Koncept fizycznego modułowego odtwarzacza w stylu Winampa

mobirank.pl 2 tygodni temu

Koncepcja tego modułowego odtwarzacza audio przenosi kultowy projekt Winampa do świata fizycznych gadżetów.

Ponieważ prawie wszyscy posiadają w tej chwili telefony, zapotrzebowanie na osobne odtwarzacze multimedialne znacznie spadło. Nie oznacza to, iż całkowicie zniknęły, zwłaszcza te, które można postawić na biurkach lub półkach. Szał na design retro tchnął nowe życie w stare produkty, takie jak gramofony, ale nie są to jedyne projekty z minionych wieków, które zasługują na ponowne odkrycie.

Ten retrofuturystyczny odtwarzacz audio oddaje prostotę radia

Niektóre z tych oldschoolowych projektów pochodzą ze świata cyfrowego, gdzie niektóre programy osiągnęły niemal nieśmiertelność dzięki charakterystycznym interfejsom użytkownika. Winamp to jedna z tych kultowych aplikacji do odtwarzania muzyki, a nowa koncpecja koncepcja zmienia go w rzeczywiste urządzenie, które podobnie jak cyfrowy oryginał można w pewnym stopniu skonfigurować tak, aby odpowiadało Twoim potrzebom i nastrojom.

Według współczesnych standardów oryginalny projekt aplikacji odtwarzacza multimedialnego Winampa jest wyraźnie przestarzały, ale do niedawna pozostawał ulubieńcem ze względu na swoją elastyczność. Obsługiwał różne skórki i motywy w celu personalizacji wyglądu oprogramowania, co w naturalny sposób doprowadziło do powstania setek projektów. Winamp miał konstrukcję przypominającą LEGO, w której możesz przenosić części aplikacji, a choćby całkowicie je usuwać, w zależności od potrzeb.

Ten projekt koncepcyjny urządzenia o tej samej nazwie nawiązuje do drugiego aspektu projektu Winampa, w szczególności możliwości przesuwania trzech głównych paneli lub choćby pomijania jednego. Podobnie jak oryginalny Winamp, odtwarzacz multimediów ma komponent do rzeczywistej kontroli multimediów z jednowierszowym wyświetlaczem bieżącej muzyki, jednym dla korektora, a drugim do wyświetlania okładek albumów i listy odtwarzania.

Koncepcja fizycznego modułowego odtwarzacza Winamp

Wszystkie trzy można połączyć w jedno, tworząc wysokie urządzenie, które można postawić na biurku dzięki wbudowanej podpórki korektora. Możesz też je przełączać, pozostawiając widoczne tylko dwa komponenty, o ile korektor ma działać jako podstawa.

Możesz na przykład używać elementów sterujących multimediami i korektora, jeżeli nie masz nic przeciwko niewyświetlaniu listy utworów i okładek albumów. Lub jeżeli masz już stałe ustawienie korektora, możesz umieścić nad nim odtwarzacz multimedialny lub ekran albumu, a następnie przyciągnąć inny element przed korektorem, aby go ukryć. Możesz choćby pokazać tylko sam odtwarzacz multimedialny, a pozostałe dwa mogą się za nim ukryć.

Koncepcja fizycznego modułowego odtwarzacza Winamp

Elementy te łączą się dzięki silnych magnesów, więc nie ma potrzeby zmiany okablowania, aby dokonać natychmiastowych zmian w kombinacji. A jeżeli chcesz zabrać to urządzenie ze sobą, możesz po prostu złożyć wszystkie elementy w kanapkę i nosić je ze sobą.

Interesujące w tym konkretnym projekcie jest to, iż wykorzystuje fizyczne elementy sterujące, takie jak suwaki i przyciski, zamiast po prostu używać ekranu dotykowego, aby zapewnić ten sam interfejs. To jak odwrócony skeuomorfizm, w którym cyfrowy interfejs użytkownika naśladuje wygląd i zachowanie fizycznych elementów sterujących. Oczywiście ta bardziej fizyczna konstrukcja oznacza, iż nie można już używać skórek, ale to niewielka cena za tak intrygujące urządzenie.

źródło: Eslam Mhd | Yanko Design

Idź do oryginalnego materiału