Kreatywni pilnie poszukiwani. Wraca wrocławski konkurs

echo24.tv 6 godzin temu

– Ten konkurs celebruje właśnie ludzi, którzy nie tylko są utalentowani, pracowici i właśnie kreatywni, ale którzy też potrafią tę kreatywność przekuć w konkretne produkty, w konkretne działania, osiągają sukcesy w biznesie, potrafią angażować się społecznie i są naszymi najlepszymi ambasadorami. A jednocześnie inspirują całą resztę, całą rzeszę pozostałych kreatywnych do tego, aby wzbudzić w sobie też tą iskrę i uwierzyć, iż można uwierzyć w siebie i można spełniać swoje marzenia – mówi Magdalena Okulowska, prezeska Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Laureacie poprzednich edycji cieszą się, iż ktoś zauważył ich wysiłek i docenił w konkursie.

– W 2016 roku dostałam nagrodę w dziedzinie kultura, sztuka, design. Skierowaną adekwatnie za moją ówczesną działalność, czyli za malowane ubrania, manualnie szyte i malowane ubrania, ale równocześnie za taką działalność, jako również prowadząca fundację artystyczną – powiedziała Anna Jur, prezeska Fundacji Paliwo Artystyczne.

– Cała nasza grupa, tak całe stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, w 2017 roku zostało laureatem Konkursu Kreatywnych Wrocławia i było to dla nas wtedy niesamowicie miłe, iż ktoś nas dostrzegł na tych naszych peryferiach, iż docenił to, co robimy. Akurat wtedy budowaliśmy Park Jedności wraz z mieszkańcami. To był taki nasz projekt obywatelski. Ten park później się rozwijał, tworzył w kolejnych latach. Tworzyliśmy również z mieszkańcami strefę relaksu nazwaną Osiedlowym Polegiwaczem, która też była takim czymś innym dla nas. Od tamtego czasu rozwinęliśmy skrzydła, między innymi dzięki takim nagrodom, które były wielką motywacją do dalszego działania i które nas inspirowały przez te kolejne lata – tłumaczyła Monika Glińska ze stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów.

Kategorie to nauka/technologie, biznes, kultura/sztuka/design, a także społeczeństwo/miasto.

– Może się zgłosić każdy, a także można każdego zgłosić. Oczywiście osoba zgłoszona musi wyrazić zgodę. Nie muszą to być pojedyncze osoby, mogą to być również zespoły badawcze, mogą to być stowarzyszenia. Oczywiście kapituła wybiera później według kryteriów osiągnięć, dlatego ta trzydziestka to już jest ten crème de la crème naszych kreatywnych – dodała Magdalena Okulowska.

Czasami choćby nagrodzeni nie mają pojęcia, komu zawdzięczają nagrodę i zgłoszenie do konkursu.

– Niestety nie uaktywniła się ta osoba, która mnie zgłosiła, więc bardzo dziękuję, ale przez cały czas nie wiem, kto zauważył moje działanie – mówi Anna Jur.

– Tutaj społecznicy podsyłają też tropy takiej szerszej publiczności, żeby pokazać ludzi, którzy w różnych miejscach we Wrocławiu coś fajnego robią. Ja również zgłaszałam później w kolejnych edycjach kogoś, już nie pamiętam kogo, ale takich grup, które działają na rzecz mieszkańców i które mają świetne pomysły jest trochę we Wrocławiu – powiedziała Monika Glińska.

Zgłoszenia na stronie wroclaw.pl. Można je wysyłać do 30 listopada.

Idź do oryginalnego materiału