Koncert i wystawy. Wydarzenia dla mieszkańców w Domu Antoniego

przegladpraski.pl 1 tydzień temu

Znajdziemy tu pomoc i wsparcie, posłuchamy też muzyki i potańczymy. W jednym z pawilonów przy rondzie Starzyńskiego zaczął działać Dom Antoniego, zwany też Domem ze Sztuką. Przedstawiamy kalendarium wydarzeń.

Bezpłatna pomoc psychologiczna, wsparcie dla mieszkańców z problemami rodzinnymi i mieszkalnymi, a także dla osób, które w wyniku różnych zdarzeń losowych czują się wykluczone ze społeczeństwa. Dom Antoniego przy ul. Jagiellońskiej 66 to placówka wsparcia prowadzona przez Fundację Godnie Żyć. Znajdziemy tam nie tylko pomoc, ale posłuchamy też muzyki i potańczymy.

Przedstawiamy kalendarium wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w maju. Na wszystkie wydarzenie wstęp jest wolny, ale warto się zapowiedzieć pod numerem telefonu: 608 305 525

  • 6 maja, o godz. 16.00
    Potańcówka z historią

Tematem przewodnim będzie 20. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

  • 9 maja o godz. 19.00
    Koncert muzyki klasycznej – Radosław Sobczak – fortepian

Recital fortepianowy jednego z najzdolniejszych polskich pianistów – Radosława Sobczaka, który zaprezentuje swoje interpretacje następujących utworów: Fryderyk Chopin – Nokturn c-moll op. 48 nr 1, Polonez-Fantazja As-dur op. 61; Ferenc Liszt – Etiudy transcendentalne, nr 1 – 7; Piotr Pietkiewicz – Dzwony w oddali z cyklu „Epifonia”.

Recital należący do cyklu „Praskie Koncerty Muzyki Klasycznej” ubogaci swoim wystąpieniem o muzyce, prezentowanych utworach sam Jan Popis – znany, wybitny muzykolog.

  • 15 maja o godz 19.30
    Wernisaż wystawy Kamila Jaczyńskiego „Homo sapiens”

Wystawa „Homo Sapiens” to prezentacja prac Kamila Jaczyńskiego, artysty-plastyka z Pragi. – Człowiek zawsze był dla mnie głównym źródłem inspiracji. Fascynuje mnie jego ułomna cielesność oraz destrukcyjny wpływ na otaczające nas środowisko. Moja twórczość jest zanurzona w niepokojącej mieszance ekspresji i intensywnych, zdecydowanych kolorów. Na tej wystawie chcę pokazać szeroki przekrój moich prac z ostatniego okresu, w tym również płaskorzeźby – maski wykonane w technice papier-mache. Homo sapiens stanowi oczywiście główny motyw przewodni, ale interpretację każdej z moich prac pozostawiam widzowi – mówi artysta.

Wystawa „Homo Sapiens” Kamila Jaszczyńskiego. Fot. Mat. pras.

– Tworzący w nurcie art-brut Kamil Jaczyński od dawna robi dużo dobrego i chciałabym zaprezentować jego prace szerszej publiczności. To dobra znajomość i fajna współpraca, a więc tym bardziej zapraszam do udziału w wernisażu i zachęcam do kupowania obrazów, bo wszystkie prezentowane prace będą na sprzedaż. W ramach tego cyklu będę zapraszała wybranych artystów i wraz z nimi prezentowała nasze obrazy – dodaje Katarzyna Czajka.

  • 16 maja o godz. 19.00
    Koncert muzyki klasycznej

To kolejny koncert z cyklu „Praskie Koncerty Muzyki Klasycznej” w wykonaniu utalentowanych laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych – artystów muzyków najmłodszego pokolenia: Marty Gębskiej (skrzypce) i Krzysztofa Wiercińskiego (fortepian).

Koncert poprowadzi redaktor Jan Popis.

  • 23 maja o godz. 19.00
    Koncert muzyki klasycznej

Recital fortepianowy jednego z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia – Macieja Woty. Recital należący do cyklu „Praskie Koncerty Muzyki Klasycznej” ubogaci swoim wystąpieniem o muzyce Jan Popis – znany, wybitny muzykolog.

Maciej Wota. Fot. Mat. pras.

Usłyszymy: Wolfgang Amadeus Mozart – VIII Sonata fortepianowa a-moll KV 310; Fryderyk Chopin – Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Ballada F-dur op. 38, Polonez As-dur op. 53.

  • 27 maja, godz. 18.00
    Recital Wojciecha Kwiatkowskiego – finalisty The Voice Senior – „Pościelówek czar”

Wojciech Kwiatkowski, finalista tegorocznej edycji Voice of Poland zabierze nas w sentymentalną podróż do lat młodości i przypomni najpiękniejsze ballady przy których pół wieku temu bawiono się na prywatkach i dyskotekach.

Program „Pościelówek czar” to przegląd spokojnych i nastrojowych piosenek, które jednym przypomną własną młodość a innym pokażą przy jak wspaniałej muzyce bawili się ich rodzice.

Idź do oryginalnego materiału