Julia Uchrońska z gminy Karniewo wśród najpiękniejszych Polek! Zdobyła tytuł 2. Wicemiss Polski i Miss Foto

infoprzasnysz.com 1 tydzień temu

21-letnia Julia Uchrońska pochodząca z gminy Karniewo znalazła się w ścisłej czołówce najpiękniejszych kobiet w kraju! Podczas finałowej gali Miss Polski 2025, która odbyła się w niedzielę, 29 czerwca w Nowym Sączu, zdobyła tytuł 2. Wicemiss Polski oraz Miss Foto.

Julia reprezentowała województwo mazowieckie i swoją urodą, charyzmą oraz sceniczną klasą zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność.

Tegoroczną koronę Miss Polski zdobyła Oliwia Mikulska z Żar (woj. lubuskie). Tytuł 1. Wicemiss otrzymała Julia Czeszak (woj. małopolskie), natomiast tytuły 3. i 4. Wicemiss przypadły Ewie Bochenko (również woj. mazowieckie) oraz Julii Antoszkiewicz (woj. warmińsko-mazurskie).

Julia Uchrońska zdobyła dodatkowe uznanie fotoreporterów, otrzymując tytuł Miss Foto 2025. To ogromny sukces dla młodej mieszkanki Mazowsza i powód do dumy dla całego regionu.

Julia Uchrońska, 21 lat. Pochodzi z Leśniewa, w konkursie reprezentowała województwo mazowieckie. Swoją zawodową przyszłość wiąże z psychologią i psychoterapią. Choć jest dopiero na początku tej drogi, już wie, iż to właśnie w niej chce się rozwijać.

Ukończyła kursy pierwszej pomocy i kursy z zakresu lotniczego pogotowia ratunkowego, co dało jej solidne podstawy w udzielaniu szybkiej i skutecznej pomocy w sytuacjach kryzysowych. Należy do Ochotniczej Straży Pożarnej, pomaga w ratowaniu ludzi podczas wypadków, pożarów i innych zagrożeń.

Oddała swoje włosy na Fundację Rock’n’Roll, która pomaga kobietom walczącym z nowotworem. Choć były dla niej symbolem kobiecości, uznała, iż mogą sprawić, by ktoś poczuł się lepiej. Nie wahała się ani chwili.

W życiu inspirację czerpie z kobiet w rodzinie – mamy i babci, silnych i niezależnych osób pełnych wewnętrznego światła. To one od najmłodszych lat pokazywały jej, jak ważne są empatia, odpowiedzialność i odwaga. Uczyły, iż choćby w najtrudniejszych momentach można zachować spokój, godność i serce otwarte na innych. Mama i babcia nauczyły ją także, jak ważne jest pielęgnowanie wartości rodzinnych. Wspólne chwile tworzą niezatarte wspomnienia. Jest im wdzięczna za to, iż są tak dużą rodziną, do której każdy wnosi coś wyjątkowego.

Mama od najmłodszych lat zawsze pchała ją do przodu. Wspierała w chwilach zwątpienia, motywowała, kiedy nauki było za dużo, a sił za mało. Powtarzała, iż Julia ma dar rozumienia ludzi, empatię i siłę, by nieść pomoc – i iż nie wolno jej zmarnować tego potencjału. To dzięki mamie nie straciła tej wizji, choćby kiedy było trudno. Babcia z kolei przekazała jej najważniejszą życiową lekcję, iż „to nie liczba lat w życiu się liczy, ale ilość życia w tych latach”. Nauczyła ją, iż każdy dzień jest darem, który warto przeżyć z uśmiechem, odwagą i wdzięcznością. Dzięki niej wie, iż życie nie polega na tym, by po prostu trwać, ale by smakować każdą chwilę, śmiać się, kochać i doceniać to, co ważne.

Wolny czas najchętniej spędza w gronie najbliższych przyjaciół, z którymi przyjaźni się od dziecka. To niezwykle cenny czas – pozwala się zatrzymać, złapać kilka refleksji, a przede wszystkim pielęgnować relacje, które są ważne i wyjątkowe. Wolne chwile dzieli również z ukochanym psem, którego adoptowali ze schroniska po długich staraniach. Spacery, bieganie, jazda na rowerze czy nauka nowych komend to nie tylko forma aktywności, ale też wyjątkowa więź, która łączy.

Marzy jej się podróż kamperem przez jeziora, góry, morza, z nieplanowanymi postojami w najbardziej urokliwych miejscach. Uwielbia klimat spania pod namiotem i obcowania z naturą, dlatego najchętniej wyruszyłaby w drogę bez konkretnego planu, by odkrywać nowe miejsca i cieszyć się każdą chwilą chłonąc piękno przyrody.

Kocha tańczyć i robi to od dziecka. Długo uczęszczała na zajęcia taneczne próbując przeróżnych gatunków, między innymi tańca na szpilkach. Chciałaby nauczyć się szyć i przerabiać ubrania, aby nadawać im nowe życie. Zawsze fascynowało ją, jak można kreatywnie zmieniać stare rzeczy, tworząc z nich coś wyjątkowego i osobistego.

Udział w konkursie Miss Polski 2025 był marzeniem, które dojrzewało w niej od czasu, kiedy jako dziecko została MISS LEŚNIEWA, swojej wsi (do dziś ma kasetę z tym nagraniem). Dziś to dla niej nie tylko szansa na spełnienie tego marzenia, ale też możliwość pokazania, iż piękno to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim siła charakteru, wrażliwość i autentyczność.

Za 5 lat widzi siebie jako dojrzałą i wykształconą kobietę, która spełnia się zawodowo w roli psychologa i psychoterapeutki, która realizuje ważne projekty społeczne. Jeden z nich przygotowuje już dziś – dotyczy wartości i siły kobiety w działaniu i ma pomóc kobietom z mniejszych miejscowości i wsi w samoakceptacji, uświadamianiu swojego potencjału i możliwości rozwoju.

Serdecznie gratulujemy!

Idź do oryginalnego materiału