożnym przyjacielem, sfotografował Paweł Biedrzycki ze studia Kąty Proste, a o stylizację zadbała Justyna Zaniewska z Just Home Staging.
Nowoczesny minimalizm z domowym ciepłem – przepis na przytulną przestrzeń
Głównym założeniem projektu było stworzenie minimalistycznego, a zarazem przytulnego wnętrza, które byłoby łatwe w utrzymaniu i pełne funkcjonalnych schowków. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, architekt zaproponował duże lustrzane powierzchnie. Klimat sprzyjający wytchnieniu udało się natomiast uzyskać dzięki przemyślanemu systemowi punktowego oświetlenia LED o ciepłej barwie.
Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna, w której subtelne połączenie drewna i bieli, przełamane ciepłymi akcentami kolorystycznymi, tworzy atmosferę pełną harmonii. Ze względu na niewielki metraż zdecydowano się na jasną podłogę w odcieniu mlecznego dębu. Wybór tego materiału stanowił nie lada wyzwanie – musiał być nie tylko odporny na pazurki energicznego jack russell terriera, ale także maskować jego sierść. „Do dziś wspominam, jak z Panem Piotrem jeździliśmy po sklepach z próbką sierści Janka i szukaliśmy tego odpowiedniego odcienia” – wspomina właścicielka mieszkania.
Funkcjonalna kuchnia dla miłośniczki kulinariów
Szczególną uwagę poświęcono projektowi kuchni, która – ze względu na kulinarną pasję właścicielki – pełni rolę najważniejszego pomieszczenia w domu. Pojemna zabudowa skrywa wszelkie niezbędne sprzęty, a długi blat kompaktowy zapewnia komfortową przestrzeń do pracy. Funkcjonalność strefy zwiększa praktyczny półwysep, który sprawdza się zarówno jako stolik, jak i dodatkowa powierzchnia robocza.
W części wypoczynkowej uwagę przyciąga komfortowa sofa w odcieniu jasnego beżu. Przestrzeń zyskała osobisty charakter dzięki kolekcji albumów, wazonów i pamiątek, przywiezionych przez właścicielkę z zagranicznych podróży.
Harmonia sypialni i minimalistyczna łazienka z charakterem
Sypialnia urzeka przemyślanym układem. Pojemna szafa, rozciągająca się na całą szerokość ściany, dzięki wysokiej zabudowie stolarskiej pozostaje lekka i nie przytłacza wnętrza. Symetryczną kompozycję z centralnie umieszczonym łóżkiem dopełniają stoliki nocne, które zaprojektował Piotr Pamięta.
Nowoczesny minimalizm w łazience zyskał wyrazisty charakter za sprawą bordowych akcentów. Czyste, geometryczne linie, subtelne oświetlenie LED i jasne płytki ceramiczne tworzą elegancką oprawę dla pary designerskich, terakotowych umywalek, dopełniających motyw kolorystyczny mieszkania.
Przemyślane rozwiązania i dbałość o detale sprawiają, iż 56-metrowe mieszkanie w Pruszkowie to przykład dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Stonowana kolorystyka i wysoka jakość materiałów tworzą prawdziwie skandynawski klimat pod warszawskim niebem.
Projekt: p:am Piotr Pamięta
Zdjęcia: Kąty Proste – Paweł Biedrzyck
Stylizacja: Just Home Staging – Justyna Zaniewska
Zobacz również:
- 54-metrowe kolorowe krakowskie mieszkanie dla rodziny z trójką dzieci
- 80-metrowe mieszkanie w Gdańsku dla rodziny 2+2 inspirowane stylem skandynawskim