Gmina Iłża Przyjazna Seniorom

glosseniora.pl 7 godzin temu
Zdjęcie: gmina


Gmina Iłża Przyjazna Seniorom

22 czerwca w Centrum Kultury i Turystyki w Iłży odbyła się uroczysta inauguracja programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora. Wydarzenie zgromadziło licznie przybyłych mieszkańców, przedstawicieli samorządu, organizacji seniorskich oraz partnerów programu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Iłży Marek Łuszczek, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Damian Różalski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Iłży Agnieszka Okruta oraz Kierownik Klubu Senior+ Katarzyna Kutera.

Szczególnym punktem wydarzenia była prelekcja Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji. Nie daj się oszukać, którą poprowadził Marek Pilch – Ambasador Głosu Seniora. Podczas spotkania zwrócił on uwagę na najnowsze metody oszustw wymierzonych w osoby starsze oraz na narastający problem przestępstw wykorzystujących zaufanie seniorów i ograniczoną znajomość nowych technologii.

Następnie odbyło się symboliczne wręczenie certyfikatu Gmina Przyjazna Seniorom oraz uhonorowanie pierwszych lokalnych przedsiębiorców i instytucji tytułem Firma Przyjazna Seniorom. Certyfikaty otrzymali partnerzy programu Ogólnopolska Karta Seniora:

  1. PRYMUS-AGD – ul. Pułkownika Muzyki 1, Iłża,
  2. Zakład Optyczny Optyk Dypl. Danuta Sobolewska – ul. Jana Kochanowskiego 4, Iłża,
  3. „DIANA” Stanisława Barszczyńska – ul. Partyzantów 17, Iłża,
  4. Centrum Kultury i Turystyki w Iłży – ul. Orła Białego 2, Iłża,
  5. Przystań Iłża – ul. Orła Białego 3, Iłża,
  6. Gentleman Fashion Sylwia Stawczyk – ul. Partyzantów 17, Iłża,
  7. P.P.U.H. CEL-STAR Jan Krzysztof Celuch – ul. Wójtowska 111A, Iłża,
  8. Firma Handlowo-Usługowa K&M S.C. – Błaziny Dolne 217.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Klubu Seniora działającego przy Centrum Kultury i Turystyki w Iłży, który swoim repertuarem stworzył wyjątkową, pełną ciepła atmosferę.

Dołączenie Gminy Iłża do ogólnopolskiego programu „Gmina Przyjazna Seniorom” to istotny krok w kierunku budowania społeczności otwartej na potrzeby osób starszych oraz wspierania ich aktywności i bezpieczeństwa.

Serdecznie gratulujemy Gminie Iłża dołączenia do grona Gmin Przyjaznych Seniorom i życzymy dalszych sukcesów w realizacji inicjatyw na rzecz seniorów!

Idź do oryginalnego materiału