Jak się pozbyć cellulitu? TOP 5 sprawdzonych zabiegów

estetico.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Jak się pozbyć cellulitu? TOP 5 sprawdzonych zabiegów


Ujędrniający masaż, czyli endermologia

Cellulit to problem zlokalizowany w tkance podskórnej, polegający na niewłaściwym rozmieszczeniu komórek tłuszczowych. Grudki tłuszczu, które się tworzą pod skórą, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Pomocne w takiej sytuacji są odpowiednio dopasowane masaże. Sprawdzonym sposobem na redukcję cellulitu jest endermologia, czyli zabieg ujędrniający, którego działanie opiera się właśnie na masażu. Procedura polega na głębokim masażu urządzeniem wyposażonym w specjalne rolki. Podczas zabiegu wytwarzane jest podciśnienie, które powoduje zassanie fałdu skórnego – rolki masują go we wszystkich kierunkach, pobudzając krążenie i rozbijając komórki tłuszczowe. Dostarczane do powierzchni skóry mikroimpulsy pobudzają fibroblasty do produkcji nowych komórek, tym samym przyczyniając się do widocznej poprawy kondycji skóry. Endermologia usprawnia krążenie krwi i limfy, zmniejsza retencję wody w organizmie i redukuje obrzęki.

Drenaż limfatyczny

Cellulit jest konsekwencją dysfunkcji przemiany materii w komórkach na skutek takich czynników, jak wysokoprzetworzona dieta, niedostateczne nawodnienie organizmu czy siedzący tryb życia. Pojawia się problem z efektywnym usuwaniem toksyn z organizmu. Proces ten wspomóc może drenaż limfatyczny – kolejny zabieg, którego działanie opiera się na masażu. Procedura wykonywana jest manualnie lub przy pomocy specjalnego urządzenia. Zabieg oddziałuje bezpośrednio na tkankę podskórną. Antycellulitowe działanie drenażu limfatycznego opiera się na usprawnianiu przepływu limfy oraz redukcji obrzęków. Zabieg ten sprawdza się w szczególności w redukcji cellulitu wodnego, ponieważ wspiera usuwanie nadmiaru wody z tkanek.

Redukcja cellulitu falą uderzeniową

Organizm każdej kobiety jest inny, dlatego ważne jest indywidualne dobranie zabiegów antycellulitowych – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. jeżeli zabiegi opierające się na masażu to za mało, lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog może zaproponować zastosowanie fali uderzeniowej, nazywanej inaczej falą akustyczną (AWT, ang. Acoustic Wave Therapy). Jest to technologia powszechnie używana w rehabilitacji schorzeń układu ruchu, której adekwatności sprawdziły się również w redukcji zaawansowanego cellulitu – choćby w III i IV stadium zwłóknienia. Fala akustyczna powoduje rozerwanie błon komórek tłuszczowych i jednocześnie rozluźnia znajdujący się w nich tłuszcz. Dodatkowo powoduje przemodelowanie struktury kolagenu w skórze, co przyczynia się do jej szybszej regeneracji oraz zachowania sprężystości.

Zabieg na cellulit z użyciem ultradźwięków

Duży udział w powstawaniu cellulitu mają kobiece hormony płciowe z grupy estrogenów. Co prawda, w regulacji gospodarki hormonalnej powinien pomóc endokrynolog, jednak same leki i zmiana trybu życia mogą być niewystarczające. Warto dodatkowo wspomóc się zabiegami medycyny estetycznej. Kolejna technologia, która dobrze radzi sobie w redukcji cellulitu to ultradźwięki. Mają one zdolność do selektywnego niszczenia komórek tłuszczowych, bez uszkadzania tkanek sąsiadujących. Ultradźwięki zwiększają również efektywność procesów metabolicznych, zachodzących w skórze.

Mezoterapia na cellulit

Przedstawione do tej pory zabiegi, to przezskórne metody redukcji cellulitu, tymczasem specjaliści medycyny estetycznej posługują się również iniekcją w celu usuwania pomarańczowej skórki. Jednym z zabiegów na cellulit opierających się na mezoterapii igłowej jest karboksyterapia, która polega na wstrzykiwaniu odpowiedniej ilości CO2 pod skórę. Dwutlenek węgla wywołuje bardzo silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i powstanie nowych. W ten sposób zwiększa się w ostrzykiwanym miejscu przepływ krwi, a co za tym idzie, transport tlenu oraz składników odżywczych.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.

Artykuł promocyjny

Idź do oryginalnego materiału