Kajakami po Koprzywiance

radiokielce.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: 19.08.2023 Morawica. Kajaki / Fot. Wiktor Taszłow - Radio Kielce


Ponad 40 osób wzięło udział w spływie kajakowym Koprzywianką z Koprzywnicy do Sośniczan. Upalne godziny uczestnicy spędzili w cieniu drzew otulających rzekę.

Wszyscy zgodnie twierdzili, iż rzeka ma swój urok. Jest trochę dzika, a zarazem bardzo malownicza. Wśród uczestników spływu były osoby z doświadczeniem kajakarskim, jak i te, które dopiero zaczynają tę przygodę. Łukasz Krupa lata dziecięce spędził nad rzeką, ale teraz chce poznać jej obecne walory.

– Jako mały chłopiec spędzałem tu bardzo dużo czasu, biegało się nad rzeką, chodziło się po powalonych drzewach leżących, łapało ryby, a teraz jest dla mnie ciekawostką poznanie Koprzywianki od podszewki i ten spływ moim zdaniem na to pozwala – stwierdził.

Z Kolei Beata Wiącek wzięła udział w spływie kajakowym po Koprzywiance po raz trzeci. Powiedziała, iż zachwyca ją natura, bliskość wody, szum wiatru w liściach drzew i sama atmosfera tego wydarzenia.

Krzysztof Pitra, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy, który był organizatorem spływu tłumaczył, iż tegoroczna trasa miała długość 3 km, bo tylko taki odcinek udało się odpowiednio przygotować, tzn. usunąć z rzeki największe przeszkody, ale w planach jest wydłużanie trasy spływu.

Burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska zaznaczyła, iż spływ staje się nową tradycją gminy i warto iść w tym kierunku, ponieważ jest coraz większe zainteresowanie taką formą rekreacji.

– Partnerskim miastem gminy jest Zwierzyniec, gdzie spływy są bardzo popularne i wiele tamtych doświadczeń można wykorzystać tu, na miejscu – dodała.

Spływ Koprzywianką odbył się po raz czwarty.


Idź do oryginalnego materiału