Ethereum – jak kształtują się perspektywy wzrostu?

dom21wieku.pl 1 miesiąc temu

Choć na rynkach kryptowalutowych niepodzielnie rządzi Bitcoin, to inwestorzy coraz częściej sięgają po alternatywy, które dają potencjał do równie imponujących wzrostów bez nagonki medialnej. Doskonałym przykładem jest kryptowaluta Ethereum. Jak kształtował się wzrost wartości kryptowaluty i jakie przewidywania są na następne lata?

Co to jest Ethereum?

Ethereum na przestrzeni kilku ostatnich lat zyskało sporą popularność i już dzisiaj można bez wątpliwości stwierdzić, iż jest to druga najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, czego dowodem może być kapitalizacja rynkowa mniejsza jedynie od Bitcoina. Co więcej, technologia wciąż jest dynamicznie rozwijana, co wpływa na rosnące zainteresowanie.

Aktualny kurs Ethereum jasno wskazuje, iż inwestorzy chętnie sięgają po zakup kryptowaluty zarówno w celach inwestycyjnych, jak i spekulacyjnych. To właśnie Ethereum może również pochwalić się największą społecznością deweloperów, którzy wciąż pracują nad tym, by poza celami inwestycyjnymi, aktywo te było powszechnie wykorzystywane w biznesie i w obrocie środków.

Wzrost wartości Ethereum do dzisiaj

Historię kryptowaluty Ethereum od 2015 roku do dzisiaj można podsumować jednym słowem – wzrost. Już pierwsze miesiące funkcjonowania instrumentu ujawniło jego potencjał, czego dowodem był wzrost o 1300%. Wydawać by się mogło, iż wzorem Bitcoina, Ethereum będzie już tylko przemieszczać się w jedną stronę wykresu, jednak nikt nie spodziewał się, iż chwilę później kryptowaluta zaliczy imponujący spadek, którego ekstremum doświadczyliśmy w pierwszym kwartale 2020 roku, w którym to wartość spadła poniżej 100 USD.

To moment ponownego zyskiwania na wartości, w którym przeszkodziły inne sytuacje polityczne, społeczne i gospodarcze. Jak zatem widać, Ethereum, choć niezależne od instytucji publicznych i banków centralnych, w bardzo dotkliwy sposób odczuwało zdarzenia takie jak pandemia, wojna czy globalna recesja. Po 2022 roku kurs Ethereum szedł już jedynie w górę, a dynamika wzrostu, przebijająca dynamikę Bitcoina i innych pochodnych kryptowalut daje bardzo pozytywną perspektywę do utrzymania się tych ruchów cenowych.

Kurs Ethereum dzisiaj

Dotychczasowe doświadczenia z Ethereum jasno pokazują, iż jest to kryptowaluta, która po każdym dużym obsunięciu się wartości bardzo gwałtownie staje na nogi i daje potencjał do dalszych wzrostów. Nie chodzi tutaj tylko o potencjał spekulacyjny i inwestycyjny, ale przede wszystkim o użyteczność tokena, którego popularność na giełdzie kryptowalut przyciąga coraz to nowe osoby.

Relatywnie wysoki popyt na Ethereum i stabilizacja w ostatnich miesiącach doprowadziły do obecnego, wysokiego kursu, który wynosi 2649 USD. W przypadku zakupu Ethereum równe 12 miesięcy temu nie zauważylibyśmy żadnej zmiany. Osoby, które o zakup Ethereum skusiły się 6 miesięcy temu, musiałby pogodzić się ze spadkiem wartości o 35%. Jak zatem widać, choćby długookresowy czas stabilizacji nie wyklucza chwilowych tąpnięć wartości, które dla inwestorów z nieco mniejszym kapitałem mogą być bardzo groźne.

Prognozy na następne lata

Biorąc pod uwagę wrażliwość kryptowaluty Ethereum na globalne zmiany społeczne, gospodarcze i polityczne, trudno z całą pewnością ustalić, czy kryptowaluta w ciągu następnych kilku lat będzie sukcesywnie wzrastać, czy też zaliczy kilka poważnych spadków notowań. Wszystko oczywiście zależy od popytu – siły napędowej każdej kryptowaluty, ale także od rozwoju technologii.

W tym zakresie powinniśmy być spokojni o potencjalne wzrosty, które prognozowane są na od 10 tysięcy, do choćby 23 tysiąców dolarów do 2030 roku. Sieć blockchain wciąż dynamicznie się rozwija a ekosystem Ethereum daje ogromny potencjał do tworzenia nowych, zdecentralizowanych projektów. To nadzieja, która łączy się bezpośrednio z możliwością znaczącego wzrostu wartości kryptowaluty.

Idź do oryginalnego materiału