Spacer to prosty i skuteczny sposób na utrzymanie dobrej formy. Jak czytamy na łamach zdrowie.gazeta.pl, pomaga nie tylko spalać kalorie, ale także wzmacnia mięśnie i kości, poprawia krążenie, odporność i samopoczucie. Co więcej, działa przeciwstresowo, wspiera pamięć i ułatwia zasypianie. Zwykła przechadzka może być również świetnym sposobów na odkrycie uroków z wyjątkowych miast na mapie Polski.
REKLAMA
Zobacz wideo Marcin Hakiel ocenił taniec Macieja Kurzajewskiego w "Tańcu z gwiazdami". Dominika: "Mogę coś powiedzieć?" [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]
Jakie są najładniejsze polskie miasteczka do spacerowania? Sztuczna inteligencja ma faworyta
jeżeli szukasz pomysłu na wycieczkę, podczas której spacer będzie główną atrakcją, wcale nie musisz opuszczać kraju. Polska jest pełna urokliwych uliczek i pięknej architektury, które potrafią zachwycić równie mocno jak zagraniczne kierunki podróży. O pomoc w szukaniu inspiracji zwróciliśmy się do sztucznej inteligencji. Wytypowała ona kilka miast, ale na próżno szukać na liście Krakowa, Gdańska czy też Wrocławia. Numerem 1 okazał się być Sandomierz, czyli miasto nazywane też "małym Rzymem" z uwagi na położenie na siedmiu wzgórzach.
Według niej warto odwiedzić to małe, średniowieczne miasteczko. Wśród powodów wymieniła piękną starówką i majestatyczny widok na Wisłę. Wspomniała również o niezliczonej licznie brukowanych uliczek oraz podziemnych tras, które tworzą klimat jak z filmu. Za największą spacerową atrakcję uznała Wąwóz Królowej Jadwigi, czyli "naturalna, zielona ścieżka w środku miasta".
Polskie miasta Otwórz galerię
Które miasto jest najlepsze dla pieszych i odkrywania go podczas spaceru? Nietypowe wybory AI
Okazuje się, iż według AI Polska może pochwalić się wieloma nieoczywistymi miejscami, stworzonymi do klimatycznych wędrówek. Mimo iż nie są z pewnością pierwszym wyborem wśród turystów, zasługują na wyróżnienie. O jakich miastach mowa?
Tczew. Dlaczego warto? Bulwary nad Wisłą, jedne z najstarszych mostów żelaznych w Europie i spokój daleki od zatłoczonego Gdańska.
Złotoryja. Dlaczego warto? Najstarsze miasto w Polsce, z tradycją górnictwa złota. Kamienne uliczki i spokój Dolnego Śląska.
Przemyśl. Dlaczego warto? Urokliwe miasto położone na wzgórzach, z widokiem na dolinę Sanu. Architektura z różnych epok i klimat pogranicza.
Chełmno. Dlaczego warto? To miasto zakochanych, gotycka starówka, mury miejskie i cisza, która sprzyja rozmyślaniu.
Wąbrzeźno. Dlaczego warto? Mało znane, ale malownicze miasto z jeziorem niemal w samym centrum i zabytkowym układem urbanistycznym.
Supraśl (Podlasie). Dlaczego warto? Cisza, natura, prawosławne dziedzictwo i uzdrowiskowy klimat.
Lubisz spacerować po polskich miastach? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.