Przebarwienia powstają kiedy dochodzi do nadprodukcji melaniny. W efekcie tego procesu powstają małe lub większe plamki, które są płaskie i wyraźnie ciemniejsze od otaczającego je koloru skóry.
Co wpływa na przebarwienia ?
- nadmierna ekspozycja słoneczna
- predyspozycje genetyczne
- zaburzenia hormonalne
- leki i zioła światło uczulające
- reakcje pozapalne
Jak sobie z nimi radzić?
- laseroterapia to topowa technologia do redukcji przebarwień, zmian naczyniowych czy trądziku różowatego. Laserowe usuwanie przebarwień polega na przekazaniu wiązek światła laserowego do zmienionych komórek zawierających zbyt dużą ilość melaniny. Wówczas dochodzi do ich uszkodzenia i jednoczesnego zastępowania zniszczonych komórek – zdrowymi.
Skutkuje to odnową komórkową, efektem czego jest widoczne rozjaśnienie skóry i znaczne wyrównanie kolorytu. Bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować pociemnienie zmian skórnych, co jest konsekwencją uwolnienia barwniku z komórek skóry. - terapie kwasowe – najczęściej stosuje się terapie kwasowe w celu rozjaśnienia przebarwień, spłycenia zmarszczek, poprawie jędrności i nawilżenia, złuszczeniu powierzchniowych warstw skóry, regulacji wydzielania sebum czy zmniejszenia widoczności zaskórników.
- retix C – redukuje zmarszczki, przebarwienia oraz przyczynia się do intensywnej regeneracji. Skóra po zabiegu zostaje wygładzona, odświeżona, rozświetlona i ujędrniona. Zabieg Retix C to skoncentrowana siła 3 składników, która prowadzi do odnowy tkanek:
Retinol 4%, Witamina C 8% , Antyoksydanty 30%. - bright up – zabieg oparty jest o maskę bogatą w składniki złuszczające i rozjaśniające (tj. kwas traneksamowy, kwas szikimowy, azeloglicynę), które przyspieszają naturalny proces złuszczania naskórka. Po zabiegu Pacjent otrzymuje specjalistyczną ampułkę do pielęgnacji domowej o działaniu antyoksydacyjnym oraz rozświetlającym.Dlatego tak ważne jest dbanie o nasza skórę, pamiętajmy o fotoprotekcji.
Zaleca się stosowanie filtrów przeciwsłonecznych przez cały rok, niezależnie od pory roku. choćby w pochmurne dni promieniowanie UV jest obecne i może przenikać przez chmury, docierając do naszej skóry i powodując szkody dla naszej cery.