Jak się robi „miłość”? Jak wielki gar zupy, z małych i całkiem niepozornych składników

ohme.pl 5 miesięcy temu

Wzrastanie miłości i tworzenie niezwykłej intymności i połączenia miedzy partnerami, jest jak gotowanie posiłku. Wszystkie te z pozoru niepodobne i niezależne części łączą się, tworząc coś nowego i wyraźnego. Czasem zaskakującego. Nie inaczej niż wszystkie smaki, które tworzą gotowe danie. Wszystkie cechy, którymi dzielą się dwie osoby, łączą się, tworząc związek. I jest jak w życiu, bo choćby jeżeli nie lubisz jajek, możesz rozkoszować się ciastem… Idę o zakład, iż pewnie wolałbyś ciasto z jajkami, niż to, które ich nie ma.

Podobnie, funkcjonują ludzkie cechy – nie istnieją w próżni. Cechy, które wydają się niepożądane jako indywidualna cecha osobowości, mogą stać się cenne w połączeniu z wieloma innymi cechami.

Kiedy tworzysz emocjonalne połączenie ze swoim partnerem, oznacza to domniemane zrozumienie wyznawanych wartości, serię wspólnych doświadczeń i poczucie, iż oboje jesteście po tej samej stronie. Tak tworzą się więzy, które wspierają zaufanie i budują waszą intymność.

Jak ugotować porządną zupę?

Żeby miłość była dobra i nie przyprawiała o niestrawność, potrzeba przepisu. Nie znajdziecie tu jednak składników z gramaturą, a jedynie prostą, „rosołową” wręcz podstawę.

Składnik 1:

Jednym ze sposobów, w jaki możemy kształtować i wzmacniać więzy z naszym partnerem, jest wspieranie związkowych żartów. Są to słowa, wyrażenia lub mimika, które przypominają ci zabawny incydent. „Te” sygnały, które tylko wy rozmiecie.

Kiedy śmiejesz się ze swoim partnerem, tworzysz pozytywną więź. Właśnie tak się robi „miłość”.

Składnik 2:

Innym sposobem na nawiązanie kontaktu z partnerem jest język ciała. Wiele ważnych elementów komunikacji jest niewerbalnych; na przykład nasz ton głosu, szybkość mówienia, intensywność i wysokość tonu głosu; wszystkie te sygnały dają naszym partnerom wskazówki dotyczące naszych podstawowych myśli i nastroju. Koniecznie przyprawiaj swój związek nimi jak najczęściej. Wtedy partner też dorzuci do niego coś apetycznego i pasującego do całości.

Składnik 3:

Nawiązanie kontaktu wzrokowego z naszym partnerem również pomaga w pielęgnacji relacji.

Nawiązanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy lub słuchania jest sposobem na powiedzenie: „Jestem tu, w tym miejscu i w tym momencie – z tobą. Nie patrzę na ekran ani nie traktuję priorytetowo niczego innego. Daję ci pierwszeństwo”.

Składnik 4:

Tworzenie więzi ze swoim partnerem ma jedną zmienną, która nie znajduje się w żadnej innej relacji, romans. Oczywiście nie chodzi o „romans” z kimś spoza związku, a o waszą romantyczno-seksualną relację. To, co determinuje wasz związek, jako związek miłosny.

„Romans” z partnerem jest czymś więcej niż sama seksualność, oznacza wyrażenie szczerej miłości na różne sposoby. Jest paliwem, które zasila zbudowane w naszym życiu miłosnym więzy.

Miłosne, romantyczne gesty mogą być bardzo wzniosłe lub bardzo małe. Jednakże, jeżeli ciągle powstrzymujesz się przed okazaniem tego, co czujesz, gwałtownie przekonasz się, iż trudno w związku odnaleźć miłość.

Bez obaw, każdy, kto jest w stanie się zakochać i chce wejść w związek, ma zdolność bycia „romantycznym”.

Istnieje nieskończona różnorodność drobiazgów, które partnerzy mogą robić, aby budować swój związek. Od pisania miłosnych karteczek i SMS-ów, przez przygotowywanie ulubionego śniadania po solidne wsparcie w obowiązkach drugiej osoby. Ten przepis nieustannie się zmienia, a do miłosnego gara najlepiej wrzucać wszystko, co dobre, bez końca!

Jedno jednak jest pewne. Zaniedbanie tych małych, prostych czynności może mieć dramatyczny wpływ na związek. jeżeli nic nie chcesz wrzucić do gotującej się wody, ta nigdy nie zamieni się w zupę…


źródło: psychcentral.com

Idź do oryginalnego materiału