Jak konturować twarz?

trena.pl 1 rok temu

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak odpowiednio konturować twarz? Ten makijażowi trik może bowiem rozświetlić cerę, uwydatnić kości policzkowe, wyszczuplić nos, a choćby zmniejszyć widoczność drugiego podbródka. Konturowanie nie jest trudne i poznając kilka prostych technik oraz zasad można włączyć je do codziennego makijażu, a także tego wieczorowego, na wielkie wyjścia.

Jak konturować twarz? Najważniejsza zasada konturowania

Podstawową zasadą konturowania jest nakładanie bronzera na miejsca, które chcemy nieco ukryć lub pozostawić je na drugim planie, a rozjaśniacza na te, które zamierzamy uwydatnić. Naniesione kosmetyki należy zblendować, aby prezentowały się naturalnie i tworzyły delikatne przejścia odcieni na twarzy.

Każda buzia jest inna przez co nie ma jednego sposobu konturowania odpowiedniego dla wszystkich. Miejsca na twarzy, na które nanosi się bronzer i rozjaśniacz zależą przede wszystkim od jej kształtu. Inaczej konturuje się twarz owalną, a w inny sposób kwadratową. Bronzer ma na celu wyszczuplenie twarzy i skorygowanie jej kształtu w celu uzyskania pożądanego efektu.

Jakie kosmetyki do konturowania wybrać?

Na rynku jest bardzo wiele kosmetyków do konturowania twarzy. jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą techniką makijażu wypróbuj kosmetyki w pudrze, które łatwiej się rozprowadza. jeżeli jesteś biegła w konturowaniu lub wolisz produkty w kremie – sięgnij właśnie po nie, aby zapewnić sobie doskonały efekt. Te drugie nakładamy liniami na konkretne partie twarzy, a następnie rozsmarowujemy i blendujemy.

Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni odcień bronzera i rozświetlacza do koloru cery. Należy pamiętać, iż nie wszystkim pasują chłodne barwy, tak jak nie każdy będzie wyglądał dobrze w tych ciepłych. Na początek można kupić specjalną paletkę, w której dostępne są zarówno: bronzer, rozświetlacz, jak i róż. Do jasnej karnacji nie będą pasować kosmetyki z pomarańczowym odcieniem, ciemna zaś dobrze będzie wyglądać w brązach z czerwonymi pigmentami. Ważne też, aby nie wybierać zbyt mocnych kosmetyków, a jedynie o ton lub dwa ciemniejsze od koloru skóry.

Jak konturować twarz?

Jak konturować twarz? Krok po kroku

Krok 1. Przygotuj odpowiednio cerę

Przed przystąpieniem do wykonywania makijażu należy odpowiednio przygotować cerę. Przede wszystkim trzeba ją dokładnie oczyścić, aby pozbyć się z niej nadmiaru sebum, a także wszelkich zabrudzeń. Można ją także wygładzić używając specjalnego peelingu dostosowanego do rodzaju naszej cery – z drobinkami, enzymatycznego lub kawitacyjnego (potrzebne jest do tego specjalne urządzenie).

Peeling drobnoziarnisty polecany jest do grubej i elastycznej cery – może być bowiem zbyt mocny dla cienkiej i delikatnej skóry. Dla tej wrażliwiej polecany jest enzymatyczny. Delikatnie złuszcza on naskórek dzięki enzymów.

Ciekawym produktem jest peeling enzymatyczny Jadwiga z granulkami z wosku jojoba (dostępny tutaj). Produkt ten można używać do usuwania martwego naskórka choćby na bardzo wrażliwej cerze z tendencją do trądziku różowatego. Jest delikatny dla skóry, widocznie ją wygładza i nawilża oraz niweluje przebarwienia. Zawiera w swoim składzie złuszczający enzym proteolityczny.

Peeling kawitacyjny bardzo gwałtownie i efektywnie usuwa martwy naskórek. Warto jednak przed jego użyciem zaczerpnąć rady eksperta na temat jego stosowania.

Po oczyszczeniu skóry i usunięciu martwego naskórka należy stonizować cerę, a następnie ją nawilżyć, aby nie była przesuszona. Po wchłonięciu kremu można przystąpić do kolejnych etapów – czyli tworzenia makijażu.

Krok 2. Wyrównaj koloryt skóry

Ważnym krokiem jest ujednolicenie kolorytu skóry i ukrycie wszelkich niedoskonałości. W tym celu warto jest użyć w pierwszej kolejności korektora na przebarwienia, a także na skórę pod oczami w celu ukrycia cieni. Kolejnym jest nałożenie podkładu. Równomierne naniesienie fluidu zagwarantuje specjalny pędzel lub gąbeczka.

Krok 3. Nakładanie bronzera i konturowanie

W tym kroku nakładamy bronzer ciemniejszy o ton lub dwa od koloru naszej cery na określone partie twarzy – dokładne miejsca zależą jednak od jej kształtu. Tym kosmetykiem możemy nieco ukryć drugi podbródek nakładając go tuż pod linią brody i żuchwy. Nanosi się go także pod linią włosów – dzięki czemu zmniejszamy optycznie czoło oraz wzdłuż nosa – po jego bokach. Nakłada się go również poniżej kości policzkowych. Istnieje możliwość złagodzenia linii żuchwy aplikując na nią właśnie bronzer.

Ciekawym bronzerem jest dwukolorowy kosmetyk Artdeco (dostępny tutaj), który ma lekką i delikatną formułę. Pozostawia skórę miękką i jedwabistą, a w dodatku równomiernie się rozprowadza. Zawiera w swoim składzie witaminę E i jest wodoodporny.

Krok 4. Rozświetlenie

Kiedy już wybierzemy rozświetlacz, który będzie najbardziej spełniał nasze oczekiwania i będzie najlepiej dopasowany do naszej skóry należy zdecydować, które partie twarzy chcemy uwydatnić. zwykle nanosi się go na kości policzkowe, a także nad nimi, na grzbiet nosa (o ile nie mamy dużych porów – wówczas rozświetlacz jeszcze bardziej je uwydatni), na wewnętrzne kąciki oczu, łuki brwiowe, obszar nad nimi, płatki nosa, a także ewentualnie niewielką ilość na czoło.

Jeśli szukasz płynnego rozświetlacza warto rozważyć ten firmy Max Factor (dostępny tutaj). Produkt ten natychmiastowo doda skórze blasku, jest łatwy w aplikacji, wygładza cerę i jej nie przesusza, ani nie obciąża.

Krok 5. Dokładne połączenie kosmetyków

Ten etap jest niezwykle istotny dla osiągnięcia jak najbardziej naturalnego efektu. Należy równomiernie i precyzyjnie połączyć kosmetyki wykonując dość szybkie i zdecydowane koliste ruchy specjalnym pędzlem lub gąbeczką, od wewnątrz do zewnątrz oraz do góry.

Krok 6. Naniesienie różu i utrwalenie

Ostatnim etapem wykonywania makijażu z konturowaniem jest naniesienie różu na kości policzkowe, a także utrwalenie make-upu sypkim, transparentnym pudrem dzięki pędzla.

Jak konturować twarz? Profesjonalne akcesoria do makijażu

Wykonując makijaż warto sięgnąć po profesjonalne pędzle, które ułatwiają precyzyjne nanoszenie kosmetyków. Zestaw pędzli i akcesoriów do makijażu ilū All The Best (dostępny tutaj) zawiera produkty, które pozwolą precyzyjnie nanieść kosmetyki i stworzyć wymarzony make up.

Jakie partie twarzy konturuje się w zależności od jej kształtu?

Sposób konturowania twarzy jest ściśle związany z rodzajem jej kształtu.

Twarz kwadratową konturujemy tak, aby uzyskać nadać jej nieco bardziej owalny kształt. Najważniejsze jest złagodzenie linii żuchwy, a także konturów czoła.

Przy konturowaniu twarzy okrągłej bronzer nanosimy na bokach, aby stworzył kształt cyfry 3, a także jej lustrzane odbicie. Robi się to, aby wysmuklić optycznie rysy zaczynając od skroni, przechodząc pod kości policzkowe, kończąc na żuchwie.

Konturując twarz trójkątną należy zmniejszyć optycznie czoło nanosząc na nim bronzer w kształcie półkola, a także nałożyć kosmetyk na brodę, aby nie wyglądała na tak szpiczastą. Tutaj dla odmiany rozświetlacz należy nałożyć również pod kości policzkowe, a także na nos i łuk kupidyna oraz środek czoła.

Twarz owalną konturujemy nakładając bronzer pod kości policzkowe, poniżej linii włosów.

W makijażu twarzy prostokątnej niweluje się ostry kształt żuchwy nanosząc na jej boki bronzer. Warto także złagodzić linię czoła i nadać mu okrągłe krawędzie.

Jak konturować twarz? Strobing – czyli konturowanie bez bronzera

Ciekawym sposobem konturowania jest tzw. „strobing” – czyli użycie samego rozświetlacza z pominięciem bronzera. Ukrycie mankamentów urody odbywa się tutaj poprzez uwydatnienie jej zalet wykorzystując odbijające się światło. Rozświetlacza można użyć na kości policzkowe, grzbiet nosa (o ile nie mamy dużych porów), czoło, brodę, łuk brwiowy i kupidyna.

Przed wielkim wyjściem warto potrenować konturowanie, aby efekt był zadowalający. Po pewnym czasie i próbach z pewnością opanujesz sposób tej techniki makijażu, która najlepiej podkreśli Twoją urodę i wydobędzie to, co w niej najpiękniejsze.

Idź do oryginalnego materiału