
Gmina Markusy Przyjazna Seniorom
Na początku czerwca w Urzędzie Gminy Markusy odbyła się uroczysta inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora. Wydarzenie było ważnym krokiem w kierunku budowania społeczności przyjaznej osobom starszym oraz wspierania ich aktywności i bezpieczeństwa.
Uroczystego otwarcia dokonała Wójt Gminy Markusy Dorota Wasik, podkreślając znaczenie działań podejmowanych na rzecz seniorów oraz potrzebę tworzenia przestrzeni sprzyjającej integracji i aktywnemu uczestnictwu osób starszych w życiu lokalnej społeczności.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, instytucji oraz lokalnych partnerów. Głównym punktem wydarzenia była prelekcja „Innowacyjne metody edukacji i aktywizacji Seniorów”, którą poprowadził Marek Pilch – Ambasador Głosu Seniora. Podczas wystąpienia omówiono m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem osób starszych, kampanię Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji. Nie daj się oszukać!, zasady bezpiecznego stosowania leków oraz możliwości aktywizacji i uczestnictwa seniorów w różnorodnych wydarzeniach i inicjatywach społecznych.
Podczas uroczystości Gmina Markusy otrzymała oficjalny Certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”, potwierdzający przystąpienie do ogólnopolskiego programu wspierającego osoby starsze. Do grona partnerów Programu Ogólnopolska Karta Seniora dołączyła również firma AKSEL w Markusach.
Przypominamy, iż osoby zainteresowane uzyskaniem Ogólnopolskiej Karty Seniora mogą przez cały czas składać wnioski w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Markusach. Karta uprawnia do korzystania z licznych zniżek i ulg oferowanych przez partnerów programu na terenie całego kraju.
Program „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora” to inicjatywa wspierająca aktywność, bezpieczeństwo i integrację osób starszych, a także promująca działania na rzecz poprawy jakości życia seniorów.










