Jocelyn Wildenstein, czyli "Kobieta kot" zmarła w wieku 84 lat. Szwajcarska celebrytka była znana zarówno z rozległych i ekstremalnych operacji plastycznych, jak i z głośnego rozwodu z miliarderem i handlarzem dziełami sztuki Alecem Wildensteinem w 1999 roku.
"Kobieta kot" nie żyje
Jej obecny partner Lloyd Klein powiedział agencji AFP, iż kobieta zmarła we wtorek z powodu zatoru płucnego w Paryżu.
Zator płucny to nagłe, potencjalnie zagrażające życiu schorzenie, polegające na zablokowaniu jednej lub więcej tętnic płucnych przez materiał zatorowy, najczęściej skrzep krwi (zakrzep), który przemieszcza się z innej części ciała, zwykle z żył głębokich kończyn dolnych (tzw. zakrzepica żył głębokich). Może doprowadzić do śmierci.
Jeśli chodzi o jej biografię, to magazyn Peopele pisze, iż Jocelyn urodziła się jako Jocelyne Périsset w Lozannie w Szwajcarii w 1940 roku. W 1977 roku uciekła z Alecem Wildensteinem. Mieli dwójkę dzieci – Diane i Aleca Jr.
Celebrytka zasłynęła z bardzo wielu operacji plastycznych
Para rozstała się w 1997 roku. Rozwód został sfinalizowany jednak dopiero dwa lata później. Alec, który zmarł w 2008 roku, ostatecznie zapłacił swojej byłej żonie 2,5 mld dolarów.
Dalszy ciąg artykułu pod naszą zbiórką – pomóżcie seniorom razem z nami!
Jocelyn utrzymywała, iż jej unikalne rysy twarzy, w tym charakterystyczne "kocie oczy", były dziedziczne i iż operacje plastyczne nie były główną przyczyną jej wyglądu. Wskazywała na rodzinne cechy fizyczne, jak wysokie kości policzkowe, jako dowód na to, iż jej twarz zawsze miała takie proporcje.
Jej motywacje do poddawania się operacjom plastycznym były związane z relacją z Alec’em Wildensteinem. Jocelyn wielokrotnie twierdziła, iż naciski ze strony męża, który miał obsesję na punkcie młodości i piękna, były kluczowym powodem, dla którego zdecydowała się na tak wiele zabiegów.
Alec Wildenstein, w rozmowach z mediami, wyrażał inne spojrzenie na transformację swojej żony. Według niego Jocelyn była zafascynowana możliwością poprawy swojego wyglądu i traktowała operacje plastyczne jak formę modyfikacji. Biznesmen sugerował, iż obsesja na punkcie doskonałości prowadziła do niezrozumienia przez Jocelyn, jak ludzkie ciało reaguje na takie zmiany, co w konsekwencji miało wpływ na jej wygląd.