Jak często należy zmieniać pościel? Odpowiedź może cię zaskoczyć

kobieta.gazeta.pl 4 godzin temu
Zdjęcie: unsplash.com/Tania Melnyczuk


Zastanawiasz się, jak często należy zmieniać pościel? Dlaczego należy to robić i jak poprawnie ją wyprać? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, które nie tylko cię zaskoczą, ale także pomogą przy codziennych porządkach.
Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna przypomina nam o gruntownych porządkach, które czekają nas po zimowych tygodniach. Jednakże niektóre domowe czynności powinniśmy wykonywać znacznie częściej, niż tylko od czasu do czasu. Jedną z nich jest bez dwóch zdań zmiana pościeli.


REKLAMA


Dlaczego należy zmieniać pościel w domu?
Jednym z najważniejszych aspektów zmiany pościeli jest oczywiście higiena - pościel gromadzi pot, martwe komórki skóry, roztocza i inne zanieczyszczenia. Jednakże jest ona istotna także z kilku innych powodów. Regularna zmiana pościeli zmniejsza więc ryzyko rozwoju chorób. Wpływa ona także korzystnie na nasze samopoczucie i jakość snu. Jest więc to szczególnie istotny krok, który zapewni nam komfort i dobrej jakości wypoczynek. Dodatkowo, częste zmienianie pościeli pomaga w utrzymaniu jej w dobrym stanie i pielęgnuje materiały, z których została wykonana.


Zmiana pościeli jest ważna dla naszego samopoczucia JulieK2 / Shutterstock


Jak często należy zmieniać pościel?


Choć każdy z nas ma wypracowany swój własny system zmiany pościeli, to ogólnie przyjęło się, iż należy to robić nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie lub raz w tygodniu. o ile jednak cierpisz na alergie, śpi z tobą zwierzę lub nadmiernie pocisz się w nocy, możliwe, iż musisz zmieniać pościel częściej, choćby co 3-4 dni. Pomoże to w utrzymaniu higieny oraz zminimalizuje ryzyko złapania infekcji. Dodatkowo, po wypraniu pościeli upewnij się, iż wyschła ona w 100%, aby nie przyczynić się do rozwoju bakterii i grzybów. Najlepiej suszyć pościel na świeżym powietrzu.
Zobacz także: 100% bawełny za 70 zł w Lidlu. Tę kurtkę stworzono na nowy sezon. Równie modna w Pepco
Idź do oryginalnego materiału