Grzebienie fryzjerskie – poznaj najpopularniejsze rodzaje

trena.pl 5 miesięcy temu

Pomogą rozczesać włosy, rozdzielić pasma, a także stworzyć wymarzoną fryzurę – profesjonalne grzebienie fryzjerskie mają wiele różnych zastosowań. Przydają się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i w domowym zaciszu. jeżeli zastanawiasz się, jakie są rodzaje grzebieni fryzjerskich, co jest lepsze do czesania: szczotka czy grzebień, a także, czy należy dezynfekować takie akcesoria w profesjonalnym salonie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Czym charakteryzują się grzebienie fryzjerskie?

Trudno jest wyobrazić sobie salon fryzjerski bez profesjonalnych grzebieni. Rodzajów i modeli tych akcesoriów jest bardzo wiele i spełniają nieco odmienne funkcje. Mogą być także wykonane z różnego materiału, mieć inny kształt i rozmiar. Każdy grzebień warto wybrać tak, aby nie tylko pozwolił osiągnąć upragniony efekt, ale także był idealnie dopasowany do ręki fryzjera, łatwy w dezynfekcji i odporny na środki do stylizacji oraz wilgoć. Ekspert będzie pracował nim bowiem przez wiele godzin.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak wykonać fale Hollywood?

1. Grzebień do strzyżenia

Grzebień do strzyżenia to obowiązkowe akcesorium w każdym salonie fryzjerskim i barberskim. Jego charakterystyczną cechą jest połączenie dwóch rozstawień ząbków (o tej samej grubości): mniejszego i większego. Dzięki niemu strzyżenie włosów jest niezwykle łatwe i precyzyjne. Umożliwia pracę na różnego rodzaju kosmykach, wykorzystanie odmiennych technik cięcia, a także pracę z wieloma nożyczkami.

Jeśli szukasz sprawdzonego grzebienia fryzjerskiego, to możesz sięgnąć po model Keiko marki Kashōki. Akcesorium zostało wykonane z bardzo mocnego tworzywa i jest wygodne oraz lekkie w użyciu. Jest także delikatne dla włosów oraz skóry głowy.

Jeśli szukasz innego modelu grzebienia do strzyżenia, to możesz sięgnąć po ten wyposażony w rączkę, z równomiernym rozstawem ząbków, jak Lussoni HC 408.

2. Grzebień z pędzlem do nakładania farby

Jest to grzebień idealny do koloryzacji kosmyków. Trudno wyobrazić sobie bez niego pracę w salonie fryzjerskim. Jego charakterystyczną cechą jest połączenie z jednej strony poręcznego grzebienia, z drugiej zaś wyprofilowanego, najczęściej nylonowego włosia, którym z łatwością równomiernie naniesiesz farbę na kosmyki. Na jego końcu znajduje się szpikulec, którym z łatwością można rozdzielić pasma, co znacznie ułatwia proces koloryzacji.

Takim grzebieniem jest np. TB 032 marki Lussoni. Oprócz poręcznego kształtu i wysokiej precyzji, jego innymi charakterystycznymi cechami są: łatwość utrzymania w czystości oraz odporność na działanie preparatów stosowanych w salonach fryzjerskich.

3. Popularny styler

Popularny grzebień fryzjerski, który doskonale sprawdza się na każdego rodzaju włosach, w tym na tych gęstych i kręconych. Ma szeroko rozstawione zęby i ułatwia stylizację fryzury, nadawanie pasmom objętości, a także równomiernym rozprowadzaniu kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych, jak np. pianka.

Jeśli szukasz profesjonalnego grzebienia typu styler, to model Mayumi marki Kashōki będzie dla Ciebie idealnym akcesorium. Wykonany został z bardzo mocnego tworzywa i sprawdza się na każdego rodzaju włosach. Cechuje go szeroki rozstaw zębów i ergonomiczna rączka. Jest delikatny dla włosów i skóry głowy, lekki i wygodny w użyciu, a także idealny do precyzyjnego modelowania.

4. Grzebień barberski

Agent do zadań specjalnych w stylizacji męskiego zarostu! Cechuje go niewielki i bardzo ergonomiczny kształt, a także niewielka waga, wytrzymały materiał i poręczność. Grzebień ułatwia strzyżenie i stylizację zarostu, a także zaznaczanie jego granic. Ułatwia także rozprowadzenie na włosach produktów pielęgnacyjnych.

Jeśli szukasz grzebienia barberskiego do swojego salonu fryzjerskiego, to możesz sięgnąć np. po model Lussoni BC 600.

5. Grzebień do tapirowania

Jeśli chcesz nadać fryzurze ekstra objętości, to grzebień do tapirowania będzie dla Ciebie doskonałym narzędziem. Jego charakterystyczną cechą jest gęste i naprzemienne ustawienie krótkich oraz długich ząbków, co pozwala na uniesienie włosów u nasady.

Doskonałym modelem do tapirowania jest Lussoni LC 200, który oprócz naprzemiennie ułożonych ząbków, na dole ma metalowy widelec pozwalający na ułożenie fryzury. Co ważne – podczas przeczesywania włosów uwalnia ujemne jony, ujarzmiając przy tym kosmyki. Jest odporny na wysoką temperaturę (do 230 stopni Celsjusza) u wykonany został z trwałego materiału (w 35% z karbonu).

6. Grzebień ze szpikulcem

Taki rodzaj grzebienia jest bardzo pomocny podczas stylizacji różnych fryzur, a także przeprowadzania profesjonalnych zabiegów fryzjerskich, jak trwała ondulacja, czy keratynowe prostowanie włosów.
Takim modelem jest np. PTC 306 marki Lussoni. Wykonany został z bardzo trwałego i odpornego na działanie wysokich temperatur materiału. Wykazuje adekwatności antystatyczne, a do tego jest lekki i poręczny. Podczas przeczesywania włosów wytwarza jony ujemne, które zapobiegają elektryzowaniu.

7. Grzebienie do kręconych włosów

Kosmyki, które mają tendencję do kręcenia, wymagają szczególnej troski i pielęgnacji. Do ich stylizacji i pielęgnacji warto używać grzebieni z szeroko rozstawionymi ząbkami, które rozczeszą kosmyki, a także pomogą podkreślić ich skręt, ale nie sprawią przy tym, ze pasma zaczną się puszyć.

Na początek możesz wypróbować jeden rodzaj grzebienia do kręconych włosów bądź sięgnąć o d razu po cały zestaw. W 8-częściowym marki Kashōki znajdziesz m.in. modele: z długimi zębami, z krótkimi, z mieszaną długością, do rozczesywania, stylizacji i strzyżenia.

Na koniec kilka przydatnych informacji na temat grzebieni.

Czy fryzjerzy powinni dezynfekować grzebienie?

Oczywiście, iż tak! Grzebienie, tak jak każde inne akcesorium, które ma kontakt z włosami i skórą głowy, powinno być dezynfekowane po skończonej pracy. Odpowiednią higienę pozwalają zachować różnego rodzaju środki do dezynfekcji, które są przeznaczone do salonów fryzjerskich i barberskich.

Jakich grzebieni nie wolno używać w salonie fryzjerskim?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego regulują przepisy BHP. Grzebienie, które są w nim wykorzystywane powinny być łatwe w dezynfekcji i wykonane z materiału, z którego łatwo jest pozbyć się wirusów , bakterii i grzybów. Z tego powodu wykluczone są te wykonane z drewna czy metalu. jeżeli grzebień uległ zniszczeniu bądź jego zęby zostały pościerane, wówczas należy natychmiast zaprzestać wykorzystywania takiego grzebienia w salonie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Odsłony fryzury w stylu bob

Co jest lepsze do rozczesywania: szczotki czy grzebienie?

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać do rozczesywania włosów: szczotkę czy grzebień, to odpowiedź nie jest jednoznaczna i wszystko zależy od rodzaju Twoich kosmyków. jeżeli masz włosy kręcone, wówczas odpowiedni będzie grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami. Dzięki niemu będziesz mieć kontrolę nad skrętem i ujarzmisz fryzurę. Do innych typów włosów bardziej nadaje się z kolei szczotka z włosiem, które będzie dla nich delikatne. Takim akcesorium jest np. szczotka z włosiem dzika, która nie szarpie pasm i jest dla nich bardzo delikatna. Pozostawia włosy pełnymi blasku i sprawia, iż są zdyscyplinowane.

Idź do oryginalnego materiału