Jak gwałtownie starzeje się mózg i co możesz zrobić, by wyhamować ten proces

pultusk24.pl 1 tydzień temu
Starzenie się jest nieuniknionym procesem, który dotyka każdej komórki naszego organizmu. Często skupiamy się na zmarszczkach i innych wizualnych oznakach tego procesu, ale najbardziej dotkliwe objawy starzenia się dotyczą funkcji poznawczych naszego mózgu – pisze Onet. W niektórych przypadkach, mózg starzeje się szybciej niż reszta ciała, co może prowadzić do niezrozumiałych trudności poznawczych. Eksperci zalecają, aby nigdy nie lekceważyć takich objawów, gdyż mogą one być spowodowane innymi chorobami.

Według badań, nasze zdolności poznawcze zaczynają spadać już w wieku 45 lat. To naturalna część procesu starzenia się organizmu. Jednak w niektórych przypadkach, pogorszenie funkcjonowania mózgu następuje zbyt szybko. Specjaliści, tak jak dr Bohl, wskazują na pewne "czerwone flagi", które mogą świadczyć o tym, iż mózg starzeje się szybciej niż reszta ciała.

Z wiekiem niektóre części mózgu kurczą się, a połączenia pomiędzy komórkami mózgowymi obumierają. Skutki tych zmian są odczuwalne - nasze umysły stają się mniej ostre, a różnice w funkcjonowaniu są zauważalne. Czasem jednak mózg spowalnia zbyt wcześnie, a zmiany są zbyt agresywne. Bezpośrednią przyczyną może być niedobór pewnych składników odżywczych lub inn
Idź do oryginalnego materiału