Gąbka do makijażu - 4 popularne kształty i zasady pielęgnacji. Po jakim czasie musisz wymienić blender?

g.pl 17 godzin temu
Gąbka do makijażu występuje w różnych formach. Ostatnimi czasy rekordy popularności bije ta w kształcie jajka, ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie. Jak używać poszczególnych gąbek i jak o nie dbać, aby zawsze były higieniczne czyste i gotowe do kolejnego make-upu? Jak często trzeba wymieniać gąbkę? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz w artykule.
Kiedyś gąbki do makijażu były używane tylko przez profesjonalnych makijażystów. Z czasem ich miejsce zajęły pędzle, ale wszystko zmieniło się za sprawą rewolucyjnego produktu, jakim jest beauty blender, który można kupić w każdej drogerii w najróżniejszych wersjach i kształtach. Jak używać gąbki do makijażu, aby osiągnąć jak najlepszy efekt? W jaki sposób dbać o gąbkę, by nie nabawić się poważnych problemów skórnych?


REKLAMA


Zobacz wideo Czyste i zorganizowane pędzle, świeże gąbki. Jak zadbać o porządek w makijażu?


Gąbki do makijażu i ich rodzaje - czy znasz cztery topowe kształty?
Chociaż niektórym z nas do nałożenia podkładu wystarczą opuszki placów, to cztery poniższe kształty mogą przenieść makijaż na wyższy poziom. Są nimi:


gąbka w kształcie jajka;
gąbka ze ściętą ścianką;
gąbka w kształcie gruszki;
płaska gąbka do makijażu, przypominająca wacik.


Do czego służą poszczególne gąbki i jak powinno się ich używać dla najlepszego efektu?


Jak używać gąbki do makijażu zgodnie z kształtem?
Każdą gąbkę należy najpierw namoczyć, a następnie odsączyć nadmiar wody. Ten prosty zabieg sprawi, iż nanoszony dzięki gąbki kosmetyk stanie się bardziej plastyczny, a aplikacja będzie banalnie łatwa.


Beauty blender w kształcie jajka idealnie sprawdzi się do nakładania podkładu i korektora. Gładka powierzchnia bez porów pozwala osiągnąć idealny efekt bez smug czy zacieków. Po namoczeniu nakładamy małą ilość produktu i delikatnie dotykamy skóry. Duża część sprawdzi się do czoła, policzków, szyi i brody. Mniejsza do słabo dostępnych kącików na przykład w okolicy nosa. Gąbka w kształcie jajka nadaje się też do aplikacji sypkiego pudru.
Gąbka ze ściętą ścianką to dobre rozwiązanie do wszelkich sypkich produktów, ten wyjątkowy kształt sprawi, iż drobinki nie spadną tuż przed aplikacją. Pozostałe, bardziej obłe strony, można wykorzystać do nakładania podkładu.
Gąbka w kształcie gruszki nie tylko idealnie pasuje do dłoni, ale też jest bezkonkurencyjna, kiedy nakładamy gęste kosmetyki. "Gruszką" można też zblendować róż lub bronzer.
Płaska gąbka do makijażu spodoba się każdemu, kto po gotowym produkcie oczekuje efektu jak spod opuszków palców. Płaska powierzchnia idealnie sprawdzi się też do poprawek w ciągu dnia, efekt matowej cery gwarantowany.


Jak czyścić gąbkę do makijażu i dlaczego jest to konieczne?
Po każdym użyciu należy dokładnie umyć gąbkę, w przeciwnym razie staną się one siedliskiem bakterii i grzybów. Stąd już prosta droga do trądziku, zaskórników, stanów zapalnych i poważniejszych infekcji skórnych, jak np. zapalenie mieszków włosowych i zakażenie gronkowcem. Szczególnie niebezpieczne jest stosowanie zanieczyszczonej gąbki w okolicach oczu, co grozi zapaleniem spojówek, jęczmieniem lub innymi infekcjami. Brudną gąbeczką możemy rozprowadzić zanieczyszczenia po całej twarzy, pogarszając stan cery i prowadząc do podrażnień, zwłaszcza jeżeli mamy wrażliwą skórę.


Jak umyć gąbkę do makijażu krok po kroku?
Jak czyścić gąbkę do makijażu, aby pozostała higienicznie czysta?


Zmocz gąbkę pod wodą.
Nałóż na nią mydło lub specjalny, delikatny płyn do czyszczenia.
Wmasuj w gąbkę płyn, najlepiej okrężnymi ruchami.
Wypłucz gąbkę pod wodą do momentu, aż woda zrobi się czysta.
Pozwól gąbce porządnie wyschnąć.


Beauty blender powinno się wymienić zawsze wtedy, gdy jest uszkodzony, bo je nierównomierna powierzchnia sprawi, iż efekt po nałożeniu podkładu lub korektora nie będzie już taki, jak być powinien. Gąbkę powinno się wymienić zawsze, gdy zabrudzenia pozostają widoczne pomimo czyszczenia. Najlepiej wymieniać blender co 1-3 miesiące, zależnie od intensywności użycia.
Idź do oryginalnego materiału