Piękny makijaż może podkreślić urodę, odjąć lat, dodać uroku i przyciągać spojrzenia. W stworzeniu perfekcyjnego make upu zdecydowanie pomogą profesjonalne pędzle. Umożliwiają one precyzyjne naniesienie kosmetyków, ich blendowanie, a także stworzenie wymarzonego looku. Pędzle można nabyć w zestawach o różnej wielkości, a także pojedynczo. Jakie zatem pędzle do makijażu wybrać?
Jakie pędzle wybrać? Cechy dobrych akcesoriów do make upu
Dobre pędzle do makijażu powinny mieć zbite, gęste włosie, ciasno osadzone w skuwce, co zapobiega ich wypadaniu. Jest to szczególnie ważne podczas użytkowania czy mycia tego typu produktów. jeżeli nasze pędzle zaczynają z czasem tracić włosie, to oznacza, iż zdecydowanie nie są najwyższej jakości. Ponadto rączki nie powinny być śliskie, aby zagwarantować pewny chwyt w trakcie korzystania. Tego typu akcesoria mają za zadanie umożliwić łatwe i precyzyjne nanoszenie, mieszanie oraz rozprowadzanie kosmetyków, a co za tym idzie stworzenie pięknego makijażu. Warto więc wybrać te, które będą odznaczały się najwyższą jakością i będą służyć nam przez długi czas.
Jakie pędzle to podstawa?
Kiedy kompletujemy pędzle do makijażu i nie chcemy inwestować od razu w cały zestaw, warto na początek postawić na 5 lub 6 najważniejszych pędzli:
- Płaski pędzel do korektora z niewielką, płaską główką – umożliwia precyzyjne naniesienie kosmetyku na określone miejsca, a także jego rozsmarowanie. Idealny także jako remedium na nieco rozmazany kontur ust lub do podkreślenia łuku brwiowego.
- Pędzel do brwi – pozwala na idealne ich podkreślenie, a także nadanie im kształtu. Umożliwia także stworzenie kreski na powiece.
- Do rozświetlacza – ma delikatnie wyciągnięty kształt, który pozwala na precyzyjne naniesienie kosmetyku na kości policzkowe.
- Pędzel do blendowania – umożliwia połączenie kolorów cieni na powiece, nadając miękkości makijażowi.
- Pędzel do pudru – pozwala równomiernie nanieść kosmetyk na twarz, który utrwali makijaż. Charakteryzuje się bardzo gęstym włosiem i zaokrąglonym kształtem. Pędzle te występują jako w wersji długiej i krótkiej – te drugie nazywane są „kabuki”.
- Pędzel do różu i bronzera – może mieć lekko skośny kształt. Ważne też, aby miał dość luźne i delikatne włosie, a także rozmiar dopasowany do naszej twarzy.
Jakie pędzle wybrać? Rodzaje włosia pędzli
To czy wybierzemy zestaw pędzli czy kilka sztuk zależy od naszego zaawansowania w sztuce makijażu. jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z make upem lub nie malujemy się w nieco bardziej skomplikowany i zaawansowany sposób, wystarczy nam zaledwie kilka produktów. W wypadku gdy chcemy podszkolić się w technice makijażu, nasze umiejętności są wysokie lub jesteśmy profesjonalistami, warto zainwestować w cały zestaw pędzli.
Przed zakupem pędzli należy pamiętać, iż różne rodzaje włosia sprawdzają się lepiej przy użyciu innych typów kosmetyków. Niektóre bowiem poradzą sobie lepiej z produktami płynnymi, podczas gdy kolejne z sypkimi.
Włosie pędzli dzieli się głównie na dwie grupy: naturalne (pochodzące najczęściej z kozy, kucyka czy sobola) i syntetyczne. Te pierwsze doskonale sprawdza się w blendowaniu i dokładnym aplikowaniu sypkich produktów na skórę. Wpływ na to ma porowatość włosia, do którego łatwo przyczepiają się produkty.
Syntetyczne włosie o nazwie taklon to wegańska, rewelacyjna odpowiedź na włosie naturalne. Materiał ten ma adekwatności zbliżone do naturalnego, ale włoski nie są porotowate, dzięki czemu idealnie sprawdza się w nanoszeniu kremowych produktów, w tym korektora i fluidu, a także eyelinera.
Dostępne są także pędzle z włosiem mieszanym, które zawiera w sobie zarówno te naturalne, jak i syntetyczne typu taklon.
Zestaw pędzli do makijażu czy pojedyncze sztuki?
Wybierając pędzle do makijażu można zdecydować się na kilka podstawowych lub postawić na cały zestaw wielu produktów. Na rynku dostępne są pędzle o różnej jakości, a także zróżnicowane cenowo. Warto zdecydować się na te, które sprostają naszym oczekiwaniom oraz będą mieścić się w przewidzianym budżecie. Profesjonalne pędzle, jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać, będą służyły nam przez lata.
Aby tworzyć zarówno makijaże dzienne, jak i wieczorowe warto zaopatrzyć się w zestaw pędzli do makijażu, w którym znajduje się wiele produktów o różnych kształtach i wielkościach. Znajdują się w nich m.in.: pędzle do różu i pudru, do makijażu oczu, cieni do powiek, podkładu, blendowania, makijażu brwi – dwustronne i jednostronne, konturowania czy korektora.
Ciekawą propozycją jest zestaw pędzli ilū All The Best (dostępny tutaj), w skład którego wchodzi aż 25 produktów, a także tuba służąca do ich przechowywania. Znajdują się w nim wszystkie pędzle, które pozwolą stworzyć perfekcyjny makijaż. Wśród nich znajduje się m.in. puchaty pędzel do pudru, precyzyjne pędzle do kresek, a także te do podkładu. Produkty te odznaczają się bardzo wysoką jakością, wykonane są z wegańskiego, wysokiej jakości syntetycznego włosia taklon. Mają wyjątkowy elegancki design i biały kolor.
Różne zestawy pędzli do makijażu znajdziesz tutaj.
Jakie pędzle wybrać? Akcesoria atrakcyjne cenowo
Jeśli szukasz bardzo dobrych jakościowo pędzli, które są dostępne w atrakcyjnej cenie, warto, abyś poznał markę Mimo. Jej produkty występują w różnych kombinacjach, kolorach i kształtach, w wersjach pełnowymiarowych, a także podróżnych.
Niezwykle eleganckim zestawem pędzli o wyszukanym designie w stylu glamour jest zestaw Mimo z różowo-białym włosiem i złotymi rączkami (dostępny tutaj). Produkty te nie odkształcają się, ani nie gubią włosia. Pozwalają na precyzyjną aplikację kosmetyków.
Pojedyncze pędzle
Jeśli szukamy pędzli o wysokiej jakości i chcemy skompletować z nich swój własny zestaw to warto poznać marki Kashōki i Lussoni. Pierwsza z nich oferuje luksusowe akcesoria do makijażu, zainspirowane egzotyczną, tajemniczą, pełną sprzeczności kulturą Azji. Podczas produkcji akcesoriów do make upu wykorzystane zostały materiały wysokiej jakości jak miedź, drewno, włosie taklon i stal nierdzewna. Przykładowy pędzel Kashōki znajdziesz tutaj.
Lussoni to z kolei marka profesjonalnych akcesoriów do makijażu, włosów i paznokci, które zostały opracowane i zaprojektowane we współpracy ze stylistami, wizażystami i fryzjerami. Charakteryzuje je klasyczny design i najwyższej jakości surowców. Przykładowy pędzel Lussoni znajdziesz tutaj.
Pas ułatwiający pracę z pędzlami
Na stronie Trena.pl dostępny jest także pas charakteryzatorski (dostępny tutaj), który jest produktem ułatwiającym pracę z pędzlami. Wykonany jest z ekologicznej skóry. Gwarantuje on szybki i wygodny dostęp do pędzli i innych akcesoriów. Co ważne – ma uniwersalny czarny kolor.
Czyszczenie pędzli do makijażu
Aby przedłużyć żywotność pędzli do makijażu bardzo ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać, czyścić je regularnie i suszyć w odpowiedni sposób. Aby dokładnie oczyścić akcesoria do tworzenia make upu warto wykorzystać specjalne czyściki, jak np. produkt ilū w kształcie serduszka oferowanego w różnych kolorach (dostępny tutaj). To akcesorium oczyszcza zarówno syntetyczne, jak i naturalne włosie, dla których jest niezwykle delikatny. Włosie należy zmoczyć, nanieść na nie specjalny płyn i delikatnie pocierać pędzel o czyścik, którego powierzchnia zawiera specjalne wypustki.
Bardzo istotny jest także sposób suszenia pędzli, który będzie przeciwdziałał zatrzymywaniu wilgoci. W tym celu można wykorzystać silikonowy uchwyt (dostępny tutaj) do suszenia pędzli, który umożliwia zamocowanie ich w pozycji wiszącej, co gwarantuje nieodkształcanie włosia i bezpieczne oraz higieniczne suszenie pędzli. Można go mocować na marmurze, laminacie, płytkach oraz różnych gładkich powierzchniach.
Ważne jest, aby w miejscu, w którym suszone są pędzle nie było wilgotno, co zmniejszy ryzyko rozwoju bakterii oraz niszczenia włosia. Z tego właśnie powodu łazienka nie będzie najodpowiedniejszym miejscem do tego procesu. Pędzle można także włożyć do kubka lub tuby, tak, aby włosie różnych akcesoriów nie stykało się ze sobą lub ułożyć je tak, aby mogło swobodnie schnąć.
Przed wyborem najodpowiedniejszych dla nas pędzli do makijażu warto poznać najlepsze marki, aby stworzenie makijażu było nie tylko przyjemne, ale też dziecinnie proste.