Hram to bar muzyczny zlokalizowany na parterze budynku w centrum Kijowa, obok centralnej synagogi, Pałacu Sportu i Placu Bohaterów Ukrainy. To prawdziwa świątynia hedonizmu, w której człowiek jest najwyższą wartością, niezależnie od jego wyznania, wieku, płci czy preferencji muzycznych. Hram to prawie 400 m² swobody w różnorodnym wydaniu.
Koktajle dymne w Smoke Bar
Hram to tak naprawdę kompleks aż pięciu barów, które działają jednocześnie. Dzięki temu goście nie muszą przeciskać się przez tłumy i mają lepszą przestrzeń do nawiązywania kontaktów towarzyskich oraz większy wybór koktajli, które mogą dopasować do swojego gustu, ale też nastroju. Dzięki temu wielbiciele odwiedzania wielu miejscówek w ciągu jednego wieczoru tak naprawdę nie muszą opuszczać lokalu i świetnie mogą się tu odnaleźć.
Najbliżej wejścia, na tym samym poziomie, na którym zlokalizowane są także stanowisko hostessy i miejsce na odzież wierzchnią, znajduje się Smoke Bar, w którym serwuje się mocne koktajle dymne. Obok baru znajduje się strefa dla palących ze stolikami. Wydajny system wentylacji sprawia, iż goście, którzy znajdują się w pozostałych strefach lokalu, nie czują zapachu dymu.
Centrum imprezy i bar witrażowy
Dwa kroki od Smoke Baru znajduje się natomiast skórzana mini lada, która biegnie wzdłuż szklanego parapetu. To właśnie z tego miejsca można podziwiać dolną część lokalu, czyli główną salę z dwoma barami. Jest to idealne miejsce obserwacyjne, w którym można ocenić atmosferę, spojrzeć na gości wieczoru i zdecydować, który bar wypróbuje się jako następny.
Dwie klatki schodowe prowadzą natomiast do centralnej przestrzeni, znajdującej się na niższym poziomie obiektu. Pierwsza jest połączona bezpośrednio z salą główną, natomiast druga skręca nieco w prawo, do obszaru obok toalet. Na końcu schodów gości wita wyjątkowa sztuka audiowizualna, stworzona specjalnie na potrzeby tego projektu.
Wizualnym magnesem jest znajdujący się na podium witrażowy bar, w którym przygotowywane są tematyczne koktajle, co ciekawe, poświęcone grzechom i odkupieniu. Wyjątkowości tej strefie dodaje także duży witraż, przedstawiający ucieleśnienie ludzkich grzechów. Został on wykonany tradycyjną techniką rzemieślniczą, a przechodzące przez niego światło nabiera gęstego bursztynowego odcienia.
Mobilny Centrum Bar i odizolowana przestrzeń
Na prostokątnej wyspie mieści się natomiast Centrum Bar, którego drewniana fasada ozdobiona jest rzeźbami o stylizowanym gotyckim wzorze. Bar jest autonomiczną i mobilną częścią, którą można przysunąć bliżej ściany podczas koncertów i wydarzeń. To pierwsze takie rozwiązanie na Ukrainie, które jest wynikiem kreatywności najlepszych specjalistów od technologii barowych i starannej pracy inżynieryjnej.
Podobnie jak witrażowy bar, także konsola DJ-a jest umieszczona na podium wykonanym ze starych desek stodoły. Dla projektantów ważne było, aby nie postarzać drewna, ale użyć materiału, który służył już przez dziesięciolecia. Stanowisko DJ-a ma również rozpoznawalną, rzeźbioną fasadę. Konstrukcja w formie instrumentu muzycznego zdobi szklaną ścianę tuż za miejscem, w którym powstaje muzyka.
Kolejny bar został natomiast ukryty za wspomnianymi organami. Hyde Bar to odizolowane pomieszczenie, które można wynająć. Wystrój tej przestrzeni uzupełnia ogólną koncepcję Hram o ekskluzywne detale. Znajdują się tu zaokrąglone stoły z zielonego marmuru, skórzane krzesła i parkiet w jodełkę. Pomieszczenie posiada własny bar, stanowisko DJ-a i oddzielne toalety.
Piąty, bar serwisowy, znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu, do którego dostęp mają tylko pracownicy. jeżeli natomiast chodzi o wystrój Hram, to dominuje tu czarny odcień węgla drzewnego, jasne drewno elewacji i stare drewno podium, czerwona skóra, niepolerowana miedź i bursztynowa paleta. Ściany zostały pokryte teksturowaną powłoką akustyczną w czarnym kolorze.
Nie brakuje tu także akcentów eklektycznych, takich jak kula z ramą w kształcie gwiazdy polarnej, wszechwidzące oko, drut kolczasty, przypominający koronę cierniową i lampy w kształcie krzyża. Trzeba przyznać, iż Hram to wyjątkowe miejsce na „klubowej” mapie Ukrainy.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Kliknij i obserwuj nas w Wiadomościach Google (po wejściu na stronę – kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu).
Projekt: YOD Group | yod.group
Zdjęcia: Andriy Bezuglov | bezuglov.ua