Mogłoby się rzec, iż "kto je przekąski, ten jest piękny i wąski", ale niestety prawda jest przerażająco odwrotna. Garść orzechów albo jedno ciastko między posiłkami to przecież nie powód do zmartwień, chyba iż chodzi o jelita. Aby jelita mogły odpocząć, potrzebny jest do tego pusty żołądek. Tak więc, im częściej coś wkładamy do ust, tym rzadziej organizm zdąży wszystko należycie posprzątać, bo co chwilę dochodzi mu coś jeszcze.