Jak chronić włosy przed prostowaniem?

hair-med.com.pl 10 miesięcy temu

Prostowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów na stylizację włosów. Trzeba jednak wiedzieć jak je prostować i być świadomym, iż codzienne wykonywanie tego typu stylizacji jest niewskazane. Prostowanie włosów może wpływać na ich kondycję, zwłaszcza jeżeli nie jest wykonywane z odpowiednią ostrożnością i ochroną. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie chronić włosy przed szkodliwym wpływem prostowania. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego chcemy mieć proste włosy?

Proste, wygładzone włosy to marzenie wielu kobiet. Chcemy takie mieć, ponieważ wyglądają one zdrowo i pięknie podkreślają urodę. Prostujemy włosy najczęściej dlatego, iż chcemy pozbyć się ich puszystości lub skrętu, którego nie lubimy. Efekt włosów jak tafla możemy najszybciej uzyskać dzięki stosowaniu prostownicy – trzeba jednak uważać, bo zbyt częsta stylizacja włosów przy jej użyciu wpływa na pasma zdecydowanie negatywnie. Klucz tkwi w termoochronie.

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą prostownicy?

Czy wiesz, iż istnieje możliwość oddziaływania na włosy temperaturą choćby 230 stopni Celsjusza przy użyciu prostownicy? To jak widać bardzo wysoka temperatura, która nie pozostanie bez wpływu na pasma, zwłaszcza, jeżeli prostujesz włosy codziennie. Warto jednak dobierać temperaturę prostowania do własnych włosów – jeżeli są one cienkie lub normalne, zdecydowanie wystarczy, gdy nagrzejesz prostownicę do 180 stopni. Wybieraj najniższą temperaturę prostownicy, która skutecznie spełni swoje zadanie. Włosy są bardziej podatne na uszkodzenia przy wyższych temperaturach, dlatego warto zacząć od niższych ustawień.

Warto także wiedzieć jak bezpiecznie prostować włosy, by tym sposobem ich stylizacji nie przysporzyć sobie problemów. Przede wszystkim nigdy nie prostujemy mokrych włosów. Włosy powinny być dobrze wysuszone oraz rozczesane i dopiero wtedy można zacząć je prostować. Prostowanie mokrych włosów jest bardziej szkodliwe dla ich struktury, ale i nieefektywne. Gdy już dobierzesz odpowiednią temperaturę, podziel włosy na pasma i przystąp do ich prostowania pasmo po paśmie. To ułatwi równomierne prostowanie, a także pozwoli na bardziej precyzyjne działanie prostownicy. Nie przejeżdżaj prostownicą po jednym fragmencie włosów zbyt długo. Staraj się unikać nadmiernego przesuszania, co może prowadzić do łamliwości i rozdwajania końcówek.

Jak chronić włosy przed temperaturą – termoochrona

Stosowanie kosmetyków termoochronnych to podstawa. To także patent na to jak chronić włosy przed lokówką i jak chronić włosy przed prostownicą. Kosmetyki termoochronne zawierają w swoim składzie odpowiednie składniki, np. ksylozę. Ksyloza to substancja pochodzenia roślinnego, która pod wpływem temperatury topi się, tym samym pozostawiając na włosach szczelną warstwę zabezpieczającą je. Poza ksylozą w kosmetykach termoochronnych znajdziemy często olejek joboba, jedwab czy kopolimery wykazujące się podobnym działaniem na powierzchni włosa.

Jak chronić włosy przed wysoka temperaturą prostownicy – domowe sposoby

Jeśli nie masz akurat pod ręką dobrego kosmetyku termochronnego, warto wiedzieć jak chronić włosy przed prostowaniem domowymi sposobami. Jednym z nich jest np. wykonanie roztworu wody wraz z gliceryną w proporcji 1:1. Roztwór rozprowadzamy po włosach co pozwoli utrzymać ich nawilżenie i chronić przed nadmiernym wysuszeniem. Możesz także skorzystać z czystego żelu aloesowego. Aloes posiada adekwatności nawilżające i ochronne, pomagając zminimalizować szkodliwe działanie wysokiej temperatury.

Dbając o włosy podczas prostowania, możesz cieszyć się efektem gładkich i lśniących pasm, jednocześnie minimalizując ryzyko szkodzenia ich strukturze. Nie prostuj włosów zbyt często. Optymalne byłoby ograniczenie tej czynności do kilku razy w tygodniu. Pozwoli to na regenerację włosów i ograniczenie szkód. Warto szukać sposobów na to, by włosy wyglądały tak jak chcemy, a jednocześnie były odpowiednio chronione. Po porady i najlepszej jakości kosmetyki możesz się udać do dobrego trychologa w swoim mieście.

Idź do oryginalnego materiału