Jak gwałtownie pozbyć się malinki na szyi? Skuteczne metody na pamiątkę po pocałunku

estetico.pl 4 miesięcy temu
Zdjęcie: jak szybko pozbyć się malinki


Malinka to pamiątka po namiętnym pocałunku połączonym ze ssaniem skóry. W chwili ekscytacji pozwalamy partnerowi na taki „dowód miłości”, ale gdy ochłoniemy, żałujemy tej spontaniczności. Wówczas zastanawiamy się, jak pozbyć się malinki – a to nie jest takie proste.

Za chwilę dowiesz się, czym dokładnie jest i jak powstaje malinka na szyi, a także otrzymasz kilka rad, jak gwałtownie pozbyć się malinki na szyi lub – w najgorszym wypadku – przynajmniej jak ją skutecznie zakryć.

Malinka na szyi – dlaczego się tworzy?

Malinka jest niewielkim krwiakiem, który tworzy się w wyniku miejscowego uszkodzenia naczyń krwionośnych i tkanek, podobnie jak krwiaki powstające w wyniku uderzenia (np. stłuczenia kolana). Również w tym wypadku krew wydostająca się z uszkodzonych drobnych naczyń krwionośnych dociera do tkanek podskórnych, co objawia się wybroczyną o czerwonawym lub fioletowo–czerwonawym zabarwieniu.

Polecane produkty:

Żel aloesowy do twarzy, ciała i włosów Holika Holika (cena od 24 zł)

Lekki podkład do twarzy 01 ivory Nutridome (cena od 46 zł)

Olej arganowy 100% naturalny, nawilżający i ochronny Nutridome (cena od 60 zł)

Maść nagietkowa łagodząca na zaczerwienienia na twarzy Saint Éternité (cena od 69 zł)

Puder do twarzy matujący i utrwalający makijaż do cery bardzo jasnej Nutridome (cena od 27 zł)

Malinka powstaje, gdy skóra jest zassana choćby przez kilka sekund. Natomiast, gdy krwiak już powstanie, jest dosyć trwały, znika bowiem dopiero po około tygodniu. Najpopularniejsza jest malinka na szyi, ale może też pojawić się na dekolcie, brzuchu czy udzie. Te na szyi są oczywiście najbardziej widoczne. I tu pojawia się pytanie: jak gwałtownie pozbyć się malinki?

Jak gwałtownie pozbyć się malinki?

Gdy emocje opadną i uznasz, iż jednak malinka w widocznym miejscu nie jest najlepszym pomysłem, powinnaś jak najszybciej jej przeciwdziałać. Czas odgrywa kluczową rolę. Świeży krwiak można potraktować przyłożeniem zimnego okładu, np. zawiniętymi w ręcznik kostkami lodu bądź mrożonką (nie przykładaj ich bezpośrednio do skóry!).

Dlaczego lód? Z tego samego powodu, dla którego przykłada się zimny okład do miejsca po uderzeniu, aby nie powstał guz. Lód działa znieczulająco, obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk i tamuje krwawienie z podskórnych naczyń krwionośnych. Po 2030 minutach trzymania takiego okładu malinka powinna być znacznie mniej widoczna. A później powtarzaj tę czynność kilka razy dziennie, aż krwiak całkowicie zniknie.

Jak gwałtownie pozbyć się malinki latem?

Nie wystawiaj jej na działanie promieni słonecznych! Nie tylko będzie dłużej się goiła, ale wręcz może pozostawić trwały ślad. Nie rozgrzewaj również skóry, nie stosuj maści czy plastrów rozgrzewających.

Malinka – jak ją zlikwidować, gdy już się „zadomowiła”?

Jeśli nie udało się od razu zlikwidować krwiaka, nie martw się – domowych sposobów na pozbycie się malinki jest sporo:

  • maść z arniki – tradycyjny specyfik przyspieszający resorpcję siniaków i krwiaków, łagodzący ból po stłuczeniu i działający przeciwobrzękowo. Pomoże również w przypadku malinki! Arnika wchłania płyn z wysięku i sprawia, iż krwiak znika szybciej. Smaruj malinkę maścią 2–4 razy dziennie;
  • maść z witaminą K – również smarowanie malinki maścią z witaminą K przyspieszy proces absorpcji krwiaka. Równolegle warto zażywać suplement zawierający witaminę K. Dieta bogata w produkty zawierające ten składnik także nie zaszkodzi! Witamina ta występuje m.in. w brązowym ryżu, jarmużu, brokułach, szpinaku, brukselce.

Inne skuteczne metody to:

  • aloes – to roślina słynąca z adekwatności antyseptycznych, przyspieszających proces gojenia oraz kojących. Żel aloesowy przyjemnie schłodzi miejsce z krwiakiem, co już samo w sobie zahamuje wylew podskórny. Działa też przeciwzapalnie, przyspiesza proces wchłaniania się krwiaka. Dzięki temu czerwona malinka nie zmieni się w fioletowe zasinienie;
  • olejek miętowy – mięta pieprzowa to roślina efektywnie pobudzająca krążenie krwi i wspomagająca regenerację uszkodzonych naczynek krwionośnych. Dzięki niej malinka wchłania się szybciej! Smaruj ją olejkiem 2–3 razy dziennie, ale nie częściej, ponieważ może podrażnić skórę;
  • banan – to może nietypowy sposób, ale działa. Obierz banana i wykorzystaj jego skórkę – jej wewnętrzna część schłodzi wybroczynę i obkurczy naczynia krwionośne. Przykładaj kawałek skórki do malinki przez około pół godziny. Powtarzaj tę bananową kurację kilka razy dziennie.

Masaż

Ponadto po kilku dniach możesz wykonywać delikatny masaż w miejscu wybroczyny. Pamiętaj jednak, iż sprawdza się on jedynie w przypadku jasnych, powierzchownych malinek. Te mocno czerwone mogą w ten sposób się zaognić. Masaż ma na celu pobudzenie krążenia, co przyspiesza gojenie. Masuj ciepłą skórę palcami w sposób okrężny (od środka wybroczyny na zewnątrz).

Malinka – jak ją zakryć?

Wiesz, jak pozbyć się malinki, ale żaden sposób nie działa? W takiej sytuacji musisz ją po prostu zakryć. Co wówczas robić? Najłatwiej ukryć ją zimą – pod golfem czy półgolfem albo ozdobną apaszką. Co jednak w sytuacji, gdy dodatkowy element odzieży prezentowałby się co najmniej dziwnie, chociażby w gorący letni dzień? Z pomocą przyjdą odpowiednie kosmetyki.

Korektor lub podkład

Jeśli malinka jest czerwona, potraktuj ją zielonym korektorem – takim, jakim tuszuje się niedoskonałości cery. o ile zdążyła już zsinieć, wybierz raczej kosmetyk w odcieniach żółtego.

Polecane produkty:

Żel aloesowy do twarzy, ciała i włosów Holika Holika (cena od 24 zł)

Lekki podkład do twarzy 01 ivory Nutridome (cena od 46 zł)

Olej arganowy 100% naturalny, nawilżający i ochronny Nutridome (cena od 60 zł)

Maść nagietkowa łagodząca na zaczerwienienia na twarzy Saint Éternité (cena od 69 zł)

Puder do twarzy matujący i utrwalający makijaż do cery bardzo jasnej Nutridome (cena od 27 zł)

Na korektor nałóż podkład w kolorze skóry – nie ciemniejszy. Lepiej wybrać podkład choćby o ton jaśniejszy niż zbyt ciemny, który będzie wyraźnie odznaczał się na skórze! Dobierz odcień, który dobrze komponuje się z cerą, możesz wykorzystać także zlewający się z karnacją krem BB lub CC. Powinien być dobrze kryjący. Na koniec pokryj „uszkodzoną” partię szyi czy dekoltu sypkim pudrem. Malinka zakryta!

Malinka na szyi – czy może być groźna?

Malinka bywa kłopotliwa, ale raczej nie jest niebezpieczna. Między bajki można włożyć stwierdzenia, jakoby była rakotwórcza. Zdarza się jednak – niezwykle rzadko – iż jest groźna. W końcu efektem takiego pocałunku jest krwiak, czyli zewnętrzny objaw uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Malinka blisko tętnicy szyjnej

Uszkodzenie to staje się potencjalnie groźne, jeżeli partner złożył pocałunek zbyt blisko tętnicy szyjnej. Zbyt mocne zassanie skóry bądź ugryzienie jej w tym newralgicznym obszarze może skończyć się uszkodzeniem tego istotnego naczynia. Wówczas w tętnicy może utworzyć się zakrzep, a następnie – w przypadku jego oderwania się od ścianki – zator, który hamuje przepływ krwi do mózgu. Zator taki jest bardzo groźny, jako iż prowadzi do udaru niedokrwiennego mózgu.

Niestety, przypadki udaru wywołanego „niewinną” malinką są znane. Do najgłośniejszych należy historia 17–letniego Meksykanina, który zmarł na skutek uszkodzenia tętnicy szyjnej przez partnerkę.

Malinka na ciele – podsumowanie

Malinka bywa nazywana dowodem miłości. Najczęściej pojawia się u nastolatków. Nie ma w niej niczego złego, pod warunkiem iż partnerzy godzą się na taką „miłosną pieczęć”. Nie powinna być ona zrobiona zbyt agresywnie, aby nie uszkodzić nie tylko najmniejszych podskórnych naczyń krwionośnych, ale także tych znacznie istotniejszych. A na ukrycie malinki na szczęście są sposoby!

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo schodzi malinka na szyi?

Malinka samoistnie znika po około tygodniu. Możesz jednak przyspieszyć proces gojenia, stosując zimne okłady i smarując siniaka maściami z arniki lub takimi, które zawierają witaminę K.

Jak pozbyć się malinki w 5 minut?

Pięć minut to niestety za krótko, aby pozbyć się malinki. W tak krótkim czasie możesz jedynie dobrze ją ukryć lub zmniejszyć widoczność dzięki kosmetyków. jeżeli chcesz pozbyć się malinki, od razu po jej powstaniu przyłóż do skóry zimny kompres, który pobudzi krążenie krwi. Po około 20 minutach malinka powinna stać się mniej widoczna. Powtarzaj tę czynność kilka razy dziennie aż do całkowitego zniknięcia siniaka.

Jak ukryć malinkę na szyi?

Siniak na skórze szyi możesz ukryć dzięki różnego rodzaju apaszek, szali i golfów. Oczywiście jest to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Latem możesz użyć kosmetyków maskujących takich jak korektory, podkłady i kremy BB.

Idź do oryginalnego materiału